A győri Széchenyi István Egyetem az őszi félévben keresztény fiataloknak szóló nemzetközi konferenciasorozatot szervez, amelyen jelenlegi és már végzett hallgatók a hit szemszögéből közösen gondolkodhatnak mindannyiukat érintő, fontos kérdésekről, és vehetnek részt közös vallásgyakorláson. Az első alkalom témája az aggodalom volt.
A Széchenyi István Egyetem kiemelten fontos témaként kezeli az ENSZ által megfogalmazott fenntartható fejlődési célokat, és számos programmal támogatja azokat. Ennek részeként tevékenységével hozzá kíván járulni a békés és befogadó társadalmak létrejöttéhez, hogy polgárai – kiváltképp hallgatói – összetartó közösségekre találhassanak, valamint szabadon gyakorolhassák vallásukat. Ezt a célt szolgálja az őszi szemeszterben megrendezett keresztény minikonferenciák eseménysorozat is.
Páliné Nyiri Sylvia, az egyetem Nemzetközi Programok és Alumni Központja „Ösztöndíjprogram Keresztény Fiataloknak” (ÖKF) koordinátora, a konferenciasorozat szervezője elmondta, ez a program az ENSZ fenntartható fejlődési céljai közül nagyban támogatja a hallgatók lelki egészségét és jóllétét, az egyenlőtlenségek csökkentését, valamint a fenntartható városok és közösségek megvalósulását.
A jelenlegi és már végzett hallgatóknak szóló sorozat első alkalmán csaknem ötven magyar, illetve külföldi fiatal vett részt. „A konferencia témája az aggodalom volt, amely különösen fontos kérdés a nemzetközi hallgatók számára, akik az új környezet és a családtól való távolság miatt gyakran szembesülnek honvággyal, magánnyal és szorongással. A hit és a közösség ereje azonban segíthet abban, hogy az ilyen nehézségekkel szemben felülkerekedjenek” – fogalmazott a szervező. „Az eseményen részt vettek többek között ÖKF-programban részt vevő nemzetközi fiatalok, Stipendium Hungaricum ösztöndíjas külföldi hallgatók és a Magyar Evangéliumi Keresztény Diákszövetség tagjai, de jelen voltak már diplomát szerzett alumnik is” – tette hozzá, kiemelve, hogy a résztvevők körében az október 10-i lelki egészség világnapját is népszerűsítették a rendezvényen.
Az aggodalomról szóló eszmecserén a magyar és nemzetközi hallgatók közös igetanulmányozásban, dicsőítésben, éneklésben vettek részt, az estét pedig szeretetvendégség zárta. A hallgatók megerősítést kaptak, hogy a mindennapi kihívások leküzdésében is segítséget nyújt számukra az egyetem által támogatott keresztény közösség.
Az ÖKF-ösztöndíjas Matthew Boota Pakisztánból érkezett Győrbe, ellátásilánc-menedzsment mesterdiplomája megszerzését követően jelenleg doktori tanulmányait folytatja közlekedés- és járműtudományokban. „Ez az esemény életem egyik legmélyebb keresztény élménye volt. A csodálatos bibliai üzeneteknek és az inspiráló istentiszteletnek köszönhetően közelebb éreztem magam Istenhez. Bár sok templomot meglátogattam már, még soha nem éreztem olyan szintű spirituális kapcsolódást, mint amit ezen az alkalmon a magyar közösséggel megéltem” – számolt be tapasztalatairól.
A szociálpedagógia alapképzésen végzett Mecséri-McNamara Zsuzsa hasonlóan pozitívan nyilatkozott élményeiről. „A konferencián való részvétel nagyon bátorító volt számomra, hiszen lehetőséget adott közösségben megélni a hitemet. Az aggódás témáját körbejárva sokat tanulhattam magamról és az Istennel való kapcsolatomról. Jó volt olyan személyekkel megismerkedni, akik hasonlóképpen látják a világot, mint én” – fogalmazott.
A minikonferencia-sorozat következő alkalmait október 29-én és november 19-én tartják a Széchenyi-egyetem Menedzsment Campus épületében. Ezeken az összejöveteleken a résztvevők a megbocsátás és a gyász témáját járják körbe.
Forrás: Széchenyi István Egyetem