2017.05.30. 14:36

Dudás Ádám visszavonult – sok fotóval

Az ETO FC egyik nagy kedvence Dudás Ádám elköszönt szeretett csapatától és a szurkolóktól, a jövőben masszőrként segíti a klubot. Búcsúmeccsén szinte percek alatt gólt szerzett, támadóhoz méltón, szépen búcsúzott a győri közönségtől.

Az ETO-Sárvár meccs előtt az ETO FC Győr és a DAC öregfiúk csapatai játszottak gála meccset. A győriek nyertek 7-3-ra. Az ETO 10 perc alatt négy gólos előnyt szerzett, mivel gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést.

Ezután felvezetőjeként Valaskó Ferenc énekelte el a Nélküled című dalt. A sárvári játékosok tiszteletük jeléül sorfalat állva tiszteletnek az NBII-be jutott ETO előtt.

Dudás Ádám távolról előtt találatával szerezte meg az ETO vezetést a 7. percben. Dudás 24 percig játszott majd a Neki járó tisztelettel búcsúztatta a közönség, csapattársak és a stáb.

Dudás Ádám utoljára lépett játékosként az ETO stadion gyepére

A gól után tíz emberre fogyatkozott a Győr 10. percben, Nagy Ádám gólhelyzetben rántotta le a Sárvár támadóját.

A Sárvár lőtt egy nagy kapufát abból a kevés helyzetből, amit kialakítottak a csapatok az első félidőben.

A hajrára átvette az ETO az irányítást, de helyzet nélkül, jöhetett a szünet.

Hosszú indításokkal próbálkozott az ETO, kevés sikerrel. A Sárvár viszont egyre nagyobb helyezeteket hagyott ki, a Győr szerencséjére.

Zamostny lövése landolt a vendég kapus kezében, majd egy ígéretes beadás suhant el Csizmadia lába előtt nem sokkal.

A 78. percben válaszul a kimaradt sárvári helyzetekre, kettőre nőtt a győri előny, ami el is döntötte a mérkőzés kimenetelét.

Pongrácz buktatása után A mindent eldöntő gólt Kulcsár szerezte, védhetetlenül lőtt szabadrúgásból a bal felső sarokba (2-0).

A hajrában ismét Gyurákovics védett bravúrral.

Nyert az ETO, nőtt előnye a tabellán az Érd veresége miatt.

“Dudit” nagyon szerette a győri közönség

Dudás Ádámot mindenki nagyon szerette Győrben, így ennek megfelelően búcsúztatták a kiváló, ám sorozatos sérülései miatt a visszavonulás mellett döntő labdarúgót. Percek alatt megszabadították felszerelésétől, hogy emlékként eltegyenek egy “darabot” Dudás Ádámtól. Szerencsére “Dudi” nem köszön el végleg a labdarúgástól és az ETO-tól, a jövőben masszőrként lesz a csapat segítségére. Egy szép és tartalmas pályafutásnak lett most vége, amiért köszönet illeti a játékost!

Fotók: Nagy Roland