Konferencia a győri zsidóság történetéről
A győri zsidóság múltjáról rendezett konferenciát a városi levéltár szerdán délután. Az intézmény a magyarországi holokauszt 80. évfordulójának kívánt emléket állítani.
A győri zsidóság múltjáról rendezett konferenciát a városi levéltár szerdán délután. Az intézmény a magyarországi holokauszt 80. évfordulójának kívánt emléket állítani.
A győri zsidó temetőben emlékeztek vasárnap délelőtt a 80 éve történt borzalmakra, a győri zsidóság halálba hurcolására, ahol több mint 5000 ártatlan ember, köztük több száz gyermek vesztette életét. A gyászmisével egybekötött főhajtást a Győri Zsidó Hitközség szervezte.
A holokauszt 80. évfordulója alkalmából számos tisztelgést, megemlékezést tartanak Győrben is, hiszen városunkból is rengeteg ártatlan embert hurcoltak el a munkatáborokba, akik közül voltak, akik sohasem térhettek vissza szeretett városukba. A Széchenyi István Egyetem, a Széchenyi István Egyetemért Alapítvánnyal partnerségben hozta létre Magyarország második Zsidó Kiválóságok Kiállítását.
A zsidók deportálásának nyolcvanadik évfordulója alkalmából, a Zsidók Győri Gyökerei Világtalálkozója programsorozat keretében emléktáblát avattak az egykori barakkok helyén, a mai Lukács Sándor Technikumnál.
A zsidók deportálásának 80. évfordulója alkalmából rendezték meg a Zsidók Győri Gyökerei Világtalálkozót. Az emlékezéssel és programokkal teli sorozat egyik eseménye volt a polgármesteri fogadás, melyet a Városházán tartottak csütörtök este.
Villányi Tibor, a Győri Zsidó Hitközség elnöke „a győri egyházi létesítmények és emlékhelyek megőrzésében, működtetésében vállalt, maradandó értéket teremtő munkája, valamint a történelmi hagyományok és szellemiség ápolása terén végzett példaértékű tevékenysége elismeréseként” vehette át a Győr Megyei Jogú Város díszpolgára címet március 15-én.
Izrael 75 címmel rendezett ünnepséget a Nyugat-Dunántúli Magyar-Izraeli Baráti Társaság az önálló zsidó állam jubileumi évfordulójára.
Izrael újra megalakulásának 75. évfordulója alkalmából szabadtéri fotókiállítást és emlékünnepséget szervezett a Nyugat-Dunántúli Magyar-Izraeli Baráti Társaság.
A Magyar Zsidó Kulturális Egyesület szervezésében botlatóköveket helyeztek el a Király utca 20. számú épület előtt az 1944-ben az Auschwitzban megölt Korein Ágnes és családja emlékére.
A zsidók deportálásának 80. szomorú évfordulójáról történő méltó megemlékezés keretében a civil kezdeményezésre létrehozott Zsidók Győri Gyökerei Alapítvány a Holokausztot túléltek leszármazottai részére Világtalálkozót rendez Győrben, 2024. július 4-7 között. Előzetes felmérés szerint az eseményen kb. 150 hazai és külföldi vendég vesz részt.