A szavazatok feldolgozása befejeződött, a győri, január 26-i időközi választásokat a Fidesz-KDNP jelöltje, dr. Dézsi Csaba András nyerte meg, aki este sajtótájékoztatót tartott.
Mivel a teljes feldolgozottság a tájékoztató idején még nem volt meg, ezért dr. Dézsi Csaba András úgy fogalmazott:
„Az feldolgozottság jelenlegi állása szerint én vagyok Győr megyei jogú város polgármestere, hiszen úgy tűnik, ezek az arányok már nem behozhatók” – kezdte, majd gratulált a magyar férfi vízilabda-válogatottnak, hogy megnyerték az Európa Bajnokságot, majd az olimpiához is minden jót kívánt az aranyérmes sportolóknak. Ezt követően tért rá a győri időközi polgármester-választásra.
„Nagyon köszönöm a győri polgárok bizalmát, köszönöm azoknak, akik megtiszteltek a bizalmukkal, és rám adták a voksukat. Ez a nap rendkívül fontos volt Győr életében, ugyanis eldőlt az, hogy a város tovább fejlődik-e, vagy pedig elindul egy lejtőn” – fogalmazott dr. Dézsi Csaba András.
Egy hasonlattal is élt, miszerint Győr az ország motorja, s kardiológus lévén dr. Dézsinek városunk az ország szívét jelenti.
„Úgy gondolom, hogy a győriek arra a munkastílusra mondtak igent, amit a kampány során meghirdettem. Nyitott városházát szeretnék majd elindítani, ami azt jelenti, hogy a politikusok és a városvezetők rendszeresen megkérdezik a lakosság véleményét arról, hogy képzelik el a város jövőjét. Nemcsak a problémákra leszünk kíváncsiak, hanem a javaslatokra, ötletekre is, amit a szakemberek tudásával és tapasztalatával összevetve meg is valósíthatunk” – mondta, majd kitért arra a 15 tagú FIDESZ-KDNP frakcióra, akikre számíthat, illetve a civil szervezeteket is kiemelte, mint a jövőbeni közös munka fontos résztvevői. Majd arról is beszélt, hogy a korábban az Ellenzéki Összefogás színeiben induló Bárány István segítségére is számíthat, aki a kampány során kinyilvánította, őt javasolja Győr polgármesterének.
„A győriek nem pártszimpátia alapján döntöttek, hanem szeretve és féltve a városukat, a jövőre gondolva. A munkára szavaztak. Mert most az következik, hogy levetjük az öltönyt, levetjük a nyakkendőt, felvesszük a munkásbakancsot és a munkásruhát, s elkezdünk dolgozni, miután jogszerűvé vált az eredmény” – jelentette ki, majd hozzátette, hogy azokra a kollégáira is számít a közgyűlésben, akik nem rá szavaztak vagy ellene indultak el a választásokon. „Győr nem egy túl nagy, de nem is túl kicsi város ahhoz, hogy marakodjunk, így én konstruktív vitákat, s konszenzuson alapuló közös munkát tervezek.”
Hangsúlyozta hogy az egység nagyon fontos, hiszen Győr érdekeit csak így tudják képviselni a kormány felé. Erre minden lehetőségük megvan, hiszen, ahogy fogalmazott, Simon Róbert Balázs és Kara Ákos személyében FIDESZ-KDNP-s országgyűlési képviselői vannak a városnak. Arról nem is beszélve, hogy Magyarország kormánya is a FIDESZ-KDNP koalíción nyugszik.
„Úgy gondolom, minden adott az egyetértésre, s Győrt Budapesten is megfelelően képviselni tudjuk azokban a kérdésekben, amelyekhez a kormány döntése is szükséges. Továbbra is nagyon fontos, hogy Győr az ország gazdasági motorja maradjon, ám az autóipar megőrzése mellett elkezdjünk más irányokon is gondolkozni. A gazdaság jelenti az adóbevételeket, az pedig a stabil alapot minden más egyébhez. Győrben jó élni, a lakók büszkék a városra, s úgy gondolom, ez is motiválta jelentős részüket, hogy kinyilvánítsák véleményüket a nyugalom és a fejlődés mellett, ami korábban is tapasztalható volt. Igaz, hogy kaptunk a sorstól egy pofont, aminek a helye még piros egy kicsit, de a mai napon ezt a traumát kihevertük. Szeretnék a Borkai-korszak után egy olyan Dézsi-korszakot nyitni, ami arról szól, hogy Győr olyan, mint egy virágoskert, amiben bár vannak gyomok, s ezeket ki kell gyomlálni, de újabb palántákat is kell ültetni ahhoz, hogy ez a virágoskert még jobban pompázhasson. Ehhez kérem minden győrinek a segítségét és minden politikus támogatását. A sajtónak pedig azt ígérhetem, hogy ahogy eddig, továbbra is nyitott leszek a kommunikációra.”
TV-s szerkesztő: Pulai Sarolta, Zombai-Kovács Ákos