2012.09.09. 19:41

Audi ETO: Hullámzó játékkal is magabiztos siker

Az első félidő végén már 8 góllal vezettek Görbiczék, végül 34-18-ra győzték le a Kiskunhalas együttesét.

A szezon első hivatalos hazai meccsét játszotta a Győri Audi ETO KC a női kézilabda NB I. 2. fordulójában. A találkozó kezdete előtt Borkai Zsolt Győr polgármestere, Lőre Péter az Audi Vállalati kommunikációért és kormánykapcsolatokért felelős igazgatója valamint Kelecsényi Ernő elnök adtak át ajándékokat az Olimpián szereplő győri játékosoknak. Közvetlenül a kezdés előtt Görbicz Anita csapatkapitány átadta a „Görbicz Anita Ösztöndíjat”, melyet minden évben az a fiatal játékos kap meg, aki tehetsége, szorgalma és tanulmányi eredménye alapján a legméltóbb az elismerésre. A díjat első alkalommal Tóth Gabriella vehette át.

A találkozón az első gólt Kovacsics szerezte hetesből, majd Radicevic talált be. 10 perc elteltével 6-2 állt az eredményjelzőn, ekkor kérte ki először idejét a Halas. Az iramra nem lehetett panasz, azonban több hiba is becsúszott a két csapat játékába. Ambros Martion forgatta csapatát, beállt szinte mindenki, de sok izgalom nem volt a meccsben. 30 percnyi játék után 16-8-ra vezetett az Audi ETO.

A második félidőt remekül kezdték Amorimék. A közte 10 már gyorsan összejött(18-8), ráadásul a Halas csak a 38. percben tudott először betalálni Lunde Haraldsen kapujába a második félidőben (22-9). Ekkor Golovin mester időt kért, ami megtette a hatását. A Radicevicék picit elbizonytalanodtak támadásban, és ezt kihasználta a vendégcsapat és 10 gólon belülre zárkóztak (23-14). Ambros Martin egy időkérés alatt rendezte a sorokat, és ismét kétszámjegyű lett a differencia. A végére megint csúcsformába került az Audi ETO, parádés góloknak tapsolhatott a Magvassy Sportcsarnok népes közönsége. A vége 34-18 az Audi ETO-nak!