2011.12.28. 20:09

Az Újpest nyerte az Emlékgálát

Újpesti győzelemmel ért véget a Fehér Miklós Emlékgála. Az MTK jobb volt ezen a délutánon, mint az ETO, így a mieink pont nélkül fejezték be a gálát.

Az Egészséges Újszülöttekért Alapítvány meghívását elfogadta a Győri ETO FC, az MTK, az Újpest és a Ferencváros öregfiúk csapata is, akik körmérkőzéssel döntötték el, ki a legjobb a teremben.

Győri ETO FC Öregfiúk – Ferencváros öregfiúk 4-7

Győr, 1200 néző, játékvezető: Czinder, Csirke

Győri ETO FC: Berta – Preszeller, Kövecses, Ivanics, Hajszán, Herczeg. Csere: Puglits, Virág, Korsós, Bordás, Horváth, Tamás, Ördög

Ferencváros: Balogh – Milovanovic, Pintér, Mátyus, Germán, Szamosi. Csere: Szepessy, Bücs, Magyar, Détári

Herczeg Miklós lőtte a Fehér Miklós Emlékgála első gólját, de aztán háromszor a ferencvárosiak találtak a hálóba, így a 25 perces mérkőzés felénél a fővárosiak vezettek. Verebes József jól variálta csapatát, az ETO-nak távoli lövésekkel és Preszeller parádés megmozdulásával sikerült fordítani, de a végére a fiatalabb öregfiúk csapat lendülete sokat ért, így a győri nevelésű, de pápai NB I-es múlttal rendelkező Germán és a volt zalaegerszegi és MTK-s hátvéd Szamosi vezérletével fordított a Fradi és nagyobb különbséggel nyert.

Gólszerzők: Herczeg, Virág, Ivanics, Preszeller ill. Germán (2), Szamosi (2), Pintér, Szepessy, Bücs

Újpest Öregfiúk – MTK Öregfiúk 7-2

Győr, 1200 néző, játékvezető: Horváth, Birkás

Újpest: Nagy – Katona, Véber, Szanyó, Kovács Z., Erős. Csere: Gyimesi, Lőw, Szepesi, Szlezák

MTK: Haffner – Szabó, Iszák, Totika, Kovács Á., Beer. Csere: Rapaport, Cservenkai, Gál, Sipos, Földvári G., Kopa, Földvári D.

A torna második mérkőzésén a rendkívül rutinos újpestiek szép játékkal és pompás megoldásokkal rukkoltak elő, az MTK csak ritkán jutott el a lila-fehérek kapujáig. A kék-fehérek viszont jól megszervezték a védekezésüket, így negyed óra után még csak 1-1 volt az állás. Ezután azonban az újpestiek számolatlanul lőtték a gólokat, Kovács Zoltán pedig jelezte: számolni kell vele a gólkirályi címért folyó harcban is.

Gólszerzők: Erős (2), Kovács (2), Katona, Szanyó, Szabó (öngól) ill. Rapaport, Sipos

Győri ETO FC Öregfiúk – Újpest Öregfiúk 1-5

Győri ETO FC: Bíró – Preszeller, Kövecses, Ivanics, Hajszán, Herczeg. Csere: Puglits, Virág, Korsós, Bordás, Horváth, Tamás, Ördög

Újpest: Nagy – Katona, Véber, Szanyó, Szlezák, , Erős. Csere: Gyimesi, Lőw, Szepesi, Kovács Z.

Fiatalos lendülettel és jó kombinációkkal tartotta sakkban az ETO-t a fővárosi csapat, a találkozó első felében pedig a győrieknek még szerencséjük sem volt, így szépes lassan tetemesre nőtt a lila-fehérek előnye. Az Újpest csapatában különösen Véber, Kovács és Szanyó parádézott, és jól látszott az is, hogy Lőw Zsolt is remek formában van. Az ETO 0-4 után Ördög révén szépített, s bár többeknek is volt még lehetősége faragni a hátrányból ám minden helyzet kimaradt, sőt az utolsó másodpercben Szanyó megszerezte harmadik gólját is, így nemcsak a gála szervezésében a gólgyártásban is alaposan kivette részét az egykori győri játékmester – ezúttal a mieink rovására.

Gólszerzők: Ördög ill. Szanyó (3), Erős, Kovács Z.

FTC Öregfiúk – MTK Öregfiúk 4-6

Gyors góllal indított az MTK, amelyre egykori NBI-es játékosa, ám az ezúttal Fradi öregfiúkat erősítő Szamosi válaszolt. Ezután ezt a ritmust tartották a csapatok, a kék-fehérel gólt lőttek az egyenlítés után, amelyre 2-3 perc múlva a ferencvárosiak válaszoltak. Az MTK hiába játszott jobban, nem tudott megnyugtató előnyre szert tenni, a népligetiek jól igazoltak a tornára, Germán Ferenc kimondottan erősítést jelentett a csapatnak. A hajrában egy vi

Gólszerzők: Germán (2), Szamosi, Bücs ill. Totika (2), Kovács, Szabó, Sipos Gál

Győri ETO FC Öregfiúk – MTK Öregfiúk 2-6

Győr, 800 néző, játékvezető: Czinder, Csirke

MTK: Haffner – Gál, Iszák, Totika, Kovács Á., Sipos, Csere: Rapaport, Cservenkai, Szabó, Beer, Földvári G., Kopa, Földvári D.

Az ETO 2 gólos győzelme esetén minimum harmadik helyen végez, de miután pontazonosságnál a gólarány számít elsőként, így ha az Újpest legyőzi a Ferencvárost akár még az ezüstérem sem elképzelhetetlen a győriek számára. Ehhez képest rosszul indult a találkozó, 4 perc után ugyanis már 2 góllal vezetett az MTK együttese. A folytatásban Puglits szépítő gólja után maradt még némi reménye a dobogóra, de aztán Totika szertefoszlatta a győri reményeket. Sajnos csapatunkban ezúttal nem jeleskedett senki sem a gólszerzésben, így történhetett, hogy Virág Attila 2 gólja elegendő lett a házi gólkirályi címhez.

Gólszerzők: Puglits, Virág ill. Totika (3), Sipos, Földvári, Cservenkai

FTC Öregfiúk – Újpest Öregfiúk 1-8

Újpest: Nagy – Katona, Véber, Szanyó, Szlezák, Erős. Csere: Gyimesi, Lőw, Szepesi, Kovács Z.

Eldugta a labdát a Fradi elől az Újpest a döntőnek is beillő találkozón, a Barcelonát megszégyenítő labdabirtoklási aránnyal játszottak a lilák egészen a 2. perc végéig, amikor Erős lövése a palánkról pattant Balogh hátára, és onnan a kapuba. A folytatásban FTC helyzet majd újpesti gól volt ritmus, Szanyót nem tudták tartani a ferencvárosiak, akik csak a mérkőzés felénél tudtak szépíteni, de akkor már az UTE ötnél járt. Az Újpest még egy 3 gólos vereséggel is tornagyőztes lett volna, de a lila-fehérek arra hajtottak, hogy 100%-os mérleggel fejezzék be győri kirándulásukat. Ez végül egyetlen percig sem forgott veszélyben, aminek az MTK is örülhetett, hiszen az FTC vereségével ők léptek fel a második helyre.

Gólszerzők: Magyar ill. Szanyó (4), Kovács Z. (2), Katona, Erős

Forrás: eto.hu