Tejtermékek, tojások: gyorsított vizsgálat kezdődik!
Gyorsított ágazati vizsgálatokat indított a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) a tej és tejtermékek, illetve a tojás hazai piacán - jelentette be Rigó Csaba Balázs, a GVH elnöke.
Gyorsított ágazati vizsgálatokat indított a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) a tej és tejtermékek, illetve a tojás hazai piacán - jelentette be Rigó Csaba Balázs, a GVH elnöke.
Eljárási bírságra számíthatnak, akik nem támasztják alá az árréscsökkentéssel érintett termékek beszerzési árát.
Súlyos élelmiszerbiztonsági kockázatok és engedély nélkül végzett tevékenység miatt azonnali hatállyal felfüggesztette egy túrkevei húsüzem működését a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal - tájékoztatta a Nébih kedden az MTI-t.
A rendőrök 2024. december 16. és december 22. között fokozott ellenőrzéseket tartanak Magyarország közútjain.
Talán igaz a mondás, hogy minden nap egy alma az orvost távol tartja, azonban az adóellenőröket biztosan nem. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) revizorai ezúttal mezőgazdasági idénymunkásokat és foglalkoztatójukat ellenőrizték. Az eredményen maguk a munkások is meglepődtek.
Az utakra koncentrál a rendőrség, ugyanis egész héten az európai Roadpol ellenőrzés-sorozatban a vezetés közbeni mobilozást és a biztonsági öv használatát figyelik vármegye szerte.
Fokozott közúti ellenőrzésekre kell számítani október 7. és 13. között, ezúttal azokat a sofőröket figyelik, akik a vezetés helyett a mobiltelefonjukra koncentrálnak.
Több mint háromezer ellenőrzés, csaknem hatszáz adóügyi visszaélés – ez a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) nyári akciójának mérlege a Balatonnál és a Velencei-tónál.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) ellenőrei huszonnégy pékséget ellenőriztek az online pénztárgépekből érkező forgalmi adatok nyomán, és tizenhárom üzletben állapítottak meg súlyos mulasztást. Az ellenőrzés kiderítette azt is, hogy ezek a vállalkozások a késő délutáni órákban nem minden esetben használták a pénztárgépet.
Folytatódik a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) kiemelt, nyári ellenőrzése; az eddigi vizsgálatok számos szabálytalanságot tártak fel. A szabályszegők most még többet kockáztatnak. Augusztus 1-jétől ugyanis duplázódott a mulasztási bírság, így akár kétmillió forintos szankcióval is számolhat például az, aki be nem jelentett alkalmazottat foglalkoztat, vagy elmulasztja a nyugtaadást.