7 érem az OB-n

2015.07.15. 16:08

Az elmúlt hétvégén, Budapesten rendezték a legfiatalabb korosztály országos bajnokságát. A Győri Atlétikai Club, serdülő és újonc korosztályú atlétái hét éremmel tértek haza, és összesen 15-ször került GYAC-os atléta a legjobb 8 közé.

A nagy meleg ellenére rengeteg egyéni csúcs is született az OB – n. 1500 méteres akadályfutásban Lendvai Luca szerzett aranyérmet szerzett, emellett 3000 méteres síkfutásban a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Bajnok lett gerelyhajításban Gudricza Dominik. Erdélyi Katinka dupla ezüstéremmel térhetett haza, hiszen 1500 méteren és 800 méteren is a második legjobbnak bizonyult. Harmadik helyezést ért el az előfutamban egyéni csúcsot teljesítő 100 méteres gátfutó, Kalácska Áron, míg 300 méteres gátfutásban 8. lett. Szintén harmadik lett Bauer Hanna, aki az 1500 méteres akadályfutás célegyenesében elakadt az utolsó gátban, így vesztette el 2. helyét. Összességében tehát remekül zártak a GYAC-os sportolók, így ismét van mire büszkének lennie a folyamatosan építkező klubnak.

Jól teljesített Simon Virág, aki 4. lett 80 és 300 méteren is, és az ötödik helyet szerezte meg ötösugrásban. Döntőbe került két súlylökő is, ahol Varga Richárd 5. lett, Balogh Róbert pedig a 8. helyet szerezte meg. Nyolcadik lett még gerelyhajításban Virág Antal, illetve Deák Bence 1500 méteres akadályfutásban.