Visszamenőleg is a görög abc betűivel különböztetik meg a Covid-19 variánsait, hogy ne társítsák az országokat a mutánsokhoz.
Az Egészségügyi Világszervezet, a WHO úgy döntött: nem azokról az országokról nevezi el a koronavírus különböző mutációit, ahol először felfedezték őket. Az adott országok hírnevének, sőt esetenként még a turistaforgalmának is árthat, ha valamelyik vírusmutáns jut róla az emberek eszébe, szól a hivatalos indoklás. Ráadásul az ott élő, vagy onnan érkező embereket is hátrányos megkülönböztetés érheti, érvel a WHO. Ezért aztán új besorolást alakítottak ki. A mutánsok megkülönböztetésére a görög abc betűit használják.
Az Indiában felfedezett vírusváltozatot ezentúl Deltának hívják. A nagy-britanniai mutánst, mint az először megjelenő vírusváltozat Alphának nevezték el, a dél-afrikainak pedig Béta, a brazilnak Gamma lett a neve.
A tudósok azt remélik, hogy nem kell a görög abc teljes betűkészletét kimeríteni, felhasználni, bár az immunológusok szerint a koronavírusnak még sok változata alakulhat ki. Addig nincs nagyobb baj, amíg ezek az új mutánsok nem tudják megkerülni az ember veleszületett, természetes, illetve a vakcinákkal kialakított védekező, elhárító képességét, fogalmazott az Egészségügyi Világszervezet egyik szakértője.