2017.05.21. 19:54

Bajnokcsapat!!! Szép volt ETO FC Győr, irány az NBII! – galéria

Az ETO haza pályán 2-1-re legyőzte a Csorna labdarúgó csapatát, így bajnoki címet ünnepelhet!  Sőt, ami még ennél is jobb hír: a győri zöld-fehérek az NB II-ben folytatják ősztől!

ETO FC Győr – Csornai SE 2-1 (2-0)

NB III. Nyugati csoport, 32. forduló

ETO Park, Győr

Vezette.: Kovács Gábor Péter (Aradi J., Gyürüsi P.)

Összeállítások:

ETO FC Győr: Kunsági – Vadász, Nagy Á., Gyagya, Varga – Csizmadia, Tajthy (Pongrácz 46′), Magasöldi (Kulcsár 84′) – Szimcsó, Zamostny, Beliczky (Szabó L. 46′)

Csornai SE: Sánta, Simon, Császár, Zámbó, Kerékgyártó (Szabó B. 75′), Serfőző (Csikós 46′), Kelemen, Füredi, Litresics (Nagy Sz. 61′), Weitner, Czanik

Gólszerző: Kabát (17′), Magasföldi (28′), ill. Gyagya (öngól, 56′)

Sárga lap: Gyagya (38′), ill. Kerékgyártó (28′), Zámbó (54′)

Az ETO jól játszott, megérdemelte a mai győzelmet!

Sokan látogattak ki az ETO stadionjába, hiszen bajnokavatásra készültek a szurkolók és arra, hogy kedvenceik egy osztállyal feljebb lépjenek és a következő szezont már az NBII-ben kezdhessék. Ennek megfelelően a hangulatra nem lehetett panasz, rengetegen érkeztek ETO mezben, zöld-fehér pólókban, zászlókkal, sálakkal felszerelkezve. Komplett családok látogattak ki az ETO Parkba hogy együtt töltsék a vasárnap kora estét és kiszurkolják a csapat győzelmét.

Csak az ETO!

A Csornai csapat egyébként jól teljesített a szezonban, számítani lehetett rá, hogy nem adják könnyen a sikert. Ennek megfelelően masszívan védekeztek és a középpályán is kitartottak, egészen a 17 percig, amikor is Kabát Péter gólja adott még egy jó adagnyit a hangulathoz. Érezni lehetett a győri zöld-fehéreken hogy nagyon hajtanak, akarják a sikert maguknak és a szurkolókat is szeretnék kiszolgálni. Magasföldi József köszönte szépen a lehetőséget és a 28. percben már kettőre növelte a hazai előnyt.

Így az ETO vonulhatott nyugodtabban az öltözőbe, a szurkolóknak pedig volt ideje megvitatni az első félidőt, na meg az elmúlt időszak történéseit. Sokan már arról beszélgettek, vajon milyen is lesz az NBII-ben, hogy szerepelnek majd a kedvencek.

Sokan jöttek el, hogy a csapattal ünnepeljék a bajnoki címet és a feljutást

A fordulás után aztán nem várt ajándékot adtak az ETO-sok a Csornának, hiszen Gyagya egy szerencsétlen mozdulattal a saját kapujába jutatta a labdát, ezzel egy gólra felhozva az ellenfelet. Azonban szerencsére többre már nem futotta a Csornának, hiába próbálkoztak. Több gólt már az ETO sem szerzett, bár helyzetei még voltak. Az eredmény így 2-1 lett, s az ETO FC Győr bajnok lett az NBIII-ban!

Ezért a mosolyért külön megérte…

Az ünneplés pedig kezdetét vette, hiszen a szurkolók boldogan éltették a csapatot és futottak be a pályára, hogy közösen éljék át a bajnoki győzelem pillanatait. Az öröm szinte tapintható volt: lengtek a zászlók, pörögtek a sálak, és mindenki tudta, hogy “Egy csapat van csak nyugaton!”