2016.06.11. 21:08

Az első döntetlen az EB-n! Anglia-Oroszország: a 92. percben lett 1-1 az eredmény

Talán az eddigi legnagyobb várakozás ezt a mérközést övezi, az angol szurkolók már letették a névjegyüket Franciaországban. Most jöhet a nemzeti tizenegy is, akik Oroszország legjobbjaival néznek farkasszemet. Rooney természetesen a pályán.

Nem véletlen, hogy Anglia válogattja magába roskadt a harmas sípszó után: egy már megnyert mérközést engedtek ki a kezükből. Végig jobban játszottak, veszélyesebbek voltak, mint az orosz nemzeti tizenegy. Azonban pontosztozkodással ért véget az eddig talán legjobban várt meccs az EB-n. Ezzel megszületett az első döntetlen is.

Rizzoli le is fújta a mérközést, az angolok végig jobban játszottak, ám Oroszország a 92. percben ellotak kép pontot.

Gól! 1-1 Kiegyenlítettek az oroszok!  A veterán csapatkapitány, Berezuckij fejjel mattolta Hartot.

Vaszilij Berezuckij itt még a két évvel ezelőtti VB-n örült, ám most is sokat tett a csapatért!
(korábbi fotó)

A rutinos Milner is a pályán! Sterling helyáre érkezett, pár perce még van…

Lehet, hogy már egy kicsit későn, de Smolov helyett friss embert , Mamaev-et vetik be az oroszok.

Lesgóllal riogatott Sterling, de az állás természetesen maradt 1-0.

Az orosz cserére angol csere is jött: Rooney-nak eddig tartott az első EB meccse, Wilshere-t küldték be a pályára helyette.

Golovint lekapta a pályáról az orosz szövetségi kapitány, helyére Sirokov szalad a gyepre.

Szabadrúgásgól! Méghozzá iszonyatos erővel varrta be a hálóba a labdát az angol Kane. Így vezetéshez jutottak a szigetországiak, a stadion meg majdnem felrobbant a fanatikus szurkolók üdvrivalgásától amivel kedvenceiket éltették. S persze éltetik tovább…

Harry Kane hatalmas gólt rúgott a rögzített szituációból

A mérközés egyébként sportszerű. Az első sárgára is sokat kellett várni. Georgij Scsennyikov kapta, aki Allival szemben szabálytalankodott.

Bár az oroszok magukra találtak a második félidőben, nagyobb helyezetkhez mégis az angoloknak volt köze. Kétszer is Akinfejev és a kapufa mentette meg az oroszokat a góltól.

A félidőben egyik csapat sem cserélt, ugyanabban a felállásban folytatják a mérkőzést.

Kétségtelenül jobban játszanak az angolok, bár gólra még nem tudták váltani a fölényüket, viszont hat szögletet már rúghattak. A félidőre is 0-0-val vonultak a csapatok. Az oroszoknak javulniuk kell elől, középen és hátul is, hogy pontot, vagy pontokat szerezhessenek. Tulajdonképpen aki eddik hibátlan teljesítmény nyújt az Akinfejev, de Berezuckij-ra sem lehet igazán panasz. A csapatkapitány akar és harcol… Csakúgy, ahogy az angoloknál Rooney, aki ha kell rávarrja a kapura messziről a labdát, vagy visszarohan védekezni. Jó az öreg a háznál, kétségtelen…

Az oroszok is megmutatták magukat, Hart kapuja előtt is volt már veszély: Ignasevics riogatott, ám fejese az angol kapus ölében kötött ki.

Egyelőre az angolok a meggyőzőbbek, már három szögletet is elvégezhettek. Igazi vészhelyzetet azonban eddig még nem jelentettek Akinfejev kapujára. Az orosz kapus még mindig csak 30 éves, de már nagyon nagy tapasztalattal bír, számos válogatott meccs van már a háta mögött.