Ugyanaz a cél, más módszerrel

A tizenegy hal története és a kínai orvoslás

Illusztráció: Shutterstock/Marie AU Lait
Győr+
2020.02.01. 14:37

Sokan kíváncsiak a kínai orvoslás, kezelés elvére. Vajon hogyan működik, miként hat a szervezetre? – erről mesél ezúttal dr. Feng Xiao Ping, a Harmónia Akupunktúra Centrum akupunktúrás szakorvosa. Alább az ő írását olvashatják.

Elmondok egy történetet, ami a tizenegy halról szól. Ezáltal talán könnyebb lesz megérteni, hogyan gyógyítja a kínai orvoslás a betegségeket, miért lehet az, hogy néhány tű képes orvosolni számos kellemetlenséget.

Illusztráció: pixabay

Tizenegy halat nevelnek egy halastóban, a halak minőségét pedig a víz minősége határozza meg. Egy napon a fekete hal megbetegszik a piszkos víz miatt. Többen azt javasolják, hogy a halastóba gyógyszert (vegyszert) öntsenek, így próbálják meg a piszkos vizet megtisztítani. Ám, ha a tóba gyógyszert szórnak, a másik tíz halnak vajon ez a módszer a hasznára válik-e? Hiszem, hogy most mindenki azt mondaná, hogy nem. Amikor válaszolnak erre a kérdésre, elgondolkodnak-e azon, hogy amikor gyógyszereket szednek például megfázásra, köhögésre, álmatlanságra, vagy vérnyomásproblémákra, cukorbetegségre, azok jótékonyak-e az egész szervezetre? A betegtájékoztatókban leírják a gyógyszergyárak, hogy az adott tablettáknak milyen mellékhatásaik vannak, többek mellett máj- vagy gyomorkárosodásról is gyakran olvashatunk.

A halastó vegyszerezése ugyanígy hat az élőlényekre. A nyugati orvoslásban, ha meg szeretnék oldani a halastó problémáját, az orvos három lehetőséget ad. Az első módszer a gyógyszeres kezelés, amire a szervezet nem egyformán reagál, mivel mindenki egyedi sejtfelépítésű. A második módszer: a beteg hal kidobása a tóból, ez a megoldás egyenértékű például a mandula kivételével, az epehólyag-eltávolítással vagy a méh–petefészek eltávolításával. A harmadik módszer: az összes hal helyettesítése egészséges hallal. Ez pedig megfelel a szervtranszplantációnak.

És az olvasók mit gondolnak, mit tehetünk a halastó problémájának teljes megoldásához? Úgy gondolom, hogy az emberek száz százaléka a vízcsere mellett döntene. S tudják, miért beszélek tizenegy halról, miért nem kevesebbről vagy többről?

Mert a tizenegy hal a tizenegy szervünket jelképezi: szív, máj, lép, tüdő, vese, vastagbél, vékonybél, gyomor, húgyhólyag, epehólyag és a „hármas melegítő”. Ez a többivel ellentétben nem egy szerkezetileg különálló szerv, hanem egy több szerv által megvalósított működési egység. Fő funkciói: irányítja az egész szervezet csí-dinamizmusát és a vízszállítás útvonalát alkotja. A kórházakban ezeket a szerveket tizenegy különféle szakember kezeli.

Visszatérve a halastóhoz: ahogy az elején írtam, a halak minőségét a víz minősége határozza meg, szerveink egészségét pedig a vér minősége adja. Probléma esetén az orvosok először vért vesznek, amiből kimutathatják, hogy vannak-e a szervezetünkben a normáltól eltérő értékek. Azután pedig, ha az orvos azt látja, hogy például a húgysav, húgyfehérje magas, elkezdi kezelni a veséket, magas vérnyomásnál a szívet. A rossz értékekre gyógyszert ad.

Illusztráció: Pixabay

A kínai orvoslás a toxinokra, vagyis a mérgekre összpontosít, és a méreganyagok szabályozását, és a táplálkozást tartja szem előtt.

Amíg a nyugati orvoslás mindent megtesz annak érdekében, hogy a mutatókat normál értékekre állítsa, addig a kínai gyógyászatban a vért tisztítjuk meg.

A fő probléma, hogy a mutatók beállításához nem a toxinok kiszűrését, a méregtelenítést, a vér zsírtalanítását kezdik meg, hanem még több gyógyszerrel próbálkoznak a beállításhoz.

A kérdés adott: ha a vér méreganyaggal szennyezett, és ehhez még a gyógyszer is hozzáadódik, hogyan lehet a beteg szervet gyógyítani? Ha gyógyszert szedünk egész életünkben, miként tudjuk a sok mérget eltüntetni, miközben a gyógyszerszedés szövődményekkel jár. És miért esik vissza újra és újra a beteg? Mert a halastóban a víz még mindig szennyezett. A tizenegy szakértő nem egységben nézi a testet, mindenki csak egy halért felel.

A cél a nyugati és a keleti orvoslásban is ugyanaz, csak az út más a gyógyításhoz.

A kínai orvoslás lassú, mindenre kitérő, a beteg egyéniségének megfelelő tempóban halad a célig: a probléma megoldása a kínai orvoslásban a „vízcsere”, a káros anyagok kitisztítása a vérből, a vér minőségének javítása. (x)

Kapcsolódó témák: #egészség |