Döntetlennel kezdte a tavaszi szezont az ETO-SZESE

2019.02.17. 19:35

A tavaszi szezon első mérkőzésén a Veszprémi KKFT Felsőörs otthonába látogatott az AGROFEED ETO-SZESE. Az első számú irányítóját mellőznie kellett a másodosztályban szereplő győri csapatnak, ugyanis megszületett Schneider Miklós első gyermeke.

A mérkőzést az alábbi felállással kezdtük: Paár, Kovácsovics, Goór, Sokoray, Szabó, Papp kapuban Nahaj. A mérkőzés első gólját Sokoray szerezte gyors labdaszerzést követően, erre a hazaiak azonnal válaszolni tudtak, így a második percben már 1-1 volt az állás. Jó védekezéseinknek köszönhetően a hetedik percben már három góllal vezettünk (1-4), ekkor azonban kettős emberhátrányba kerültünk. A vezetést ezalatt a periódus alatt sem adtuk ki a kezünkből, de a félidő feléhez érve kiegyenlített a Veszprém (15.perc 6-6). A játékrész második felében a hazaiak mestere hét támadó játékos bevetésével próbálta meglepni csapatunkat, Nahajjal azonban nem számoltak, aki parádés teljesítményt nyújtott a kapuban. Eközben a cserék is lehetőséget kaptak Deáki Istvántól, Kőhalmi, Pordán és Bella is pályára került Az utolsó öt percbe érkezve a két gólos előnyünket nem csak megtartottuk, de négy gólosra növeltük két egészpályás góllal. Félidőben 10-14 volt az állás.

A második játékrészt a Lakosy, Szabó, Kőhalmi, Kovácsovics, Paár, Goór összeállításban kezdtük, kapuban továbbra is Nahajjal. Az első két gól ebben a félidőben a hazaiaké volt, támadásban nem találtuk a góllövési lehetőségeket, ezért Deáki István a 34. percben időt is kért. Szabó védekezésbeli hibáját a játékvezetők a 36. percben azonnali piroslappal jutalmazták, így átlövőnk a lelátóról volt kénytelen a mérkőzés további perceit végignézni. Az emberhátrányunkból mindössze egy gólt kaptunk, így a 40. perchez érkezve továbbra is két góllal vezettünk (13-15). Pordán és Győri-Dani érkezésével támadásban többször is megtaláltuk a réseket a veszprémiek védőfalában, de az ezekből kialakuló helyzeteinket sajnos nem tudtuk gólra váltani. Az 50. percre a hazaiak felzárkóztak 19-19-re, ettől a perctől a csapatok fej-fej mellett haladtak, így a mérkőzés végkimenetele kérdéses volt az utolsó másodpercekig. Harminc másodperccel a lefújás előtt újból időt kértünk, azonban ez az időkérés sem volt elég a győztes gól megszerzéséhez, a végeredmény 23-23.

Veszprémi KKFT Felsőörs – Agrofeed ETO-SZESE 10-14 /23-23/

Agrofeed ETO-SZESE: Nahaj, Pulai, Szabó 6, Bella , SOKORAY 1, Kőhalmi 1, GYŐRI-DANI 6, Goór, KOVÁCSOVICS 2, Vékony, Lakosy 1, Czene, PAPP 1, Hollós, PAÁR 4, Pordán 1, Edző: Deáki István.

Deáki István: A végjátékban elkövetett hibáink és a lejtős pálya okozta nehézségek miatt ma csak döntetlent sikerült kiharcolnunk.