Segítsünk a fecskéken!
A hirtelen lehűlés következtében rengeteg fecske maradt szorult helyzetben, de szerencsére, ha bajba jutott madarat találunk, van segítség!
A hirtelen lehűlés következtében rengeteg fecske maradt szorult helyzetben, de szerencsére, ha bajba jutott madarat találunk, van segítség!
Aki Szabadhegyen jár, már megfigyelhette az édes hattyúfiókákat a 2-es, és 3-as tavakon.
A tavalyi siker után a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) második alkalommal is meghirdeti Tavaszi természetles elnevezésű adatgyűjtő akcióját, mely nemcsak a környezetünkben élő madarak, de a kétéltűek, hüllők, lepkék és emlősök megfigyelésének rögzítésére is alkalmas.
2020-ban kezdődött Győrben a fecskevédelmi program, ami idén tavasszal tovább folytatódik, és újabb elemekkel is bővül. Hamarosan indul az állomány összeírása, és a ménfőcsanaki fecskehotelhez hasonló helyeket is kialakítanak a városban, erről dr. Laczkovits-Takács Tímea tájékoztatta a Győr+ Médiát.
A tavasz kiemelt fecskevédelmi időszak, amiben a lakosságnak és az önkormányzatoknak óriási szerepe és felelőssége van - hívta fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) hétfőn közleményben, amelyben emlékeztetnek: az utóbbi húsz évben a fecskék fele eltűnt Magyarországról.
Az MME Kisalföldi Csoportja az MME Soproni Helyi Csoport tagjaival és a Fertő-Hanság Nemzeti Park munkatársaival idén is részt vett az országos erdei fülesbagoly számláláson.
Telefonos applikációval bővült a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) gólyafészek adatbázisa, amely így még egyszerűbbé teszi a lakosság számára a megfigyelésen alapuló adatszolgáltatást.
Március 16-án indul afrikai útjára négy magyar kutató, hogy Angolában a világ talán legnépesebb ragadozómadár-gyülekezőhelyén műholdas jeladókkal szereljenek fel 50 kék vércsét - tájékoztatta a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) kedden az MTI-t.
A tavasz kiemelt fecskevédelmi időszak, amiben a lakosságnak és az önkormányzatoknak óriási szerepe és felelőssége van -hívta fel a figyelmet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) szerdai közleményében, amelyben emlékeztetnek: az utóbbi húsz évben a fecskék fele eltűnt Magyarországról.