Csúnya verést kapott a bajnok Kispesten

2013.05.19. 14:17

Két kiállítás pecsételte meg a tartalékosan felálló Győri ETO FC sorsát a Honvéd otthonában.

Az NB I 28. fordulójának záró mérkőzésén a már bajnok Győri ETO FC 2–0-s vereséget szenvedett a Budapest Honvéd otthonában. A 2012–2013-as szezon bajnokcsapata erősen tartalékos összeállításban lépett pályára Kispesten, és bár az első félidőben még tartotta magát (gólnélküli döntetlennel vonulhatott szünetre), a második játékrészben kettős emberhátrányba került, így nem tudta állni a hazai rohamokat. A győri kapuban és az NB I-ben debütáló Lubos Kamenar kiválóan védett Szasa Stevanovic helyén, a középpályán pedig a 17 éves Kalmár Zsolt léphetett pályára első mérkőzésén az els csapatban, őt a második félidőben cserélte le Pintér Attila. Az ETO-ból Tarmo Kink és a csereként beállt Giorgi Kvilitaia jutott a kiállítás sorsára, így a győri csapatból az elmúlt két bajnoki mérkőzésen négy játékost is kiállítottak. A Bp. Honvéd győzelmével pontszámban utolérte a harmadik (48 pontos) MTK-t és továbbra is jó eséllyel harcol az európai szereplésért. Az ETO a jövő hét közepén kupadöntőt játszik a Debrecen ellen, ezért is hiányzott egy kezdőcsapatra való kulcsember a vendégektől.

Az első félidőben már az első percektől támadólag lépett fel a hazai együttes, az ETO nem sok vizet zavart támadásban, de a legerősebb kezdőből szinte mindenki hiányzott. A Honvéd egymás után alakította ki a helyzeteit, egyértelmű fölényben játszott, a győri térfélen Lanzafame és Martínez voltak a legaktívabbak, de vagy nem találták el a kaput vagy Kamenar védett nagyszerűen. Az ETO kétszer jutott el Kemenes kapujáig: Dudás egy távoli lövéssel, Nicorec közvetlen közelről veszélyeztettet, de maradt a 0–0 a szünetre.

A második félidőben minden ott folytatódott ahol az első 45 perc befejeződött: a Honvéd futószalagon gyártotta a lehetőségeket, de Kamenar mindent védett. A vendégek sorsát Tarmo Kink két buta szabálytalansággal pecsételte meg, az észt középpályás 5 percen belül kapott két sárga lapot (egyet a labda elrúgásáért, egyet egy elkésett belépőért) így emberhátrányba került az ETO.

A két mester cserékkel próbálta átszervezni csapatát, Pintér Attila Andric és Kvilitaia, Marco Rossi pedig Nagy Gergő és Vernes beállításával próbált lendíteni a játékon. Cserék ide, vagy oda a pályán továbbra is a két légiós, Lanzafame és Martínez tündökölt. Utóbbi egy zúgó kapufával vetette észre magát, majd egy percre rá Hidi egy szép összjáték után megszerezte a vezetést a Honvédnak.

Tovább nyomott a Kispest, majd az ETO-ból egy újabb játékost is leküldtek, a csereként beállt Kvilitaia csúnya taposás miatt kapott pirosat és mehetett Kink után az öltözőbe. Nyolc mezőnyjátékossal játszott tovább a Győr, az egyenlítési reményeket csak Kamenar bravúrjai tartották életben. Nem sokáig azonban, egy szögletet követően Lanzafame közvetlen közelről megduplázta a Honvéd előnyét és a három pont sorsát is eldöntötte.

A hátralévő tizenöt percben már nem volt több kérdés, mindössze a gólarány, de több találat nem született, megérdemelten nyert a fővárosi csapat. A Bp. Honvéd a bajnokcsapat legyőzésével fellépett a tabella negyedik helyére. Az ETO a következő fordulóban az MTK-t fogadja, az utolsó hazai mérkőzés után kerülnek átadásra a bajnoki aranyérmek és a bajnoki trófea is. De előtte még vár egy kupadöntő a Pintér-alakulatra a Debrecen ellen.

Edzői nyilatkozatok

Pintér Attila (Győri ETO):

„Összességében elégedett vagyok. 0-0nál volt egy nagy lehetőségünk, ha belőjük, akár másképpen is alakulhatott volna mérkőzés. Emberhátrányban is tették a játékosok becsülettel a dolgukat, de ma nem jött össze a győzelem. Helyén volt a játékosaim szíve, a hozzáállásra nem lehet panaszom.”

Marco Rossi (Bp. Honvéd):

„Köszönöm a szurkolóknak a támogatást, hálás vagyok ezért, nagyszerű ilyen háttérrel dolgozni. Több kiváló egyéni teljesítményt is láthattunk a pályán, de csapatként küzdöttünk, ezért tudtuk megnyerni ezt a mérkőzést.”

NB I 28. FORDULÓ

Bp. Honvéd–Győri ETO 2–0

Gólszerzők: Hidi 61., Lanzafame 82.

Kiállítva: Kink 53., Kvilitaia 70.

– Az ETO tiszta fehérben, a hazaiak fekete-pirosban fognak játszani

– A kezdés előtti percekben a Himnuszt éneklik a Bozsik-stadionban,  de nem a bajnok ETO tiszteletére, Kispesten ez hagyomány

– A Honvéd kemény ellenfele lesz az 1983 óta először bajnokként pályára lépő ETO-nak: hét meccse veretlen és több mint 300 perce nem kapott gólt hazai pályán.

– A Honvéd kezdőcsapatába visszatért Lanzafame, akit még Pécsen állítottak ki (és később tiltottak el) mert nem engedte csapattársának, Martíneznek elvégezni a büntetőt

–  Győrben első alkalommal szerepelhet a tizenhét éves Kalmár Zsolt és Lubos Kamenar pályafutása során az NB I-ben

Kezdőcsapatok

Bp. Honvéd: Kemenes – Ikenne-King, Lovric, Ignjatovics, Baráth – Zsivanovics, Vécsei, Hidi – Tchami, Lanzafame, Martínez

Győri ETO FC: Kamenar – Tokody, Had, Djordjevic, Dinjar – Nicorec, Kalmár, Pilibaitis – Dudás, Kink, Farkas II

Első félidő

1′ – a Honvéd kezdte a találkozót

3′ – Tchami végez el egy értékelhetetlen szabadrúgást a tizenhatos jobb oldaláról

5′ – Dudás rántja le hátulról Ikennét, nincs sárga lap

6′ – Lanzafame fordul kapura és lő, de a kapufa mellé gurít

8′ – Nicorec már nem ússza meg: Lanzafame buktatásáért kap sárgát – támadóbban kezd a Honvéd, a Győr eddig elég passzív

11′ – Lanzafame 16 méterre a kaputól, annak háttal dekázik, majd szép mozdulattal ollózza kapura a labdát – szép jelenet, de  csak fölé

16′ – Ikenne ad be a jobb oldalról, Zsivanovics fejelhetett közvetlen közelről, de Kamenar védte a gyengén helyezett kísérletet

20′ – Martínez lőtt 17 méterről, Kamenar fogta a labdát a bal alsónál, de ezúttal is fölé céloz

23′ – Martínez bead, Lanzafame lő 16-ról

26′ – Az első győri próbálkozás: Dudás hozta helyzetbe magát és lőtt jó 25 méterről, Kemenes nyújtózkodva fogta

30′ – Szabadrúgás a Kispestnek 18 méterről, Tchami a sorfalba csavarta

33′  – Futószalagon jönnek a Honvéd-helyzetek, ezúttal is Lanzafame fejelhetett, de Kamenart még nem sikerült igazán megdolgoztatniuk

37′ – Egy percen belül két szögletet is elvégezhetett az ETO, de a veszély elkerülte Kemenes kapuját

40′- Tchami is besárgult, jó helyről rúghat szabadot a Győr

41′ – Nicorec szerezhetett volna vezetést az ETO-nak! Had ugratta ki nagyon okosan a lestaktikát elnéző Honvéd védők között, de a középpályás 10 méterről az oldalhálóba bombázott

44′ – Vécsei esett el a tizenhatoson belül, de nem kapott büntetőt, a Honvéd-tábor hangos tüntetésbe kezdett

45′ – Andó-Szabó játékvezető ráadás nélkül fújja le az első játékrészt, az állás 0–0

A Honvéd brtokolta többet a labdát és lépett fel támadólag az első félidőben, de a hazaiak fölénye meddő, hiszen a kialakított helyzetekből Lanzafame és Martínez alig jelentett veszélyt a debütáló Kamenar kapujára. Az erősen tartalékos ETO egy-két veszélyes ellentámadással jelezte, hogy nem szabad leírni. Hamarosan folytatjuk.

Önkritikusan nyilatkozott a félidei szünetben a Győri ETO FC-ben és az NB I-ben is első meccsét játszó Kalmár Zsolt: „Nem vagyok megelégedve magammal, fel kell gyorsítanom a játékom és akkor a teljesítményem is jobb lehet. Itt sokkal nagyobb a sebesség, mint az NB II-ben” – nyilatkozta a Sport Tv kamerájának a 17 éves középpályás.

Második félidő

46′ – Az ETO kezdhette a második játékrészt, nem történt csere a szünetben

49′ – Tarmo Kink kapott sárgát, amiért sípszó után rúgta el a labdát

49′ – Pintér Attila cserél: Dudás megsérült a folytatás első perceiben, helyén Kvilitaia folytatja

51′ – Tűzijátékot rendez a Honvéd: először Lanzafame, majd Hidi késztette bravúrra a kiválóan védő Kameárt, egy szögletet követően pedig Tchami fejelt veszélyesen, de a győri kapus ekkor is a helyén volt

53′ – Emberhátrányban az ETO! Tarmo Kink egy rossz ütemű becsúszás után megkapta második sárga lapját is, a játékvezető pedig kiállította. Az észt támadó idegesen hagyta el a játékteret, az oldalvonalnál idegesen belerúgott egy karton vízes palckba

54′ – Martínez bal oldali beadására két Honvéd-támadó is érkezik, de egymást zavarják

55′ – Pintér ismét cserél: Nicorec le, Andric fel

56′ – Marco Rossi is változtat: Ikenne-King helyén Nagy Gergő játszik

57′ – Nagyon nyom a Kispest: Zsivanovics lő 15-ről, de megint Kamenar nyeri a csatát

60′ – Ismét cserél a hazai csapat: Tchami befejezte, Vernes a pályán

61′  – Martínez lőtt 22 méterről bődületesen nagy kapufát

62′ – Megszerezte a vezetést a Honvéd! 1–0! Martínez kiváló beívelését Lanzafame készítette le parádésan a középen álló Hidi Patriknak, aki kapásból, 14 méterről a bal alsó sarokba bombázta a labdát. A parádézó Kamenar tehetetlen volt.

63′ – A gól után ismét cserélt a Győr: a fiatal Kalmár hagyta el a játékteret, Kronaveter bizonyíthat

69′ – Ismét Kamenar villog: egy kispesti támadás végén Martínez lőhetett kiszorított helyzetből, a győri kapus bravúrral ért le a rövid alsóba

70′ – Újabb győri kiállítás, már nyolc mezőnyjátékossal az ETO! A nemrég beállt Kvilitaia taposta meg csúnyán Nagy Gergőt, egyből villant a piros

– Az elmúlt két bajnoki mérkőzésen a negyedik győri labdarúgót (Völgyi, Strestík, Kink, Kvilitaia) állították ki.

73′ – Kronaveter végezhetett el szabadrúgást a félpálya közeléből, a labda pontosan Kemenes kezei közé hullott.

78′ – Lanzafame egy biciklicsel után bombáz, Kamenar öklözi ki

79′ – Most Martínez húzott be a bal oldalról középre, két védőt is lecselezett, nem sokkal tévesztette el a kaput

81′ . Kronaveter veszíti el a labdát a Honvéd tizenhatosánál, majd az őt szerelő kispesti után rúg – sárga lap a jutalma

83′ – Megduplázza előnyét a Honvéd! 2–0! Hidi szögletébe Baráth csúsztatott bele, a gólvonal közvetlen közeléből pedig Lanzafame fejelt a kapuba. Eldőlt…

86′ – A kispesti közönség Marco Rossit élteti, az olasz vezetőedző a mérkőzés után írja alá szerződéshosszabbítását a fővárosi csapatnál

89′ – Kronaveter csavart egy szabadrúgást jó 30 méterről kapura, Kemenes a léc alól tornázta szögletre

90′- Lanzafame és Vernes vezethették a félpályától a győri kapura a labdát, előbbi centerezését a hátra érkező Pilibaitis mentette szögletre

90+2′ – Andó-Szabó játékvezető lefújta a találkozót, a Honvéd megérdemeleten nyert a tartalékos és a mérkőzést (buta szabálytalanságoknak köszönhetően) kettős emberhátrányban befejező bajnokcsapat ellen, ezzel pontszámban beérte a harmadik MTK-t.

Korábban írtuk

Az immáron négyszeres magyar bajnok Győri ETO FC a Ferencváros múlt hétvégi legyőzése (1–0) és a bajnoki cím bebiztosítása után sem vesz vissza a tempóból: az NB I 28. fordulójának záró mérkőzésén Kispestre utazik az aranyérmes Pintér-alakulat, s bár több kulcsemberét is nélkülözni fogja, megőrizné idei veretlen mérlegét a tavasszal kiváló formában futballozó, bajnoki bronzéremért küzdő Budapest Honvéddal szemben.

Igazi tétje csak a Honvéd számára van az összecsapásnak: a jelenleg hatodik fővárosi gárda egy esetleges győzelemmel pontszámban utolérheti a dobogó legalsó fokán kapaszkodó, szombaton az ETO-parkban a Fraditól vereséget (2–0) szenvedett MTK-t. Az ETO természetesen győzelmekkel zárná le a bajnoki versenyfutást: „szeretnénk folytatni a sorozatunkat, mindent el kell követni, hogy megszerezzük a három pontot” – nyilatkozta Pintér Attila vezetőedző a klub hivatalos honlapjának.

Csökkenti azonban a győri csapat győzelmi esélyeit, hogy több hiányzóval is számolnia kell az edzői stábnak. Völgyi Dániel és Marek Strestík a Ferencváros ellen begyűjtött piros lapok miatt nem léphet pályára (a cseh támadót Leonardo elleni bokatörést okozó szabálytalansága miatt öt hónapra eltiltotta a labdarúgó szövetség). Koltai Tamás újabb sérvműtéten esett át, így a szélső sem lesz ott a Honvéd ellen, de a jövő heti, Debrecen elleni Magyar Kupa döntő miatt is pihenhet pár kulcsjátékos, többek között: Szasa Stevanovic, Takács Ákos, Rok Kronaveter és Nikola Trajkovic. Az eto.hu tájékoztatása szerint a következő tizenegy futhat ki az este 18.30-kor kezdődő találkozón a gyepszőnyegre: Molnár – Svec, Lipták, Djordjevic, Dinjar – Kamber, Pátkai, Nicorec – Varga, Kink, Andric.

A győzelmi kényszer alatt futballozó Honvéd várhatóan három csatárral rohamozza majd a Győri ETO kapuját, és a 2012–2013-as szezonban a két csapat hatodik egymás elleni mérkőzésén először szerezne három pontot. A bajnokságban az őszi összecsapáson gólnélküli döntetlen született Győrben, a Magyar Kupa negyeddöntőjében kettős győzelemmel (1–0, 2–0) búcsúztatta az ETO a fővárosi piros-feketéket, míg a Ligakupában (még a csoportmeccseken) egy 3–0-s idegenbeli zöld-fehér győzelmet egy hazai 2–2-es döntetlen követett.

Az ETO-nak már csak azért is jön jókor a Honvéd elleni idegenbeli bajnoki, mert eredménykényszer nélkül futballozhat azon a pályán, ahol pár nap múlva a Magyar Kupa döntőjét játszhatja a Debrecen ellen. A DVSC az NB I 28. fordulójában 2–1-re nyerni tudott a Paks otthonában, így győzelemmel hangolt és egy nappal többet pihenhet a fináléra. A Debrecen jelenleg negyedik a bajnokságban, sokáig az egyetlen csapat volt, amely le tudta győzni az ETO-t, ez még az első fordulóban sikerült a hajdúsági együttesnek. A győri visszavágón 2–1-re már a bajnokcsapat győzedelmeskedett.

A vasárnap este 18.30-kor kezdődőd Bp. Honvéd–Győri ETO FC magyar bajnoki találkozóról élő, szöveges tudósítást olvashat portálunkon, ha nem akar lemaradni a bajnokcsapat mérkőzésének legfontosabb történéseiről, kövesse velünk az eredmény alakulását az első perctől az utolsóig.