Orbán Viktor: ha Európa folytatja a háború finanszírozását, minden fillérünk rámegy

Győr+
2025.03.07. 07:25

Orbán Viktor Magyarország miniszterelnöke a Kossuth Rádió, Jó reggelt, Magyarország! című műsorának adott interjút fontos, aktuális témákban.

Orbán Viktor miniszterelnök a beszélgetés kezdetét azt hangsúlyozta, hogy eddig sikerült áthidalni a 26 tagország és Magyarország közötti véleménykülönbséget, amelyről köztudott volt, hogy eddig is megvolt. Napjainkra ez annyiban változott, hogy ez a véleménykülönbség most már az USA vezette békepárti csoport és a 26 uniós ország között áll fenn.

Mi magyarok három éve mondjuk, hogy legyen béke! – húzta alá Orbán Viktor.

A kormányfő arról is beszélt, hogy 26 uniós ország úgy döntött: Ukrajnának a háborút folytatni kell. Orbán Viktor arra is kitért, hogy vajon ha 3 éve zajlik a háború és megvolt az USA támogatása, akkor most a 26 tagország az USA nélkül hogy lesz képes folytatni a háborút? Úgy fogalmazott, hogy „ha ezt az európaiak végigviszik, arra az utolsó gatyánk is rámegy”. A NATO-t említve arra is kitért, hogy a NATO-ban is megváltoztak az erőviszonyok, hiszen az USA, Törökország és Szlovákia és békét akar, ez pedig azt jelenti,. hogy a NATO-tól sem érkezik majd pénz.

Elhangzott hogy az európaiaknak egy 800 ezres hadsereget kell fenntartani, majd pedig egy egymilliós hadsereget. „Mindezzel párhuzamosan az európai hadsergeket is fel kell erősíteni” – tette hozzá.

A miniszterelnök aláhúzta: „nem vagyunk részesei annak, amiről döntenek, de heteken belül ki fog derülni, hogy nincsen erre pénz, és vissza fognak térni, hogy pénzt kérjenek.” Ebből pedig az következik, hogy a legfőbb kérdés az lesz, hogy „akarjuk-e, hogy minden pénzünket Ukrajnára költsük?!”

„Európában egy olyan koncepció kerekedett felül, miszerint tönkre kell tenni a gazdaságot, hogy segítsünk Ukrajnának” – mondta Orbán Viktor.

Kiemelte, hogy Ukrajna csak akkor lehet az Európai Unió tagja, ha azt minden tagállam támogatja. „Nekünk magyaroknak előre jeleznie kell, hogy ezt nem támogatjuk!” – hangzott el. „Ukrajna még nem tagja az EU-nak, de a két fél közötti kereskedelmet már részben kinyitottuk”, – húzta alá a miniszterelnök, majd kiemelte, hogy emiatt majdnem tönkrement a magyar agrárium.

Az a téma is visszatért, hogy nem szabad elfelejtenünk továbbra sem, hogy „800 ezer fegyveres ukrán szabad mozgását biztosítani az EU-ban nem tűnik jó ötletnek.” Mindezzel párhuzamosan pedig az uniós munkaerőpiac megnyitása is súlyos károkat okozna a magyar gazdaságnak. „A következő hetekben-hónapokban az ukrán uniós tagság minden aspektusát ki lehet szálazni. Most Brüsszelben számolnak, hogyan lehet finanszírozni ezt a dolgot” – mondta a kormányfő, majd hozzátette, hogy a számolás végén vélhetően látniuk kell, hogy ez kivitelezhetetlen.

„Tönkremegyünk akkor, ha azt csináljuk, amit a 26 tagállam csinálni akar, és ezt az élet ki fogja kényszeríteni ezt a lépést” – hangsúlyozta Orbán Viktor. Előjött a migrány-kérdés is, amelyről elhangzott, hogy Magyarország nem engedi be a migránsokat, ám az Európai Unió és minden erejükkel és eszközükkel rá akartak minket bírni arra, hogy adjuk Magyarország adja fel ezt az álláspontját.

Hogy nyomást gyakoroljanak ránk, az unió beperelte hazánkat, s ennek következményeként a büntetést még mindig fizetni kell. Ám egy népszavazáson az emberek döntöttek arról, hogy Magyarországon, a szigorú migrációs politikát folytatni kell. Ez pedig csak azért lehetséges, mert az emberek egységesen állnak a kormány mögött a migrációval kapcsolatos kérdésekben, szigorban. Erről van szó a rezsi esetében is, amelyet Brüsszel szintén el akar törölni. „Ám a magyarok nem kívánnak változtatni a rezsicsökkentés politikáján” – húzta alá a kormányfő.

A miniszterelnöm arra is kitért, hogy Magyarországon a rezsicsökkentés eltörlését követeli a baloldalon keresztül a Tisza Párt is. Orbán Viktor hozzátette, hogy ha a kormány ezt megtenné, akkor annak következményeként évente 500 ezer forinttal nőne a háztartások terhe.

Előjött az is, hogy folyamatban vannak az egyeztetések a kereskedőkkel az áremelésekről, és van egy határ, amit nem léphetnek át. „Még egy hete van a kereskedelmi láncoknak, hogy lépjenek” – jelentette ki Orbán Viktor.

Orbán Viktor arról is beszélt, hogy azért küldtek pénzt az Egyesült Államokból, hogy befolyásolják a hazai belpolitikát. Az USA sietett a segítségünkre, mert felfedték ezeket a támogatásokat.

Az interjúban arra is kitértek, hogy brüsszeli pénzből is finanszírozták a kormányellenes szervezeteket, ráadásul a brüsszeli pénz, az tulajdonképpen a mi pénzünk is.

Ezzel kapcsolatban Orbán Viktor elmondta, hogy dolgoznak a helyzeten, és az ezzel kapcsolatos szükséges jogszabályok húsvét tájékán megszülethetnek.

Amerikában új, teljesenm más irányú vezetés van, ám a brüsszeli helyzet azért nehezebb, mert ott a régi vezetés nem akar tiszta lapot nyitni – fűzte hozzá a kormányfő.

S a harmadik kasszát is említette Orbán Viktor, amelyről nem szabad elfelejtkezni, s a Soros-hálózat pénzáramait is fel kell deríteni.

„Ha ezt sikerül feltárni, akkor sok milliárd forint kikerül a magyar közéletből, és sok olyan hang eltűnik, amiket Brüsszelből fújnak” – tette hozzá arra utalva, hogy hazánkban is vannak olyanok a közéletben, akik brüsszeli pénzből hirdetik a véleményüket az országban.

A teljes interjú visszanézhető:
Kapcsolódó cikkek:
Kapcsolódó témák: #béke | #Európai Unió | #Magyarország | #Orbán Viktor | #Ukrajna |