Paralimpia 2024 – Konkoly Zsófia újra aranyérmes, duplázott Párizsban!

MTI Fotó: MTI/MOB
2024.09.05. 19:51

Az úszó Konkoly Zsófia nagyszerű versenyzéssel aranyérmet szerzett csütörtökön az S9-es sérültségi kategória 200 méter vegyes számában a párizsi paralimpián. Ez már a második elsősége a francia fővárosban.

A 22 éves pécsi versenyző – aki egy hete 400 gyorson is nyert – a délelőtti előfutamokból a legjobb idővel került az esti döntőbe, amelyben nagy csatát vívott a Tokióban mögötte harmadik spanyol Nuria Marques Sotóval, de végül 88 századdal ő volt a gyorsabb. Az erőssége, a pillangó után még ő fordult elsőként, de aztán 100 méternél és 150-nél is a spanyol állt az első helyen. Konkoly azonban – akinek nem fejlődött ki rendesen a jobb karja – jól osztotta be az erejét és gyorson lehagyta a 7-es pályán úszó riválisát.

Konkoly Zsófia pályafutása harmadik paralimpiáján a hatodik érmét szerezte, eddig 3 arany, 2 ezüst és 1 bronz a mérlege.

Párizsban övé a hetedik magyar érem és az első után a harmadik arany is.