Humor a népköltészetben
Ismét várja hallgatóit a Nyugdíjas Egyetem. Október 14-én, hétfőn 10 órától dr. Lanczendorfer Zsuzsanna néprajzkutató, a Széchenyi Egyetem docense Humor a magyar népköltészetben címmel tart előadást.
Ismét várja hallgatóit a Nyugdíjas Egyetem. Október 14-én, hétfőn 10 órától dr. Lanczendorfer Zsuzsanna néprajzkutató, a Széchenyi Egyetem docense Humor a magyar népköltészetben címmel tart előadást.
Az aktív közösségek szerepe felértékelődik és egy másik alternatívát kínál a mai, túldigitalizált világban, hiszen olyan gyökereket, alapokat tud felmutatni, ami a huszonegyedik században megkérdőjelezhetetlen - emelte ki a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) művészetért és közösségi művelődésért felelős helyettes államtitkára vasárnap Budapesten.
A hagyományok ápolása és az értékek gazdagítása mindig is fontos volt Győrben. Augusztus 20-án egy nagyszerű kezdeményezés éled újjá, ezúttal Marcalvárosban.
A barokk hétvége a város ünnepe, ugyanis a töröktől való felszabadulást követően – ebben a korszakban indult fejlődésnek Győr. A barokk belvárosunk legautentikusabb programját a Barokk Esküvőt idén immár harmincegyedik alkalommal szervezik meg.
Június 29-én, szombaton 11 órától ismét hagyományőrző, jelmezes felvonulást tartanak a Szent László Napok részeként. Ezúttal azonban új helyszínen csatlakozhatnak a felvonuláshoz.
A Győri Obsitos Nosztalgia Dalárdánál járt látogatóban dr. Dézsi Csaba András péntek délután a „Beszélgess a polgármesterrel!” sorozat részeként.
A néphagyomány őrzése, értékeink megtartása és megismertetése a következő generációval – ez sarkallta a Marcal Tánc- és Népművészeti Egyesület tagjait arra, hogy 2024-ben is felállítsák Ménfőcsanak májusfáját.
Petri Lukács Ádám tartott előadást a győri MCC-ben, melynek keretében a családi irodalom meghatározó szerepéről, illetve a nemzet fontosságáról és szeretetéről beszélt. A közíró mesélt személyes, családi történeteiről és e visszaemlékezéseivel közelebb hozta a hallgatóságot az irodalomhoz, amely a „saját őseink mivoltának tükrében” is fontos szerepet tölt be.
Nem is olyan rég még a locsolóbálból indultak locsolni a fiúk, manapság azonban kicsit komótosabban szedik össze magukat, és járnak házról házra a csobolyósok is.
A húsvéti ünnepkör leglátványosabb hagyománya a középkorból hozott locsolás. A megtisztulást hozó öntést a Marcal Tánc- és Népművészeti Egyesület kezdte Gyirmóton.