Milyen lesz a jövő győri egyeteme?
Nulla energiaigényű épület, geotermikus energiahasznosítás is szerepel a győri Tudományos és Innovációs Park második ütemének bővítési tervében.
Nulla energiaigényű épület, geotermikus energiahasznosítás is szerepel a győri Tudományos és Innovációs Park második ütemének bővítési tervében.
A Modern Városok Program végrehajtása során a 2017–19 közötti időszakban több esetben az előkészítési munka sem indult el, de voltak projektek, amelyeket megfeszített munkával sikerült megmenteni – mondta Németh Zoltán, a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Közgyűlés elnöke, aki ezúttal beszélt arról, hogyan valósulhatott meg dr. Dézsi Csaba András polgármestersége alatt az új mentőállomás, mi kellett ahhoz, hogy az állatkert mára Európa egyik gyöngyszeme legyen, és hogyan lett a kekszgyár épületéből tudományos park.
A Széchenyi István Egyetem és az Országos Idegenrendészeti Főigazgatóság (OIF) Nyugat-dunántúli Regionális Igazgatósága szoros kapcsolatot ápol egymással, amely a nemzetközi hallgatók és vendégprofesszorok fogadását, a gördülékeny ügyintézést szolgálja. Az igazgatóság munkatársai az intézmény meghívására látogattak el a napokban a Kockába, vagyis az egyetem Győri Innovációs Parkjába, hogy személyesen is megtapasztalhassák, milyen lehetőségek várják az ide érkező nemzetközi hallgatókat, oktatókat.
Claire Legras, Franciaország budapesti nagykövete volt a Széchenyi István Egyetem vendége nemrégiben. A külképviselet vezetője a Győri Innovációs Parkban ismerkedett meg az egyetem tevékenységével, és tartott hallgatóknak szóló előadást „Védelmi kihívások az európai színtéren: örökség és kilátások” címmel.
Nagy Ferenc fotóművész szuggesztív fekete-fehér fotóival tiszteleg Győr városa, és a Széchenyi István Egyetem előtt. A különleges képeket a „Kockában” az egyetem Győri Innovációs Parkjában (Töltésszer u. 13.) láthatják az érdeklődők egy hónapon át.