A Kutya és a Macska!

Győr+
2015.05.15. 17:41

A belvárosi hangulatos Saru közben, A Kutya meg a Macska! néven nyitott kézműves kávébárt, bisztrót két fővárosi fiatal Szentiványi Zsófia és Szemes Szilárd. Ők a “Fiatalok Vállalkozóvá Válásának Támogatása” pályázat segítségével indították el vállalkozásukat.

Mi adta az ötletet a vállalkozáshoz?

Mindketten évek óta szerettünk volna saját vállalkozást. Korábban családi vállalkozásban, egy olasz étteremben dolgoztunk. Egyértelmű volt, hogy a vendéglátásban folytatjuk, és az elmúlt évek során szerzett tapasztalataink alapján döntöttünk úgy, hogy kávézót szeretnénk.

 

Kávézó minden sarkon van, mitől különbözik az Önöké a többitől?

A kávézónk a városban teljesen egyedi és újszerű. Mi egy pár vagyunk, de nagyon különböző ízléssel, ez a kávézó berendezésében és az étlapon is meglátszik, mégis harmonikus egészet alkotunk. Én a cukor- és laktózmentes, egészséges étkeket készítem, Szilárd pedig férfiember lévén a cukorral készült édességeket és a hússal készült kajákat részesíti előnyben.

Nálunk nincs kóla, van viszont igazi házi szörp és kézműves bor. Nincs fagyasztott pogácsa, van viszont helyben sütött keksz.

Minden héten új leves, szendvics és sütemény készül a saját konyhánkon. Gyermek és háziállat barát hely vagyunk.

 

Mik voltak az első lépések a bisztró megnyitása felé?

Ötletünk volt, tőkénk nem. Pályáztunk a TÁMOP 2.3.6. –ra, amely a Fiatalok Vállalkozóvá Válásának Támogatását célozza. Ez adta meg a szükséges kezdő löketet. Már az “A” komponensre való jelentkezési határidő előtt elkezdtük nyomon követni a pályázatot. A fővárosban, Pest megyében nem pályázhattunk, így el kellett döntetünk, hol kezdjünk új életet.

 

Miért Győr mellett döntöttek?

Mindenképpen a nyugati országrészben kerestük a helyünket. Pestről, autópályán hamar ide lehet érni, jó a megítélése Győrnek és élhető nagyváros.

 

Milyen nehézségekkel találták szembe magukat?

Az volt bőven. Az első az volt, amikor megtaláltuk az ideális helyet, a Baross úton, aztán szerződéskötés előtt hirtelen visszalépett a bérbeadó. Gyorsan keresnünk kellett egy új helyszínt. Nem a sétálóutcában van, de hangulatos a környezet, jó az üzlet elrendezése. Mi magunk a saját két kezünkkel alakítottuk ki a helyiséget, szereztük be a szükséges engedélyeket. Nagyon sokat dolgoztunk, míg végre október végén elindulhattunk.

 

Önök szerint mitől lesz sikeres egy vállalkozás?

Attól, hogy mi nagyon akarjuk, hogy az legyen. Akartuk, és tudtuk, hogy így kell lennie, és így is lett. Rengeteget dolgozunk érte. Hat millió forint vissza nem térítendő támogatást kaptunk a pályázat révén, mellé hitelt vettünk fel. Úgy számolunk, egy éven belül megállunk a saját lábunkon. Ketten visszük az üzletet, 12 órákat dolgozunk, de azt, és úgy csináljuk, ahogy mi szeretjük.

 

Milyen tanácsot adnának annak, aki most vágna bele egy vállalkozásba?

Azt javasoljuk, hogy higgyenek az álmaikban. Vigyék végig terveiket, még akkor is, ha mások lebeszélik róla. A másik fontos dolog, hogy ne egyedül vágjanak bele, nekünk az nagyon nagy előny, hogy ketten vagyunk, tudunk a másikra támaszkodni.

 

Hogyan tovább?

Folyamatosan bővítjük az étlapot, szükséges a konyha kapacitásának növelése is, valamint előbb-utóbb szeretnénk egy újabb üzletet nyitni a fővárosban.

 

Szerző: Földvári Gabriella

Fotó: Marcali Gábor