2012.03.25. 17:49

ÉLŐ: Győri ETO FC – Paks 4-1

Folyamatosan frissülő online tudósítás a Győri ETO - Paks NB I-es bajnoki labdarúgó mérkőzésről.

Ahogy arról korábban beszámoltunk, bombariadó miatt két órás késéssel kezdőik a ma délutáni Győri ETO – Paks NB I-es labdarúgó mérkőzés. A helyszínre érkezett rendőrök és tűzoltók 17.10-re fejezték be a stadion és a bevásárlóközpont átvizsgálását, a tervek szerint 18.00-kor kezdődik a mérkőzés.

17.35 – Megindult a szurkolók beengedése, a játékosok már a pályán melegítenek.

17.45 – Egyelőre 1500 hazai szurkoló foglalta el helyét a lelátókon, remélhetőleg lesznek többen is, akiknek nem szegte kedvét a kétórás csúszás.

17.55 – Kezdőcsapatok:

Győri ETO: Stevanovic – Babic, Fehér, Stanic, Szabó – Trajkovic, Kamber, Pátkai – Dudás, Dinjar, Ahjupera

Paks: Pokorni – Heffler, Sifter, Fiola, Báló – Bartha, Sipeki, Szatmári, Vayer, Magasföldi, Hrepka

2. félidő

46′ – A Győr kezdte a második játékrészt. Kiss Károly, a Paks mestere egy helyen változtatott a középpályán, Szatmári helyett Mészáros játszik.

49′ – A győriektől Fehér kapott sárga lapot, közben cserélt Pintér Attila is. Ahjupera helyett Strestik játszik, ez a fiatal támadó első bajnoki mérkőzése.

55′ – Egy rosszul sikerült szabadrúgás-kombináció után Dinjar lőtt kapura, lövése mellé ment.

A Győr ETO FC tájékoztatása szerint 2200 néző szurkol élőben az ETO Parkban, a győzelem a Debrecen szombati pontvesztése miatt különösen fontos lenne a csapatnak. Az ETO idei 10 hazai mérkőzéséből 9-et megnyert, egyszer szenvedett vereséget.

58′ – Pintér Attila újabb cserére szánta el magát: a kiválóan játszó Dudást Koltai váltotta, meglepő döntés a mestertől.

60′ – BÜNTETŐ az ETO-nak!!!

61′ – Sifter kezezése után ítélt tizenegyest Berger játékvezető, Koltai magabiztosan értékesítette. 1-0 az ETO-nak!

65′ – Növelte előnyét a hazai csapat: ETO – Paks 2-0!

65′ – Strestik szerzett labdát a Paks térfelén, rávezette Pokornira, majd önzetlenül Trajkovic elé tálalt, aki az üres kapuba passzolt.

67′ Ha egy üzlet beindul: 3-0 az ETO-nak!!

67′ – Babic jobb oldali beadására Pátkai érkezett és öt méterről a kapu jobb oldalába emelt.

70′ – Cserélt a Paks (Fiola helyett Gévay)

73′ – Szépített a Paks: 3-1

A kaputól 25 méterre végezhetett el szabadrúgást a Paks, Magasföldi a győri kapu jobb alsó sarkába bombázott.

75′ – Kiss Károly harmadik cserelehetőségét is kihasználta, Bartha helyén Kiss játszik.

80′ – 4-1 az ETO-nak!!

Szabó Ottó iramodott meg a pálya jobb oldalán, kiváló beadására Pátkai érkezett tökéletes ütemben és a rövid felsőbe fejelt.

Két héttel ezelőtt a Siófok ellen Pátkai mesterhármast szerzet, a mai mérkőzésen két gólnál jár. Középpályás létére igen gólerősen játszik a januárban az MTK-tól érkezett játékos. Vajon ma is meglesz a mesterhármas?

81′ – Futószalagon jönnek a győri helyzetek, közben Kamber helyére Pilibaitis állt be.

85′ – Trajkovic tört kapura egy az egyben, de a partjelző lest intett. Véleményes ítélet.

87′ – A mezőnyben is nagyszerűen játszó Pátkai hozta helyzetbe Strestiket, a ma debütáló játékos azonban 12 méterről a kapu fölé lőtt.

90′ – Strestik szabdrúgásával fejeződött be a mérkőzés, Berger játékvezető ezúttal sem hosszabbított.

Végeredmény: Győri ETO – Paks 4-1

A gólnélküli első félidőt követően, a második játékrészben magabiztosan használta ki helyzeteit az ETO és fölényesen győzte le a Paks gárdáját. A ma esti győzelemnek köszönhetően Pintér Attila tanítványai négy pontra megközelítették a listavezető Debrecen csapatát.

1. félidő

1′ – Berger játékvezető sípszavára megkezdődött az első félidő, a Paks csapata kezdte a mérkőzést

4′ – Az első helyzetet a győriek dolgozták ki, Dudás beadását Ahjupera lépte át, Trajkovic 6 méterről lőtt kapu fölé.

6′ – Az ETO dominál a mérkőzésen, Kamber jobb oldalról érkező beadása nem jelentett különösebb veszélyt.

A két csapat őszi találkozóján a győriek nyertek Pilibaitis és Völgyi góljával, utóbbi eltiltás miatt nem léphet ma pályára.

9′ – Az első paksi helyzet: Bartha 19 méterről lőtt a kapu mellé, Stevanovic rajta volt

15′ – Egyelőre a középpályán folyik a küzdelem, különösebb gólhelyzet nélkül, az ETO folyamatos letámadással próbál nyomást gyakorolni a paksi csapatra, akik egy győri hibára és a kontratámadás lehetőségére várnak.

17′ – Az első győri szögletet Dudás végezte el, nem jelentett veszélyt Pokorni kapujára.

20′ – A Győr a széleken próbálja feltörni a paksi védelmet, Szabó Ottó beadása nem talált embert, pillanatokkal később dudás 20 méteres lövését hárította Pokorni. A szögletet is Dudás végezte el, a paksi kaus öklözte ki a labdát a tizenhatos területéről.

24′ – Most a jobb oldalról veszélyeztetett a Győr, Babic beadását Trajkovic fejelte kapura, Pokorni védett – érik az első hazai gól.

25′ – Dudás 25 méteres szabadrúgása 30 centivel kerülte el a kaput – eddig egyértelműen Dudás a mezőny legjobbja.

29′ – Dudás újabb szöglete után hatalmas kavarodás a paksi tizenhatoson belül, komikus jelentetek után végül Sifter tisztázni tudott.

32′ – Pátkai adta el a labdát a győri térfél közepén, a paksi kontra végén Vayer lőtt, de megpattant lövése nem jelentett veszélyt Stevanovic kapujára.

35′ – Stanic (Győr) kapta a mérkőzés első sárga lapját, Hrepka Ádámot buktatta a kezdőkörön belül.

38′ – Dudás és Dinjar folyamatos helycserével próbál zavart okozni a paksi védők fejében, a Győr jól és pontosan játszik, az utolsó passzokba azonban rendre hiba csúszik.

43′ – Kamber adta el könnyelműen a labdát felezővonalnál, a megszerzett labdával Hrepka Ádám egy az egybe mehetett a győri kapu felé, de 15 méterről a jobb kapufa mellé gurított.

45′ – Az első félidő utolsó momentuma egy győri szöglet volt, helyzet nem alakult ki belőle, Berger játékvezető hosszabbítás nélkül lefújta le az első játékrészt. Folytatás 15 perc múlva.