A beérkezett terveket a Leier szakértő gárdája bírálta el, és ítélte oda az összesen 1 050 000 forint értékű pénznyereményt a legkiemelkedőbb teljesítményt nyújtó tervezőcsapatoknak.
A Leier célja a Hallgatói Ötletpályázattal az volt, hogy az egyetemen megszerzett elméleti tudást a diákok a való életből vett konkrét feladaton keresztül próbálhassák ki.
A pályázatra három kategóriában várták a fiatal építészek terveit, mely kategóriák mindegyike különböző családi élethelyzetek által támasztott igényeknek felelt meg. Bírálási szempont volt továbbá az energia- és költséghatékonyság, az esztétikai megvalósítás és nem utolsó sorban a Leier termékek minél szélesebb körű felhasználása.
A győztes csapat munkája roppant bravúros módon egyetlen házban felelt meg mindhárom kategóriában támasztott igényeknek. Itt valóban a 3 az 1-ben elve érvényesült, emellett az épület teljes egészében felépíthető Leier anyagokból.
A nyertes pályázat mellett megosztott megvételre választották ki két másik csapat tervét, amivel az építész szakzsargonban a helyezést nem kapott, viszont kiemelt munkákat szokták jelölni. A megvételben részesített két pályamű esetében a többi dolgozattal szemben az adott okot a megkülönböztetett figyelemre, hogy a tervek tartalmaztak több olyan figyelemreméltó elemet, amely a többi nem díjazott pályaműnél nem volt fellelhető.
„A Leiernél mindig előre tekintünk és keressük a lehetőségeket a fejlődésre. Éppen ezért különös figyelmet fordítunk az építészhallgatók képzésében való részvételre, illetve a fiatalok ösztönzésére, hogy mélyítsék tudásukat és szerezzenek minél több szakmai tapasztalatot. A Hallgatói Ötletpályázat egy nagyszerű eszköz minderre, hiszen valós élethelyzetben kell számot adniuk megszerzett tudásukról”– mondta el Németh Norbert, a Leier cégcsoport építésze, a bíráló bizottság tagja.
„Nagyon sokat jelent számunkra, hogy az iskolán kívül is megmérethettük tudásunkat, nem is beszélve az elnyert pénzjutalomról. Nagyon örülünk a győzelemnek, ami saját és egyetemünk sikere is egyben. Igyekeztünk kitűnni a mezőnyből azzal, hogy egy házon belül egyesítjük mindhárom kategória kritériumait, ami különösen nagy kihívást jelentett számunkra, ám kétségkívül megérte. Mindenkit bíztatnánk a hasonló pályázatokon való részvételre, hiszen minden alkalom, amikor kipróbálhatjuk tudásunkat, rengeteg hasznos információval gazdagodunk, az eredménytől függetlenül” – nyilatkozta Sőrés Gergő Bence a Debreceni Műszaki Egyetem hallgatója, a győztes csapat tagja.