Döntetlen Pakson, oda a klubrekord

2012.10.06. 16:00

A történelem ismételte önmagát: akárcsak 1997-ben, most is egy idegenben elért gólnélküli döntetlennel szakadt meg az ETO hétmeccses győzelm szériája.

Bár az ETO szinte az egész mérkőzésen többet birtokolta a labdát a Paksnál és sokkal több gólszerzési lehetőséget dolgozott ki a kilencven perc során, nem sikerült megszereznie sorozatban nyolcadik győzelmét az NB I-ben. Ennek ellenére a tabellát biztos, hogy a forduló után is Pintér Attila csapata vezeti majd, mivel a Pakson szerzett egy ponttal már négy pontra nőtt előnye a második Debrecennel szemben.

A mérkőzésről készült tudósításunkat és a találkozó legfontosabb eseményeit alább olvashatják.

Második félidő

90+’ – Kassai viktor végett vetett a találkozónak, az ETO paksi vendégjátéka gólnélküli döntetlennel végződött, így megszakadt a csapat hétmeccses győzelmi szériája.

90’+ – Takács kapott sárga lapot kezezésért.

90′ – Akárcsak az első félidőben, most is két percet hosszabbít Kassai Viktor.

88′ – Völgyi Dániel is besárgult.

85′ – Paksi szabadrúgás 25 méterről, Stevanovic könnyedén ölelte magához a labdát.

82′ – Varga Roland Stevanovic kidobását követően jó 60 méteren keresztül vezette a labdát, a tizenhatosról tüzelt, de nem találta el a kaput.

79′ – Harmadik cseréjét is meghúzza Pintér Attila: Strestík le, Mihai Dina fel.

78′ – Varga passza után Pátkai 12 méterről leadott bal felső sarokba tartó lövését Csernyánszki bravúrral védte.

77′ – Egy szemre is tetszetős paksi támadás után Simon fejelhetett öt méterről, de csúnyán mellé bólintott.

72′ – Andric tört be a tizenhatoson belülre, Strestíkhez passzolt, a cseh lövése szögletre pattant egy védőről. Varga szöglete nem okozott veszélyt a Paks kapujára.

70′ – Sifter (Paks) lőtt 25 méterről, nagyon mellé.

68′ – Strestík és Aleksidze összjátéka után Varga próbálkozott gólszerzéssel.

64′ – Kettős csere a Paksnál: Vayer Gábor hagyta el a pályát, tapsott kapott a győri tábortól is, helyén Simon folytatja. Tökölit Kulcsár váltotta.

63′ – Alekzidze fejelte a tizenhatoson belül Strestíkhez a labdát, aki pár dekázás után kapura fordult, gyengére sikerült lövését védte Csernyánszki.

62′ – Tököli egy ügyes labdaátvétellel, sarokkal csapta be Pilibaitist, de Stevanovic a gólvonalon nagy bravúrral ráhasalt a labdára.

60′ – Völgyi beadását aleksidze egy látványos, ollózó mozdulattal próbálta a kapuba juttatni, de lekésett a labdáról, végül Varga fejelte fölé.

58′ – Újabb győri csere: Koltait Andric váltotta.

54′ – Pátkai a saját térfeléről indulva vezette a győriek kontratámadását, a jobboldalon érkező Strestíkhez passzolt, de a cseh támadó csúnyán fölé és mellé durrantott.

52′ – Potyognak a sárgák: Lázok (Paks) is besárgult, valamint Varga Roland kapott figyelmeztetést amiért nem állt 9 méterre egy paksi szabadrúgástól.

51′ – Zsók kapáslövését bravúrral védte Stevanovic.

51′ – Pátkai Máték kapta a második győri sárgát, Vayer Gábor buktatásáért.

50′ – Varga Roland vezette a labdát a tizenhatos előterében, lövése fél méterrel suhant el a bal kapufa mellett.

Pintér Attila meglepő cserét húzott meg a félidőben: A védő Svec helyére egy csatárt, Rati aleksidzét küldte a pályára.

46′ – A győriek indították útjára a labdát a második félidőben.

Első félidő

45+2′ – Kassai játékvezető 47 perc játék után véget vetett az első játékrésznek, a csapatok rúgott gól nélkül vonulnak az öltözőbe. Bízzunk egy eredményesebb és gólgazdagabb folytatásban.

45′ – Két perc lesz a hosszabbítás.

42′ – Egy méretes baloldali beadást követően Kamber csúsztatott, Pátkai mellett az utolsó pillanatban mentettek a paksi védől.

40′ – Az exgyőri Vayer lövését Svec blokkolta az arcával, őt is ápolni kellett.

38′ – Marek Strestík szorult ápolásra Borival való ütközése után. A paksi csúnyán lekönyökölte a cseh támadót felugrás közben, Marek rövid ápolás után folytatni tudta a játékot.

– A mérkőzés tempója hagy némi kívánni valót maga után, a csapatok jól megszervezték a védekezésüket, de a támadásokra egyik oldalon sem fektetnek túl sok energiát.

30′ – Kassai Viktor figyelmeztette az oldalvonalnál elégedetlenkedő Pintér Attilát.

26′ – Völgyi végezte el a győriek harmadik szögletét a mérkőzésen (sz.arány: 0-3), okosan gurított a tizenhatos vonalának közelébe, az egyedül érkező Varga egyből tüzelhetett, de lövése a paksi kapu fölé szállt.

25′ – Zsók vitte földre szabélytalanul Strestíket, egyenlített sárga lapok terén a Paks.

21′ – Pilibaitis (ETO) kapta a mérkőzés első sárga lapját Tököli visszarántásáért, a szabálytalanságot követő szabadrúgásból nem alakult ki gólhelyzet.

17′ – Strestík távoli lövését Csernyánszki ütötte szögletre, a lövést követő sarokrúgást Varga tekerte középre, Csernyánszki vitatott körülmények között szerezte meg a labdát Völgyi lövése után, a győri játékosok közül többen is büntető reklamáltak kezezés címén.

– Az ETO eddig egyetlen Pakson aratott győzelmét az előző szezonban szerezte, Varga és Pilibaitis góljaival. Mindketten a kezdőben kaptak helyet a mai mérkőzésen is.

10′ – Strestík és Varga összjátéka után előbbi a középen érkező Pátkait kereste a labdával, de Csernyánszki jó ütemben mozdult ki kapujából.

– Mindkét együttes jó formában várta egymás elleni találkozójukat: a Győr hétmeccses győzelmi szériában van és a 108 éves klubrekord megdöntésére készül, a Paks utolsó négy meccséből csak egyszer szenvedett vereséget.

5′ – Tököli Attila egy lefordulás után 18 méterről próbálkozott gólszerzéssel, lövése egy méterrel fölé ment, Stevanovic rajta volt.

2′ – A paksiaknál Sifter szerelésével nem volt minden rendben, így a hazaiak eggyel kevesebben kezdték a mérkőzést, de hamarosan kiegészülnek.

1′ – Elkezdődött a mérkőzés, a Paks támadói indították útjára a labdát.

– Rok Kronaveter sérülés miatt hiányozni fog a győriektől, akárcsak a régebb óta sérült Stanisic és a két héttel ezelőtt kidőlt Trajkovic. A vendégeknél volt csapata ellen lép pályára Vayer Gábor, aki hosszú éveken át futballozott a Rába-parti együttes mezében.

– A mérkőzés játékvezetője Kassai Viktor lesz.

Kezdőcsapatok:

Paks: Csernyánszki – Heffler, Éger, Zsók, Szabó – Bartha, Sifter, Bori – Lázok, Tököli, Vayer (Tomiszlav Szivics)

Győri ETO FC: Sztevanovic – Svec, Takács, Lipták, Völgyi – Pátkai, Pilibaitis, Kamber, Koltai, Varga, Strestík (Pintér Attila)

– Perceken belül kezdetét veszi a Paks MVM–Győri ETO FC bajnoki mérkőzés az NB I 10. fordulójából.