2012.05.05. 16:38

Az ETO 29-27-re legyőzte a Podgoricát

Görbiczék hatalmas csatában kétgólos előnyt szereztek a Bajnokok Ligája döntőjének első mérkőzésén Veszprémben.

Szoros első félidő (13-12) után az ETO kreatív és gyors támadójátékával a második félidőben felpörgette a tempót, öt góllal is meglépett az olykor férfias keménységgel küzdő Buducnost csapatától, de a hajrát mentálisan jól bírta a Popovic vezette montenegrói csapat, így csupán kétgólos hátrányból, 29-27-ről várhatja a visszavágót. A csapatok egy hét múlva Montenegróban folytatják a párharcot.

Második félidő

60′ – Cvijic brutálisan leütközi Amorimet, piros lappal kiállítják. Az utolsó másodpercekben Amorim átlövését nagy bravúrral védi Woltering, marad a 29-27, két góllal nyert a Győri Audi ETO KC

60′ – Böhn mester időt kért, 16 mp maradt hátra, a Győr támadhat.

60′ – Megkezdődött az utolsó perc, feláll az egész csarnok. Görbicz labdaszerzésből végigrohan a pályán, de nem tud betalálni, támad a Podgorica. Hornyák a vonalon állítja meg a betörő Popovicot, hetes a vendégeknek, amit a sértett értékesít is. 29-27

59′ – Hornyák passzából Vérten a balszélről megszerzi a 29. hazai gólt, a rutinos Savic azonban rögtön visszafaragja négy gólra a hátrányt. 29-25

56′ – Cvijic újabb hetest harcol ki, de akárcsak átlövésből, úgy hetesből is túljár Bulatovic eszén Haraldsen és Löke is beindult: újabb norvég gól Veszprémben 28-23

55′ – Löke megszerzi a 27. győri gólt, a Podgorica hatalmas temretű beállósa, Cvijic hetest harcol ki, amit Bulatovic értékesít. 27-23

52′ – Görbicz a szélről is betalál, 12. góljával újra öt közte, de a Podgorica hetesből zárkózik. 26-22

51′ – Egy varázslatos kombináció után Radicevic lő csodagólt beállós pozícióból, az ellentámadásból Knezevic azonnal egyenlít 25-21

50′ – A Podgorica kap hetest, Pálinger áll be védeni a közönség legnagyobb örömére. Kati kivédi a lövést, de az ismétlést már nem tudja hárítani. Djokivic góljával 24-20

48′ – Popovic szépít az időkérés után, csapata góljainak több mint felét (10) ő szerezte, de egy pimasz hetessel Görbicz visszaállítja az ötgólos különbséget. 24-19

47′ A Podgorica mestere kér időt.

47′ – Radicevic kíméletlenül lecsap a szélről a kiegészült, de fáradó Buducnost ellen, majd egy gyors labadszerzést követő letámadást Vérten fejez be góllal! Öt gól az ETO előnye! 23-18

46′ – A győri fvédelem kiválóan zár, az átlövés most sem jön össze a Podgoricának. A gyors győri elmozgásokkal és bejátszásokkal nem tud mit kezdeni a vendég csapat: Görbicz újabb hetesével három közte: 21-18

45′ – Bulatovic újra a pályán, de Haraldsennek ezúttal sem tud gólt lőni, közben kiegészül az ETO és szinte azonnal kiállítják két percre Knezevic-et Görbicz durva lerántásáért. Újabb Görbe-hetes, Woltering mozdulni sem tud: 20-18

43′ – Pontatlanságok támadásban mindkét oldalon, Amorimot ütésért támadásból újra kiküldik két percre. Emberelőnyből szépít Popovic. 19-18

41′ – Okos Lekic passz után egy Löke gól beállósból, kapufa a másik oldalon: 19-17

39′ – Passzív játék a vendégeknél. Popovicon kívűl Haraldsen az összes lövőjüket megbabonázta bravúrjaival, Bulatovic már a padon ül, helyén Gjeorgjijevska, de ő sem tud betalálni. 18-16

37′ – Amorim újabb átlövésgóljával kettő közte 17-15, Ana Djokic hetesből szépít: 17-16

Görbicz marad a földön egy üztközés után. A lelátón zúg a Görbicz Anita, rövid ápolás után Görbicz folytatja a játékot.

35′ – Amorimot küldték ki két percre, de Hornyák Ági emberhátrányban is labdát szerez a letámadást pedig Radicevic fejezi be góllal, de egyből szépít a Podgorica. 16-15.

33′ – A meccs eddig Görbicz és Popovic nagy párharca, mindketten 7-7 gólt szereztek eddig. Az állás: 15-14

31′ – A vendégek kezdik a második 30 percet, Haraldsen pedig ott folytatja ahol az elsőt abbahagyta: védéssel. Támadhat az ETO.

Az ETO fölénye és játéktudásbeli különbsége egyértelmű volt az első játérészben, a Podgorica többször is nagyobb hátrányba kerülhetett volna, de mindig felálltak a padlóról, agresszív védekezésüknek köszönhetően tartani tudták minimális hátrányukat.

Első félidő

30′ – Amorim átlövését a német kapus hárítani tudja, a félidőre így egy gólos győri vezetéssel vonulhatnak a csapatok (13-12). A szüntere és a komoly rendőri jelenlétre a vendég szurkolók is lehigadtak.

30′ – Haraldsen parádés védéssel tartja meg a hazai előnyt, az ETO-é a félidő utolsó támadása, 5 mp maradt.

29′ – Egyenlítenek a montenegróiak Miljanic révén, de nem örülhettek sokáig, Amorim átlövésből megszerezte második gólját, újra hazai előny (13-12). Egy perccel a félidő vége előtt podgoricai időkérés, ami után ők támadhatnak.

28′ – A másik oldalon Woltering parádésan védi a szélről berobbanó Radicevic lövését, lerohanásból Popovic szépít, egy gól a különbség 12-11

26′ – Görbicz bomba, Haraldsen bravúr! 12-10

25′ – Popovic megsérül, de rövid ápolás után folytatni tudja a játékot és hetesből szépít is 11-10

23′ – Közben a vendég szurkolók megvadultak, kisebb összecsapásba keveredtek a rendőrökkel. Lekic átlövésével már 11-9.

22′ – Lazovic ütését újabb két percel jutalmazzák, az emberelőny első másodperceit nem sikerül kihasználni.

19′ – Haraldsen fantasztikus formában: a harmadik hetesét fogta meg (9-7), a másik oldalon Woltering egy parádés spárgával jelzi, ő is nagy formában van.

18′ – Görbicz lefordulását az ex-győri Ana Djokic csak szabálytalanul tudja megállítani, jogos a sárga. Válaszul Görbicz a következő támadásból átlövésből bombáz a rövid felsőbe! 9-7

16′ – Egy hetessel és egy gyors letámadással egy gólra jön fel a Podgorica. (7-6) Zúg a mindent bele!

15′ – Lökét nagyon szorongatják a hatos vonalán, nehéz labdával megjátszani a hatalmas montenegrói védők között. Az ellenszer egy bombasztikus Amorim-átlövés! 7-4

14′ – A Buducnost csak szabálytalanul talál ellenszert a Győr támadójátékára: újabb két perc és újabb értékesített Görbe-hetes: 6-3 és emberelőny.

12′ – Görbicz újabb hetesével, amit Radicevic harcolt ki a szélről betörve 4-2, utána Bulatovic is betalált átlövésből. Mire a Podgorica felállt védekezni, már le is csapott Löke, a beállós első góljával 5-3

11′ – Popovic bemutatkozott egy fergeteges átlövéssel (3-2)

9′ – Lejárt a kiállítás, nem sikerül növelni az előnyt, letámadásból szépít a Buducnost. 3-1

A hangulat mennyei, vendég szempontból persze inkább pokoli.

7′ – Cvijic-et küldik ki a bírók két percre, az ellentámadásból hetest harcol ki a Podgorica, de Haraldsen ezt is megfogja! Marad az állás.

6′ – Görbicz akciógólja után Haraldsen újabb bravúros védést mutat be. 3-0

5′ – Óriási a feszültség a pályán. Amorim is összeszed egy sárgát védekezésben, hetes a vendégeknek is, de Haraldsen megfogja! Marad a kétgólos előny.

3′ – Feleslegesen agresszívan kezd védekezésben a Buducnost, két sárga lapot is kapnak egy támadás alatt, a vége hét méteres, Görbicz bevágja! 2-0!

1′ – Lekic irányítóban, Görbicz a jobbszélen, Amorim és Hornyák átlövőben kezd támadásban. Az első támadásból Lekic bombáz a hálóba! 1-0!

1′ – A Győri ETO kezdi a mérkőzést

17.14 – Az EHF Himnuszának meghallgatása és a Magyar Himnusz eléneklése után már csak az utolsó simítások vannak hátra, pillanatokon belül kezdődik a finálé!

17.10 – Pályán az Audi ETO! A csarnokban iszonyatos a hangzavar!

17.06 – Megkezdődött a csapatok bemutatása. Elsőként a vendég Buducnost kézisei érkeznek.

17.05 – A mérkőzést német játékvezetők, Holger Freisch és Jürgen Reiber vezetik majd.

17.00 – Kevesebb, mint negyedóra a kezdő sípszóig. Körülbelül 4600 hazai és 500 vendég szurkoló foglal helyet a Veszprém Arénában.

Mindkét csapat első Bajnokok Ligája győzelmére készül, az ETO másodszor, a Buducnost először jutott el a fináléig.

A csapatok:

Győri Audi ETO KC:

1 Haraldsen, 2 Tóth, 3 Planéta, 4 Radicevic, 5 Löke, 6 Vérten, 13 Görbicz, 14 Kovacsics, 16 Pálinger, 18 Amorim, 22 Orbán, 31 Hornyák, 66 Gros, 77 Lekic

Buducnost Podgorica

2 Miljanic, 5 Djokic, 9 Radovic, 10 Bulatovic, 14 Savic, 15 Jovetic, 16 Woltering, 17 Popovic, 22 Barjaktarovic, 30 Vukcevic, 32 Buletovic, 72 Civijic, 77 Mehmedovic, 81 Gjeorgjijevska, 90 Knezevic, 92 Lazovic

16.55 – Még 20 perc a mérkőzés kezdetéig. A hangulát már forrósodik, a hangerő emelkedik, lassan egy tűt nem lehet majd leejteni a csarnokban.

16.45 – A csapatok már a pályán melegítenek, közben két csinos hölgy társaságában megérkezett a Bajnokok Ligája trófeája is.

16.30 – A lelátók még foghíjasak, de a győri kemény mag már a helyén van:

16.00 – A győri szurkolók már bő egy órával a mérkőzés előtt megérkeztek a Veszprém Aréna bejáratához és megkezdték a hangolást az év legfontosabb párharcának első felvonására. A beengedés megkezdődött, szépen lassan a csarnok is megtelik szurkolókkal.