Az ETO legyőzte és kiejtette a BL címvédőjét

2013.03.10. 21:10

Kettős győzelemmel vágott vissza a Győri Audi ETO a Podgoricának, amely 22–21-es vereségével búcsúzott a Bajnokok Ligájától.

A Győri Audi ETO KC 22–21-re, idegenben győzte le címvédő Buducsnoszt Podgorica együttesét a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének ötödik fordulójában. Ezzel továbbra is százszázalékos a nemzetközi porondon az ETO, a montengrói csapat sorsa pedig végleg megpecsételődött, az utolsó forduló eredményeitől függetlenül búcsúzott az idei sorozattól, a csoportelső Győr mellett a Larvik jutott az elődöntőbe.

Komoly téttel csak a hazaiak számára bírt a mérkőzés, hiszen csak a Győr legyőzésével maradt volna esélyük a legjobb négy közé jutásra. Az ETO biztos csoportelsősége ellenére egy pillanatig sem vette fél vállról a mérkőzést, az első perctől az utolsóig hatalmasat küzdve, egy rettentő erőszakos Podgoricát legyőzve, nem előnyös bíráskodás mellett tudott nyerni Európa egy legnehezebb pályáján, ami hatalmas fegyverténynek számít. Nem beszélve az immráon 11 mérkőzésre duzzadt győzelmi sorozatról a BL-ben, az ETO a középdöntők egyetlen hibátlanul teljesítő csapata.

Első féildő

Görbicz-hetessel és két hazai kapufával kezdődött a mérkőzés, az ETO az első perctől kezdve megszerezte, és jó ötven percig őrizte is a vezetést. A Podgorica támadásaiból hiányzott a lendület és a sebesség, első akciógóljukat a 11. percben szerezték a beállós, Cviljic révén. A kis szerencsével, de annál nagyobb hatékonysággal robogó ETO-vonat hatgólos előnyben (5–11) kényszerítette első időkérésére a hazaiak mesterét, Dragan Andzic-ot. Ezt követően Amorim megkapta második kétperces büntetését, a Buducsnoszt győri szempontból balszerencsés gólokkal zárkózott az első félidő végéhez közeledve. Az utolsó tíz percre Tervel jött be védekezésben, az ETO több eladott labdával, az utolsó öt percben egy gólt dobva húzta fel magára ellenfelét. 12–13-mal fordultak a csapatok, ami inkább a Podgoricára nézve volt hízelgő.

Második félidő

A fordulás után is sok hiba és kapkodás jellemezte a játékot, az első tíz percben mindössze őt gólt láthattak a Moraca Csarnokban (14–16). A második játékrész közepén az ETO tízperces hullámvölgybe került, ekkor a találkozón először átvette a vezetést a Buducsnoszt, köszönhetően Cvijic már hatodik góljának. Ambros Martín reklamálásért sárga lapot kapott, ekkor a korábbinál is magasabb hőfokon zajlottak az események. Az ETO megrázta magát védekezésben, egy Amorim-bomba és két Görbicz-hetes után visszavette a vezetést, majd többé nem engedte ki a kezéből. Az utolsó percekben nagy taktikai csatát láthattunk, kevés góllal. Bulatovics hatperces hazai gólcsendet megtörve egyenlített, de Löke – Görbicz briliáns gólpassza után – belőtte a 22. győri gólt. Amorim végleges kiállításával két perccel a vége előtt nagy esély mutatkozott a Podgorica pontszerzésére, Andzic mester kapusát is lehozta, de két hazai játékos összeütközése az ETO labdaszerzését eredményezte. Ambros Martín időt kért, megnyugtatta csapatát, a játékvezetők tíz másodperccel a vége előtt mégis elvették tőlük a labdát. Knezevic elhibázott átlövése zárta a meccset, az ETO hatalmas sikert elérve, 22–21-re nyert a Podgorica otthonában.

A Győri Audi ETO KC újabb győzelmével továbbra is százszázalékos a középdöntőben, az I. csoportban a mai nappal a végső sorrend is kialakult: a csoportelső Győr mellett a norvég Larvik várhatja az elődöntő sorsolását, a Podgorica és a Randers pedig kiesett.

A Bajnokok Ligája középdöntőjének II. csoportjában maradt még eldöntendő kérdés az utolsó körre, de Zvezda Zvenyigorod ellen idegenben pályára lépő Ferencvárosnak győzelme mellett a Krim Ljubljana romániai pontszerzésére is szüksége lesz a legjobb négy eléréséhez.

Előzmények (korábban írtuk)

Ötödik fordulójához érkezett a női kézilabda EHF Bajnokok Ligája középdöntője, a Győri Audi ETO KC vasárnap a félelmetes Moraca Sportcsarnokba, a BL-címvédő Buducsnoszt Podgorica otthonába látogat.

Egy kemény, 34–34-re végződött Ferencváros elleni bajnoki ütközettel, de nyugodt körülmények között készülhetett aktuális BL-meccsére Ambros Martín együttese, hiszen az ETO az egyetlen csapat a BL-középdöntő nyolc együttese közül, amely maximum pontszámot gyűjtött a második csoportkörben, és az egyetlen, amely már az előző fordulóban (a Larvik másodszori legyőzésével) bebiztosította helyét az elődöntőben.

A győriek szempontjából gyakorlatilag tét nélküli podgoricai kirándulás mégis pikáns lehet, hiszen a tavalyi BL-döntő győzteséről van szó. Mint ismert, az ETO csak idegenben lőtt kevesebb gólja miatt maradt alul a montenegrói csapattal szemben az első számú nemzetközi kupasorozat májusi döntőjében. A középdöntők nyitómeccsén az ETO egy tízgólos különbségű győzelemmel (27–17) már revansot vett mai ellenfelén, ha ma is a Győr kerülne ki győztesen a két csapat csatájából, az – a Larvik tegnapi, Randers felett aratott győzelme miatt – a címvédő kiesését jelentené. Így igazi tétje a hazaiak számára lesz a mérkőzésnek, az ETO legfőképp százszázalékos nemzetközi teljesítménye megőrzésért küzdhet.

A Buducsnoszt Podgorica–Győri Audi ETO KC BL-mérkőzést vasárnap 19.00 órától rendezik a Moraca Sportcsarnokban.