Átgázolt a Dunaújvároson a Győr

MTI Fotó: gyorietokc.hu
2024.09.17. 20:19

A Bajnokok Ligája-címvédő Győr saját közönsége előtt 42-21-re nyert a Dunaújváros ellen a női kézilabda NB I keddi mérkőzésén.

A vasárnap Ludwigsburgban BL-meccset nyert kisalföldiek tartalékos felállásban fogadták a bajnokságot két vereséggel indító Kohászt. Az öt fiatalt is a keretbe nevező ETO így is könnyed gólokkal tett szert korán magabiztos előnyre, az első negyedóra végén már tíz gól volt a különbség (14-4) még úgy is, hogy többször inkább egy-egy figurát gyakorolva lassított vissza a házigazda, készülve a Vipers elleni szombati BL-csoporttalálkozóra.

A szünetre 15 találatos előnnyel vonulhatott a Győr úgy, hogy nyolc lőtt gólon tartotta vendégét, a második játékrészben pedig tovább tudta duzzasztani a különbséget: a 20 találatos előny öt perccel a dudaszó előtt lett meg (38-18). Linn Blohm kilenc, Bruna Almeida de Paula hét góllal, Győri Alexa 12 védéssel járult hozzá a fölényes győri diadalhoz, amellyel a klub három forduló után is százszázalékos.

Eremény (a magyar szövetség honlapja alapján): Győri Audi ETO KC-Dunaújvárosi Kohász KA 42-21 (23-8)

Kapcsolódó témák: #Győri Audi ETO KC | #kézilabda | #sport |