20 indulóból 20 érmes a Nicsiben

2019.04.18. 11:58

Pápán rendezték meg a hétvégén a II. Régiós Rangsorversenyt, ahol 21 egyesület 315 judo versenyzője vett részt. A Nicsi Judo Club által benevezett 20 versenyző közül valamennyien érmesek lettek.

A pápai regionális rangsorverseny fontos állomás volt a kezdő versenyzők felkészítésének folyamatában. Rekord közeli volt az indulók száma, hiszen 21 egyesület 315 versenyzője mérte össze tudását gyermek korosztálytól az ifjúsági versenyzőkig. Cél a tapasztalatszerzés mellett a felkészülés volt a nagyobb, országos viadalokra. A Nicsi Judo Club által benevezett 20 versenyző közül valamennyien érmesek lettek.

Az utánpótláskorú judokák versenyzés felé terelése kényes, de nagyon fontos feladata az edzőknek. A kezdeti kudarcok hamar elvehetik még az ügyes, tehetséges gyerekek kedvét is a versenyzéstől, de még a sportolástól is. Ha azonban fokozatosan vezetjük be őket ebbe a világba, még a kevésbé tehetséges, de szorgalmas kis judósok is sikerélményhez jutnak, ami hatalmas motivációt jelent a következő időszakban az edzésekbe fektetett munkájukra és így az eredményesség elérésére. Éppen ezért a Nicsi Judo Clubba járó judokák először az évente két alkalommal megrendezett háziversenyünkön próbálhatják ki magukat. Itt a támogatók jóvoltából mindenki kap érmet és ajándékot, az idősebb versenyzők pedig segítik a kisebbeket tanácsokkal. A kicsik megismerkednek a versenyzés alapjaival, az idősebbek pedig kicsit belekóstolhatnak az edzők munkájába, így mélyítve el szabályismeretüket. Igazi verseny körülmények között gyakorolhatják a judo szabályokat.

Miután a régiós versenyeken kellő tapasztalatra tettek szert, országos versenyeken vehetnek részt. Itt már más területről érkező versenyzőkkel, új ellenfelekkel találkoznak, ami újabb szintre emeli tanulási folyamatukat. Az országos versenyek csúcspontja az országos bajnokság, ahol az adott kor- és súlycsoportban bajnokot hirdetnek a verseny végén.

Az első helyezettek: Szalay Bálint, Simon Hunor, Iváncsics Barnabás, Kőhalmi Virág, Takács Nimród, Szlobodnik-Rampasek Enikő, Takács Magor, Kalmár Levente

2. helyezettek: Szalay Gergő, Györffy Réka, Polák Brendon, Fekete Szabolcs, Kőhalmi Zalán, Szücs Bence

3. helyezettek: Herkner Máté, Kokas Leila, Győri Leila, Pápai Adél, Kozma Zalán, Pálinkás Hunor.