Az utolsó percben büntetett a Pápa

2013.04.20. 21:06

Hiába vezetett 89. percig a Győri ETO FC, ezúttal nem sikerült három ponttal távoznia a Lombard Pápa otthonából.

Bár nem szakadt meg a Győri ETO FC veretlenségi sorozata, nem növelte tizenkét pontosra előnyét a tabella élén, így nem távozhatott elégedetten Pápáról Pintér Attila együttese. Az NB I 24. fordulójában rendezett találkozón a 89. percig vezetett, mégis 1–1-es döntetlenre végzett a hajrában egy szabadrúgást követően egyenlítő Lombard Pápa ellen a bajnokaspiráns együttes.  A Pápa sorozatban három vesztes mérkőzés után tudott pontot szerezni az ETO ellen.

Veszélyes ellenfélnek számított a Pápa a találkozó előtt, na persze nem azért mert a 14. helyet foglalták el a tabellán a forduló előtt és utolsó tíz meccsükből mindössze kettőt nyertek meg, hanem azért, mert az a két győzelmük két igazán komoly ellenféllel szemben született meg: a tavalyi bajnok Debrecen és a két évvel ezelőtt csúcsra ért Videoton ellen.

A bátor és győzelemre törő hazai fogadkozások ellenére az első félidőben már az első perctől kezdve erődemonstrációt tartott az ETO, a vendégek kezdőcsapatába visszatért kisebb kihagyás után Mchal Svec a jobb oldali hátvéd pozíciójába, Marek Strestík pedig egymeccses eltiltásának letöltése után kezdett ismét a csatársorban Varga Roland mellett.

Döbbenetes zöld-fehér labdabirtoklási fölény mellett indult az összecsapás, az első öt percben a hazai pályán játszó Pápa szinte alig birtokolta a játékszert, az ETO hátulról, biztosan építkezve szövögette támadásait, amihez tökéletes partnernek bizonyultak a pápa labdarúgói.

Különösebb helyzet nélkül csordogált a mérkőzés, a Győr támadólag lépett fel, de igazi gólszerzési lehetőségeket nem sikerült kiharcolnia Varga Rolandéknak, öt perc elteltével egy büntetőgyanús szituáció kavarta fel az állóvizet, Vad II István játékvezető sípja azonban néma maradt. Nem úgy az első negyedóra végén, mikor Németh Milán egy győri beadást a feje helyett a keze segítségével próbált felszabadítani, a 13. percben büntetőt rúghatott az ETO.

Varga Roland állt oda a meszes ponthoz, de a fiatal támadó és házi gólkirály jelölt nem járt sikerrel a jó irányba vetődő Szűcs Lajossal szemben, maradt a nulla nulla. Ez volt az ETO nyolcadik elvégzett büntetője a 2012–2013-as bajnoki idényben, ebből mindössze kettőt, azaz kísérletek 25 százalékát tudták értékesíteni a próbálkozó játékosok. Ez, az egyébként minden csapatrészben és tekintetben kiemelkedően szereplő együttes leggyengébb pontja a szezonban.

Az elpuskázott lehetőség nem szegte a játékosok kedvét, Varga perceken belül javította hibáját, mikor okosan fejelt középre az alapvonal közeléből egy Kamber-beívelést, fejese az érkező – és védőjét megelőző – Nikola Trajkovicsot találta meg, a gólerős középpályás pedig estében Szűcs kapujába kanalazta a labdát. 0–1

Nem nyugodott meg a gól után a Győr, tovább erőltette akaratát a bátortalanul és ötlettelenül futballozó hazaiakra, akik Marics és Quintero egy-egy gyors megugrása, kényszerítője révén csak ritkán jutottak el lövésig, akkor sem voltak pontosak. A Pápa az első félidőben hat lövéssel próbálkozott, Sztevanovics kapuját azonban egyszer sem találta el. Igaz, az ETO is csak kétszer, de abból egy gól született, és ez volt a legfontosabb statisztikai mutató az első félidőben.

A szünetben Zsivóczky Gyula, a Lombard vezetőedzője harcosabb játékot ígért a második játékrészre, tanítványai azonban nem igazán tudták megvalósítani a mester elvárásait. Továbbra is az ETO irányított és diktálta a tempót, igazi helyzetbe azonban csak Maróti hatalmas hibájának köszönhetően került.  A gólszerző Trajkovics csapott le egy röviden hazaadott labdára az 58. percben, de a középpályás emelési kísérlete fél méterrel a pápai kapu mellett pattogott el.

Ezt követően Varga és Völgyi beadásai okozták a legnagyobb veszélyt a Pápa tizenhatosán belül, Lipták perceken belül kétszer is eredményes lehetett volna, de az ETO nem tudta a gólvonal mögé erőltetni a három pont sorsát eldöntő második gólt.

A csapatok az idő haladtával egyre fásultabb, lassabb és körülményesebb játékot mutattak, úgy tűnt, lélekben mind a huszonketten beletörődtek a végeredménybe, ekkor jött azonban rendes játékidő utolsó perce és Marics szabadrúgása.

23 méterről próbálkozhatott a pápaiak támadásban legveszélyesebb játékosa, erős, de gyengén helyezett lövése kipattant Szetvanovics öléből, amire a csereként beállt támadó, Georges Griffiths csapott le és szerezte meg közvetlen közelről az egyenlítést érő találatot (1–1). Döbbent arcokat láthattunk a zöld-fehér kispadon, kézben volt a mérkőzés és a három pont is, a kihagyott helyzetek azonban megbosszulták magukat, ami ezúttal két pontjába került a Győri ETO FC-nek.

A Pápa labdarúgóit dicséret illeti, amiért nem adták fel a reményt, szép szülinapi ajándékot szerezve ezzel a 47. születésnapját a napokban ünneplő vezetőedzőjüknek. Az ETO elmulasztotta a lehetőséget, hogy újabb győzelmével tizenkét pontra növelje előnyét a szombaton a Paks gárdáját legyőző, a pénteken Siófokon vereséget szenvedett MTK-t megelőző, s ezzel második Videotonnal szemben. A különbség jelenleg tíz pont az eggyel kevesebb mérkőzést játszott győri és a székesfehérvári együttes között.

Az ETO a keserű végjáték ellenére továbbra is magabiztosan menetel története negyedik bajnoki címe felé, hat (egyes csapatoknak hét) fordulóval a szezon vége előtt megnyugtató előnnyel vezeti a táblázatot, s második forduló óta tartó veretlenségét is megőrizte, ami azt jelenti, hogy 22 bajnoki találkozó óta nem talált legyőzőre az ETO.

Ráadásul a Magyar Kupa elődöntőjében is kétgólos előnnyel várhatja a rivális Videoton elleni visszavágót a csapat, így abban a sorozatban is minden esélye megvan a végső sikerre, ezáltal egy dicsőséges májusi duplázásra.