Így tetőzhet a Duna és a Lajta csütörtökön és a következő napokban!
Ausztriából nem várható a következő héten csapadék, így a levonulás várhatóan végleges lesz. De, hogy mikor tetőznek folyóink? Mutatjuk a friss számításokat!
Ausztriából nem várható a következő héten csapadék, így a levonulás várhatóan végleges lesz. De, hogy mikor tetőznek folyóink? Mutatjuk a friss számításokat!
Folyamatosan frissülő cikkünkben mutatjuk az árhullámmal és az árvízvédekezéssel kapcsolatos információkat. Minden egy helyen, kövesse tudósításunkat!
A folyó teljes magyarországi szakaszán harmadfokú készültség van érvényben.
Kellemes hangulatban, egyöntetűen fogadták el a felek csütörtökön a Győr belterületét érintő vízi közlekedés szabályozását, annak előzetes tervezetét. A rendezvényen a megjelenteket dr. Dézsi Csaba András köszöntötte, aki úgy fogalmazott: örömteli, hogy végre van víz a folyókban és a medrekben, de ennek megfelelően szükség volt egy olyan szabályrendszer kidolgozására, mely mindenki számára élhető, élvezhető és elfogadható.
Napjainkban szinte mindenki számára természetes, hogy a csapot megnyitva abból egészséges és tiszta víz folyik, és bele sem gondolunk, hogy mennyire szerencsések vagyunk, hiszen ez korábban közel sem volt így.
A Rába árhullám levonulása továbbra is zavartalan, melynek tetőzése pénteken délután várható Győr térségében. A vízügyi szakemberek folyamatosan figyelik a helyenként megjelenő árvízi jelenségeket, de különösebb probléma nem jelentkezett.
Súlyos károkat okoz a szomszédos országokban a folyók áradása, az árhullám pedig a napokban térségünket is elérte. Győrben is kiléptek medrükből a folyók, fotós kollégánk, Vig Norbert terepszemlét tartott.
A múlt héten a Duna alpesi vízgyűjtőin összességében és területi átlagban 40-100 mm körüli csapadék hullott, a Rába és a Répce vízgyűjtőjén területi átlagban 90 mm csapadékmennyiség volt a maximum. A lehullott csapadék hatására a Dunán és a Rábán is árhullám alakult ki.
Rengeteg csapadékmennyiség hullott az elmúlt napokban térségünkben, az esőzés miatt a Mosoni-Duna és a Rába vízszintje is jelentősen megemelkedett. A Duna péntek hajnalban tetőzött - erről is beszélt a Győr+ Médiának Máthé-Tóth Péter.
Az elmúlt napok csapadékos időjárása a nyugati folyóinkon megtette hatását, ugyanis kisebb-nagyobb árhullámok indultak el rajtuk. Nemcsak az ország tájai kaptak kiadós öntözést, hanem az Alpok keleti része is, így a vízgyűjtőkön sok csapadék halmozódott fel, mely felduzzasztott több folyót is.