Március 20. – A boldogság világnapja

Győr+
2019.03.20. 10:41

Az ENSZ Közgyűlése 2012 júniusában nyilvánította a boldogság nemzetközi napjává március 20-át. Konszenzussal elfogadott határozatában hangsúlyozta, hogy a boldogság keresése az emberi lét egyik alapvető célja.

A boldogság nemzetközi napjának ötlete a kis himalájai buddhista királyságtól, Bhutántól származik. Az ázsiai ország a világon elsőként vezette be a bruttó nemzeti boldogság fogalmát lakosai jólétének mérésére, mondván, hogy az többet elárul, mint a bruttó hazai össztermék, a GDP. Kilenc tényezőt állítottak fel, amely alapján a nemzeti bruttó boldogságot számítják: 1. az ország mentálhigiénés állapota; 2. oktatás; 3. időgazdálkodás; 4. ökológiai folyamatok; 5. kulturális folyamatok; 6. közösségi élet; 7. egészségügy; 8. általános életszínvonal; 9. kormányzat.

A március 20-i boldogság világnapja alkalmából megjelent legfrissebb kutatás szerint idén 156 ország közül Finnország a világ legboldogabb, és Burundi a legboldogtalanabb országa, mindeközben Magyarország a 69. helyen áll.A World Happiness Report-jában 2012 óta minden évben vizsgálják a bolygónkon élő emberek boldogság-indexét. A Föld országait sorba állító legfrissebb idei jelentés szerint például az a Finnország számít a világ legboldogabb országának.

forrás: travelo.hu

fotó: pixabay