Dániában hét góllal nyert a Győri ETO

2013.02.11. 18:49

Az ETO a Randerst is húsz gól alatt tartotta, tapad a Larvikra, Görbiczék továbbra is százszázalékosak az idei BL-ben.

A Győri Audi ETO KC az EHF Bajnokok Ligája középdöntőjének második fordulójában Dániában, a Randers otthonában gyűjtötte be második idei győzelmét a nemzetközi porondon, Ambros Martín csapata 25–18-ra győzte le a dán bajnokcsapatot. Az első és az utolsó gólt is az ETO szerezte a mérkőzésen, szinte végig három és öt gól között tartva ellenfelét, a Randers több alkalommal is hosszú perceken át képtelen volt betalálni a nagyszerűen védő Lunde Haraldsen kapujába. A védekezést ezúttal is nagyszerűen összerakta az ETO spanyol mestere, ezt jól mutatja, hogy a győriek dán ellenfelüket is 20 gól alatt tartották. Támadásban azonban voltak aggasztó momentumok, a Randers térfelén vétett hibák pár percre izgalmassá tették a mérkőzést, de végül Heidi Löke hat góljának, Görbicz hibátlan büntetőzésének (5/5) és Orbán hajrában szerzett hatalmas góljainak (és természetesen a védekezésnek) köszönhetően megnyugtató különbséggel sikerült begyűjteni a két pontot.

A középdöntő I. csoportja a mai eredménnyel kettészakadni látszik, hiszen a Győr és a norvég Larvik két-két győzelemmel (négy-négy ponttal) áll a csoport élén, míg a BL-címvédő Buducsnoszt és a Randers pont nélkül szerénykedik a 3. és a 4. helyen.

A következő fordulóban a csoport rangadója, egy előrehozott BL-döntőnek is beillő mérkőzés vár az ETO-ra, Norvégiában a Larvik lesz az ellenfél a hétvégén.

A találkozó legfontosabb történései, percről percre:

2. félidő

60′ – Ez lett a végeredmény, a Győri ETO az első perctől kezdve kézben tartotta a mérkőzést, magabiztosan győzte le második ellenfelét is a Bajnokok Ligája középdöntőjében, így továbbrta is százszázalékos.

59′ – A végére Korsós és Hornyák is beállt, a gólt mégis Andersen szerzi. Orbán megismétli a pár perc látottakat: hatalmast gólt ragaszt a szélről. 18–25

58′ – Kovacsics Amorim bravúros passza után ejt kapufára, Lunde spárgázva véd óriásit Agren ziccerénél. Orbán a jobbszélről, kiszorítva a meccs egyik legnagyobb gólját szerzi (17–24)

56′ – Jacobsen a dupla sánc között lő szép gólt átlövésből (16–22), Löke páros lábas felugrásból szerzi meg a maga hatodik gólját Kovacsics passza után (16–23)

– Az ETO 54%-kal, a Randers 36%-kal váltja gólra lövéseit

54′ – Dalby Amorimhoz hasonlóan hatalmas kapufát lőtt hazai oldalon, a brazil ezúttal azonban megállíthatatlan, Amorim góljával: 15–22

52′ – Löke, Löke és Löke! A beállós újabb szép gólt szerez, szinte bármilyen helyzetből kapura tud fordulni, a győriek legjobbja, (15–21)

51′ – Görbicz első akciógólját szerzi egy szép csel és zárás után a szélról (15–20), A Randers pedig az első heteséból lőhetne gólt, de Lunde lábfeje közbeszólt

50′ – Tervel mellett Aguilar lő gólt, az ETO közel 10 perce nem tud gólt lőni, Lökének emberhátrányban azonban sikerül (15–19) Kiállítás a Randersnél is, másfél percig az ETO játszhat emberelőnyben.

48′ – Amorim a szünet után bődületes kapufát lő, ezért sajnos nem adnak gólt. Nem tudunk közel kerülni a hazai kapuhoz, a távoli lövések pedig nem működnek. Rédei-Soóst állítják ki két percre.

46′ – Lekic lövését szedi ki az alsóból Masson, Dalby leroanásból betalál. (13–18). Lekic belemenése után ismét a dánok támadhatnak. Masson megtáltosodott: Löke ziccerét is fogja, Kristensen ellenben betalál. (14–18) Ambros Martín, látva a zsinórban szerzett három dán gólt, időkéréssel próbálja felrázni csapatát.

44′ – Dalby lövésénél a kapufa is az ETO-val volt, de Amorim rossz passza után ismét a dánok támadhatnak. 11 perc után lő gólt az Anders, Jacobsen középről volt eredményes (12–18)

42′ – Haraldsen veszi el a szélről ejtéssel próbálkozó Andersen kedvét a góllövéstől, Lekic harmadik hibája után elakad a győri támadás, de a Randers is pillanatok alatt megszabadult a labdától.

40′ – Lekic bombáz a rövid alsóba, a Randers immáron hét perce gólképtelen. (11–18)

39′ – Radicevic a vonalról lőtt, lefújták, Haraldsen védte Agren lövését. Páros kiállítás: Löke és Kristensen kényszerül a padra, 5 az 5 ellen a csapatok.

37′ – Ismét működött a Görbicz-Löke páros (11–16), álompasszt láthattunk a győri irányítótól. Kiegészült az ellenfél, de Dalby kapu fölé durrantott. Löke klasszis módon harcolt ki újabb hetest az ellentámadásból, Görbicz ötödik gólját szerezve hatra növeli az ETO előnyét. (11–17)

35′ – Hansent küldik ki akadályozásért két percre, Löke lövi Görbicz okos bejátsázsa után az ETO első gólját a 2. félidőben 11–15

33′ – Ismét Lekic kezében akad el az ETO támadása, Johansen hozza fel három gólra a Randerst (11–14)

32′ – Haraldsen-védéssel kezdődik a második játékrész, de Lekic rossz passza után lerohant a Randers, a Győr helyett a dánok lőttek gyors gólt (10–14)

1. félidő

Véget ért az első félidő, panaszunk nem lehet, ötgólos a győreik előnye, tíz gól alatt tartották a Randerst. A védekezés parádés, Haraldsen szintén (50%), támadásban van mit javulni.

30′ – Messze a védők, Amorimnak nem is kell több – a brazil nagy gólt ragaszt 10 méterről (9–14)

29′ – Orbán csodaszép gólt ejt egy egyéni akciót követően, emberhátrányból, Christensen szinte azonnal válaszol (9–13)

28′ – Kovacsics nagy góllal mutatkozik be támadásban (8–12), a Randers három és fél perce gólképtelen, Amorim és Tervel mellett ezúttal sem sikerült betalálni. Löke a hazaiak indításának akadályozásáért kap két perces kiállítást.

26′ – 5 az 5 elleni játéknál a dánok lehozták a kapust támadásban, de Andersen révén csak kapufáig jutottak. Lekic könnyedén lövi szét a bal felsőt 8 méterről. Mindkét csapat kiegészült 8–11

25′ – Emberhátrányból szerez könnyű gólt a Randers (8–9), majd kétperces kiállítás győri oldalon is. Amorim átlövésből szerzi a 10, győri gólt. 8–10

23′ – Egy gólra jött fel a Randers, Aguilar és Dembele góljaival (7–8), Orbánt egy szerencsétlen földet érés után kell ápolni. Görbicz újabb hetesgóllal ismét kettőre növeli az ETO előnyét, ráadásul két percig emberelőnyben a vendégek. (7–9)

21′ – Az ETO Rédei-Soós révén 3 és fél perc után lőtt ismét gólt (4–8), az átlövő az első győri, aki két akciógólt szerez a mérkőzésen. Dalby szerzi a Randers ötödik gólját 5–8

19′ – Ambros Martín is időt kért, csapata támadójátékának hatákonyságán és sebességén szeretne változtatni.

19′ – Andersen kiharcolta magának, majd nagy gólt ragasztott jobbszélről a felső kapufa segítségével (4–7), Radicevic (szintén a jobbszélről) a kapusba lőtte a labdát.

17′ – Sok a technikai hiba: Radicevic kétszer indult, Agren eladta a labdát. Rédei-Soós átlövésből eredményes. 3–7

15′ – Védekezésben iszonyú hatékony a Löke-Tervel-Amorim trio. Löke 5 percen belül már a harmadik hetesét harcolta ki, Görbicz ismét higgadtan értékesít. 3–6

14′ – Öt perc góltalanság után Dalby törte meg a hazaiak gólcsendjét, Lekic ziccerben hibázott. Agren is betalált, Löke besárgult. 3–5

13′ – Váratlan lövéssel próbáloztak 10 méterről a dánok, de a felső kapufa segített. Ezt követően megismétlődött az előző támadásban látott győri forgatőkönyv: Löke hetest harcol ki, Görbicz bedobja. 1–5

10′ – Dalby sokadik lövéséből sem tudta bevenni Haraldsen kapuját, jól kezd a Győr védekezésben, támadásban már több a pontatlanság. Löke harcolt ki hetest Görbicz bejátszása után, a feladó pedig értékesít: 1–4

8′ – Löke egy nagyszerű átemelős csellel játszotta magát tisztára és dobta be a ziccert. A Randers máris időt kért. 1-3

7′ – Görbicz Agren lerántásáért kapott sárga lapot, egy támadással később a fiatal szélső egyenlített a dánoknak. Lekic egy átlövésből válaszolt, azaz bombázta szét Masson kapuját. 1–2

3′ – A Randers nyitott védekezéssel kezdte a mérkőzést, az első két támadásokból nem sikerült a kapuba találni, a Randersnél Jacobsen hibázott átlövésből. Radicevic a szélről elsőre nem tudta bevenni a hazai kaput, de másodikra nem hibázott egy lerohanás végén: a Győr szerzi az első gólt 0–1

1′ – Az ETO kezdte a találkozót a: Haraldsen – Radicevic, Rédei-Soós, Lekic, Görbicz, Löke, Szepesi felállásban

– Szlovák játékvezetői páros dirigálja a mérkőzést

Előzmények

A Randers és az ETO a tavalyi BL-ben is találkoztak az első csoportkörben, Dániában a Randers (29–23), Győrben az ETO bizonyult jobbnak (35–20.

A Győri Audi ETO KC az idei Bajnokok Ligája mezőnyének egyetlen százszázalékos csapata.

Ambros Martín, a győriek vezetőedzője legfőképpen a Randers nyitott védekezésére készítette fel a lányokat, a spanyol tréner úgy fogalmazott, „megfelelő koncentrációval ez az idegenbeli találkozó is nyerhető”.

Az ETO a hazai bajnokságban nagyszerű formában hangolt a ma esti mérkőzésre, szerdán 15 góllal (32–17) győzte le a Vác csapatát.

A Randers az első fordulóban vereséget szenvedett (25–19) az azóta a Podgoricát idegenben legyőző (18–20) Larvik együttesétől, így számukra (a továbbjutás szempontjából) létfontosságú a Győr elleni találkozó megnyerése, de az első fordulóban a BL-címvédő montenegróiakat könnyedén mag mögé utasító ETO-nak is kötelező tapadnia a már négypontos Larvikra.

Kilenc nappal a Buducsnoszt Podgorica legyőzése után ismét pályára lép a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjében a Győri Audi ETO KC együttese, ezúttal a dán Randers az ellenfél, méghozzá idegenben.

fotó: gyorietokc.hu