Győr+
2015.12.19. 10:00

Elkészült az edzőcsarnok

Új edzőcsarnokot vehetett birtokába a Széchenyi István Egyetem Sport Egyesülete. Befejeződött ugyanis a tavaly októberben megkezdett beruházás, és már birtokukba is vehették az egyetemisták. Az edzőcsarnokról Gyömörei Tamást, a SZESE elnökét kérdeztünk.

Minden engedély megérkezett és már használhatják a mozogni vágyó egyetemisták az új edzőcsarnokot. Hogyan jutottunk el idáig?

Mint minden pályázati beruházásban, az előkészítő szakasz sokkal hosszabb. Nagyjából két évig tartott, mire a pályázatot sikerült olyan helyzetbe hozni, hogy az építkezés megkezdődhessen. A kivitelezés terv szerint, néhány hónap alatt lezárult. Amikor már beszélhettünk az ásásról, akkor már biztos volt, hogy határidőre be is tudjuk fejezni a csarnok építését.

 

Az eredeti tervek szerint tavaszra már elkészült volna a csarnok, most pedig decembert írunk. Miért volt ez a csúszás?

Az utolsó pillanatban a padlózatot kicseréltük. Az eredeti terv szerint egy PVC, azaz egy műanyag borítású padlót terveztünk. Végül aztán egy magasabb minőségű parketta, sportparketta borítást sikerült megvalósítani, ez pedig már átcsúszott a következő pályázati időszakra, ez volt a csúszás oka. Az is igaz viszont, hogy a küzdőtéren kívüli részeket, szeptembertől a testnevelés órákon tudtuk már használni.

 

 

A kosárlabda mellett más sportág kiszolgálására is alkalmas a csarnok?

Törekedtünk arra, hogy ez egy igazi egyetemi edzőcsarnok legyen, természetesen a fő sportág a kosárlabda. Keresztben két kosárlabdapálya és egy röplabdapálya fér el, illetve centerpozícióban egy kézilabda-, egy kosárlabda- és egy röplabdapálya látható. Emellett helyet kell adni az egyetemi szabadidősportnak is, az asztalitenisznek, a tollaslabdának és a kispályás labdarúgásnak is.

 

Ha körbenézünk, nemcsak ezt a bizonyos centerpályát láthatjuk, hanem egyéb sportolásra alkalmas helyiséget is. Mik ezek?

Az utolsó pillanatban történt átalakítás lehetőséget teremtett arra, hogy a költségek átcsoportosításával egy nagyon szép konditermet is létre tudtunk hozni. Úgy gondolom, akár szabadidős edzésről, akár profi sportról van szó, szerintem itt a legmagasabb szintű felkészülést el lehet végezni mindenki számára.

 

 

Ha mindezt forintosítjuk, mennyibe került a kivitelezés?

Ez TAO-pályázaton keresztül valósult meg. A csarnok, ezzel a magasabb minőségű parkettaburkolattal, nagyjából 500 millió forintba került. Ennek az egyharmadát, 130 millió forintot az önkormányzat vállalta. A fennmaradó részt a TAO-pályázatból finanszíroztuk, amit három cikluson keresztül tudtunk feltölteni.

 

 

Fotó: Marcali Gábor