Az online oktatással az internetes biztonság és a személyiségi jogok kérdése is középpontba került. A február 9-én tartott Biztonságos Internet Nap – Safer Internet Day – célja, hogy több mint 150 országban ugyanazon a napon hívja fel a figyelmet az internet előnyeire és veszélyeire.
Ez az a téma, amiben egész bizonyosan pedagógusként, szülőként és diákként még fejlődnünk kell. A Safer Internet Magyarország oldalán sok hasznos anyagot és játékot találunk a témával kapcsolatban, amelyet az iskolában, de családi körben is használhatunk, játszhatunk.
Offline játék alsósoknak
A Microsoft társasjátéka, amelynek segítségével a kisgyermekek felismerhetik a leggyakoribb online kockázatokat és azt, miként kezelhetik a veszélyhelyzeteket. A Kígyók és Létrák társasjáték különleges kiadásában a tudáskártyákon a biztonságos internethasználattal kapcsolatos feladványokat kell megválaszolniuk a gyerekeknek, és így haladhatnak a társasjáték tábláján. A társasjáték bárki számára elérhető innen.
Online és offline játékok felsősöknek
Lájkvadász társasjáték
A „Lájkvadász” egy offline társasjáték, mely megtanítja a játékosokat arra, hogy mit szabad tenni a világhálón, illetve hogyan lehet elkerülni az internet különböző veszélyeit. A játék során a gyerekeknek különböző feladatokat kell teljesíteniük, szituációs szerepjátékok vannak, melyekből nem csak tanulni tudnak játékostársaiktól, de olyan hasznos tanácsokat, információkat is megtudhatnak, amelyek segítségével tudatos felhasználókká válhatnak. A társasjáték ingyen igényelhető itt.
Mongu
A Mongu megoldást nyújt a 10-14 évesek számára mobileszközük és a közösségi média megfelelő és biztonságos használatához. Felkészíti a gyermeket az online világ működésére és az appok tudatos használatára. További információ itt.
Korábbi cikkünk a témában: