2017.04.22. 18:23

A Fradi legyőzte a Gyirmótot

Az NB1. 28. fordulójára a tavalyi bajnok Ferencváros érkezett Gyirmótra. A sárga-kéknek nem sikerült pontot szerezni a fővárosiak ellen, a születésnapos Gera Zoltán mesterhármast rúgott.

Összefoglaló:

Aktívan kezdtek a csapatok, a vendégeknek volt több kaput eltaláló lövésük, vezetéshez mégis a hazaiak jutottak: Simon Ádám távolról a kapura emelte a labdát, amely a felső lécről kipattant, Novák Csanád pedig belefejelt, s Holczer Ádám hasa alatt átcsúszott a gólvonal mögé. Az FTC ezután átvette az irányítást, és Gera Zoltán két fejesgóljával négy perc alatt fordított.

A szünet után is a zöld-fehéreknél volt többet a labda, s bár Holczernek is kellett védenie, a Varga Roland által kiharcolt 11-est Gera értékesítette, s ezzel úgy tűnt, el is dőlt a három pont sorsa. A Gyirmót azonban nem adta fel, a hajrára fordulva Tamás Krisztián látványos találatával szépített, majd kapufát is lőtt. A 91. percben aztán 11-eshez jutott, amely végül kimaradt, így az egyenlítés nem sikerült.

VÉGE: a Fradi elvitte a három pontot.

76. perc: Tamás Krisztián révén gólt szerzett a Gyirmót. 2-3

60. perc: Mesterhármas!  Gera bűntetőből talált be! 1-3

40. perc: A 38. születésnapját ma ünneplő Gera Zoltán megszerezte a második gólját! 1-2

35. perc: Gera Zoltán góljával egyenlített a Ferencváros 1-1

20. perc: Novák Csanád szerezte meg a Gyirmót vezető gólját 1-0