Kinyitott a Kísérletbazár!
Nyolcadik alkalommal rendezték meg a régió legnagyobb tudománynépszerűsítő programját a győri Mobilis Interaktív Élményközpont amelyen 11 iskola 25 csapata, közel 100 diák vett részt.
Nyolcadik alkalommal rendezték meg a régió legnagyobb tudománynépszerűsítő programját a győri Mobilis Interaktív Élményközpont amelyen 11 iskola 25 csapata, közel 100 diák vett részt.
A Tudomány Megváltója címmel a Széchenyi Egyetem Vallás és Tudomány Kutatócsoportja, a Jáki Szaniszló Társaság és a Szent Mór Bencés Perjelség nemzetközi konferenciát rendezett a hit és a tudomány kapcsolatának aktuális témáiról. A rendezvénnyel Jáki Szaniszló bencés szerzetes, Templeton-díjas fizikus munkásságára emlékeztek.
Napjainkban azt tapasztalhatjuk, hogy egyre kevesebb figyelem hárul a humán tudományokra, azok társadalmi jelentőségére. Kétségtelen tény, hogy az utóbbi évtizedek során az olyan tudományágak kerültek előtérbe, mint a technológia, a természettudományok vagy az informatika, melyek korunk gazdasági és társadalmi jólétének a fejlődésében alapvető fontossággal bírnak. Ahhoz azonban, hogy a társadalmi fejlődést „tartalommal” is megtöltsük nagyon lényeges a humán tudományok elsajátítása, mely megtanít minket a kritikus gondolkodásra, a különböző nézőpontok megértésére és támpontot nyújtanak korunk legégetőbb kérdéseivel való foglalatoskodáshoz.
Szoros közelségbe kerül a Hold és a Mars vasárnap este, az égi jelenség szabad szemmel is könnyen megfigyelhető lesz - tájékoztatta a Svábhegyi Csillagvizsgáló az MTI-t.
Évek óta meglévő partnerséget erősített meg a Széchenyi István Egyetem és a komplex távérzékelési szolgáltatásokat nyújtó Drónkuckó. A dróntechnológiai képzéseket, hallgatói tudományos munkák támogatását és nemzetközi pályázatokat érintő együttműködési megállapodást az Albert Kázmér Mosonmagyaróvári Kar vezetése és a cég képviselői az intézményhez tartozó Smart Farm tangazdaságban írták alá.
Magyarország képes űrhajós-válogatásra és -kiképzésre is - jelentette ki Ferencz Orsolya űrkutatásért felelős miniszteri biztos csütörtökön Budapesten.
Kétszázhuszonöt éve, 1800. január 11-én született az egyik legnagyobb magyar fizikus és feltaláló, Jedlik Ányos bencés rendi szerzetes, akadémikus. A Nemzeti Archívum Sajtóarchívumának anyaga.
A Széchenyi István Egyetem évek óta kiváló kapcsolatot ápol a kínai Jiaxingi Egyetemmel, amellyel a közösen indított angol nyelvű alapszintű építőmérnöki kettős képzés mellett oktatási, kutatási és vállalati területeken is együttműködik. Az ázsiai intézményből nemrég 15 hallgató látogatott el Győrbe, hogy egy egyhetes rövid képzési programon bővítse építőmérnöki tudását.
A győri Széchenyi István Egyetem Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kar Jogtörténeti Tanszéke első ízben rendezte meg „Birodalmak kora” elnevezésű nemzetközi konferenciáját. A háromnapos programon hat ország neves felsőoktatási intézményeinek kutatói vitatták meg az első világháborút megelőző évszázad jogi, politológiai és közigazgatási aspektusait angol, német és francia nyelven.
Százötven előadó részvételével indult útjára tavaly a győri Széchenyi István Egyetem Nemzetközi Fenntarthatósági Konferenciája (Conference on Sustainability, COS). Az idei eseményen 12 országból 210 kutató és szakértő mutatta be tudományos eredményeit. Az előadók között olyan neves tudósok szerepeltek, mint dr. Christopher Savoie, az Apple világcég Siri elnevezésű fejlesztéséhez használt mesterségesintelligencia-alapú természetes nyelvi technológia feltalálója.