Az egészségügyre fordított forrás folyamatosan nőtt az elmúlt években, az egészségügyi kasszában ma kétezer milliárd forinttal több pénz van, mint amennyi 2010-ben volt. Ennek köszönhető, hogy a gyógyítás, a betegségek korai felismerése és megelőzése mellett jut pénz fejlesztésekre, béremelésekre is - mondta a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára Baján.
“Az orvosok bérét a nagyarányú emelés kétszeresre, 2,5-szeresre növelte, ezekhez igyekszünk igazítani a szakdolgozói béreket. A lépés első üteme idén nyáron megtörtént, a második jövő márciusban lesz, a szakdolgozók és más egészségügyi dolgozók béremelésére idén 50 milliárd forintot jut” – hangsúlyozta Rétvári Bence.
2010 óta 54 rendelőintézet újult meg és 23 új épült Magyarországon azért, hogy az ellátás minél közelebb legyen a lakossághoz.
Nő a magyar emberek egészségben eltöltött éveinek száma, az Eurostat adatai szerint amíg ezen a téren Magyarország 2010-ben még csak 5, ma már 13 országot előz meg az Európai Unióban. E komoly előrelépésben szerepe van az egészségügyi fejlesztéseknek, az egészségesebb étkezésnek, a mindennapos iskolai testnevelésórának, a chipsadónak és más intézkedéseknek is.