Drámai csatában vesztettek a magyarok

2014.12.11. 22:35

Újra telt ház előtt bizonyíthatott a magyar női kézilabda válogatott az EB-n. A győri csoportkör utolsó meccsén Spanyolország volt nemzeti csapatunk ellenfele.

Úgy léphettek pályára a magyar lányok, hogy már biztos továbbjutottak és Lengyelország sikere miatt már minimum két pontot magukkal visznek a középdöntőbe.

A mérkőzés eleje jól indult, a mieink szerezték a meccs első gólját Bódi révén. Aztán egy ideig fej-fej mellett haladtak az együttesek, majd a félidő derekára a spanyolok vezettek kettővel, 6-8-ra. Szerencsére nem sokáig, gyorsan kiegyenlítettek Kovacsiczék. A 20 perc tájékán azonban újra a spanyol kerültek lépéselőnybe. A 29. percben aztán hosszú idő után újra vezetünk. Kovacsics Anikó szerzi a 13. gólunkat. Kiss Éva nagyon elkapta a fonatalt, remekül véd. Továbbra is sokszor játszunk vészkapussal, aminek az utolsó pillanatban meg is itta a levét Magyarország, ugyanis labdát csent a spanyol játékos, Kiss pedig még nem ért vissza kapujába, így 13-13-as döntetlennel vonultak szünetre a csapatok.

A folytatás is szorosra sikerült. Igaz többnyire a mieink voltak előnyben, ám ez csak egy-két gólos fórt jelentett. A 13. percben aztán Planéta góljával először vezetünk hárommal a mérkőzésen. Sajnos nem sokáig örülhettünk az előnynek, három perccel később már újra egyenlő, 21-21 volt az állás. Nagyjából tíz perccel a vége előtt is még nagyon szoros volt, hol a magyar, hol a spanyol válogatott vezetett. A 26. percben is még csak 26-25 volt az állás a mieinknek. Izgalmas, végig kiélezett mérkőzést láthattak a kilátogatók, amelyet 26-27-re Spanyolország nyert.

Németh András: „Hajszálon múlott a győzelem. Remélem tanulunk a hibáinkból és kijavítjuk őket és a középdöntőben már minden jól megy.”

Tomori Zsuzsanna: „Az egész meccsen jól tartották magukat a spanyolok. Amikor taktikát váltottak, arra nem teljesen jól tudtunk reagálni. Sok volt a hiba, az eladott labdánk. Tanulnunk kell ebből. Egy nagyon jó spanyol ellen tartottuk magunkat.”

Jorge Duenas: „Szerencsére a csapatom a kritikus pillanatokban jól tudott teljesíteni, ezen múlott a siker.”