Mindent az iskolai stresszkezelésről
Az iskolai stresszkezelés lehetőségei relaxációval és jógával címmel tart előadást Gergó Veronika pedagógus, jógaoktató április 17-én, szerdán 16 órai kezdettel.
Az iskolai stresszkezelés lehetőségei relaxációval és jógával címmel tart előadást Gergó Veronika pedagógus, jógaoktató április 17-én, szerdán 16 órai kezdettel.
A gyermekek gondolkodását fejlesztő nevelési metódusról beszélt rádiónkban Bokros Zsuzsa. Az AMAKIDS győri központjának vezetője a Gondolkodás fejlesztésének akadémiájáról tartott székfoglalót, melyből megtudhattuk mi az a mentális aritmetika, az abakusz használat.
Hogyan hat a gyermekeinkre a stressz? Milyen jeleket mutatnak, ha valami megváltozott körülöttük és ezért szoronganak? Mit lehet ilyen esetben tenni? Ezekről is kérdeztük Benczéné Tímár Irén tanácsadó szakpszichológust, aki hosszú évekig dolgozott gyerekekkel és családokkal a Nevelési Tanácsadóban, illetve a Pedagógia Szakszolgálatnál.
A Győri Édesben Czeiner Márton klinikai szakpszichológussal beszélgettünk a stresszről. A mindennapi, tartósan fellépő stressz romboló hatású lehet. Van-e jó oldala a stressznek? Hogyan hat a szervezetünkre a krónikus stressz? Mik lehetnek a megküzdési stratégiák?
Nagy előny a mai rohanó világunkban, ha találunk egy önsegítő módszert, amellyel legyőzhetjük a mindennapi stresszt. Jó hír, hogy van az arcunkon egy pont, amelyet megérintve sikerülhet nyugodt állapotba kerülnünk anélkül, hogy nagy erőfeszítéseket tennénk.
Az UNESCO 1992-ben végzett felmérése szerint a munkahelyi stressz „a XX. század járványa”. Mennyire fajsúlyos most ez a probléma?
A lelki ellenálló képességet is tréningezni kell. Fejlesztését már gyermekkorban el kell kezdeni. Ennek egyik formája a konfliktuskezelés elsajátítása.
Kétszer annyi ember érezte magát stresszesnek a világjárvány kezdete óta tavaly, mint egy évvel korábban. A folyamatos stressz súlyosan károsítja az emésztőrendszert, így a bélflórát is, kellemetlen tüneteket okoz és súlyos szövődményekhez vezethet.