A Larvikot is szétvédekezte és legyőzte az ETO

2013.02.16. 19:48

Norvég riválisát is 20 gól alatt tartotta és továbbra is százszázalékos a BL-ben Ambros Martín csapata.

A női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében a Győri Audi ETO KC 24–18-ra legyőzte legnagyobb riválisát, a Larvik együttesét. A győzelem kulcsa ezúttal is a győriek kiváló védekezése volt, a hajrában azonban – legfőképp Rédei-Soós és Szepesi góljainak köszönhetően – támadásban is brillírozott az ETO, így fontos idegenbeli két pontot gyűjtve állt az I. csoport élére és maradt továbbra is egyedüli csapatként százszázalékos a BL mezőnyében.

A mérkőzés krónikája

Hazai gólokkal kezdődött a találkozó, a Larvik már 3–0-ra is vezetett, mikor az ETO Radicevic révén megszerezte első gólját a harmadik percben. Mindkét csapatot kemény védekezés, támadásban viszont sok hiba jellemezte, más kérdés, hogy ebből a norvég csapat jött ki szerencsésebben. Rossz passzok, könnyen befújt belemenések, kihagyott ziccerek és kapufák okoztak nehéz perceket a győri kispadnál és a 300 fős vendégszektorban. Leganger szó szerint megbabonázta a győri kezeket (a norvég kapus volt az első játékrész legjobbja), bár Lunde Haraldsen teljesítményére sem lehetett panasz (sőt!). Az ETO összesen nyolc perc emberelőnyt kapott az első 30 percben, ebből azonban egyiket sem sikerült igazán kihasználni, így nehéznek tűnt a BL-mezőny egyik – ha nem a – legkiválóbb csapatának legyőzése.

A Larvik az első félidőben négy góllal is vezetett (6–2) és magabiztosan őrizte minimum kétgólos előnyét, ami a szünetre is megmaradt, 10–8-as hazai fórral fordultak a csapatok. Az első félidő krónikájához hozzátartozik Kovacsics Anikó sajnálatos sérülése is, a fiatal irányító Sullanddal ütközött egy lövésnél és csúnyán felszakadt szemöldöke miatt kellett elhagynia a játékteret.

Az ETO szempontjából a második félidő sem kezdődött jobban, mint az első, emberhátrányban lőtt lerohanásgólt Edin révén a Larvik, Lekic fél egy percen belül három labdát szórt el támadásban, ennek ellenére az ő (és Heidi Löke) góljaival zárkózott fel egy gólra a 37. percre a zöld-fehér csapat (13–12). Amorim első góljával (0–0 után először) már egyenlő volt az állás, Rédei-Soós átlövése pedig a mérkőzésen először jutatta vezetéshez az ETO-t (13–14), ezt követően pedig már nem adta ki kezéből a vezetést Ambros Martín csapata.

A következő perceket páratlan izgalmak és kivételes kapusteljesítmények jellemezték mindkét oldalon, az ETO a 43. percben szenvedte el első kétperces kiállítását (Radicevic), ekkor 15–15 volt az állás. Fej-fej mellett kézilabdáztak a csapatok, majd három (góllal végződött) Haraldsen-Szepesi összjátéknak és egy 4–0-s sorozatnak köszönhetően az 54. percre már három góllal vezetett az ETO (17–20).

Az utolsó öt perc Radicevic-góllal és Larvik-kiállítással kezdődött (17–21), majd lerohanásból Szepesi sokadik fontos gólja pecsételte meg a hazaiak sorsát. A Larvik kilenc góltalan perc után vette be ismét Haraldsen kapuját, Rédei-Soós pedig hatodik góljával koronázta meg nagyszerű teljesítményét. Haraldsen slusszpoénként Riegelhuth hetesét is megfogta az utolsó percben, így az ETO hatalmas bravúrt végrehajtva, világszintű védekezéssel és egy parádés második félidővel 24–18-ra győzte le idegenben középdöntőbeli legnagyobb riválisát.

A visszavágót március 2-án, szombaton rendezik a győri Magvassy Mihály Sportcsarnokban.