Csurák Erzsébet Elsősorban Selymek című tárlatának megnyitóján csordultig megtelt érdeklődőkkel a Magyar Ispita kiállítóterme csütörtökön este.
A jó hangulat megalapozásáról Horváth Kornél, Kossuth-díjas ütősművész és Lantos Zoltán, Magyar Arany Érdemkereszttel kitüntetett hegedűművész jazz muzsikája gondoskodott. A művésznőt Bogisich Ferenc, a QP Zrt. tulajdonosa köszöntötte.
Bogisich Ferenc mondott köszöntőt a megnyitón
A mecénás, vállalkozó szerint a selyem szimbolizálja legjobban a nőiességet, finom, lágy könnyed, olyan, mint maga Csurák Erzsébet, az igazi nő. A művésznő alkotásait a folyamatos megújulás, a változások, az érzelmek tükrözik, a színei pedig az élet sokszínűségét szimbolizálják. Bogisich Ferenc reményét fejezte ki, hogy Csurák Erzsébet kiállítása különleges örömet szerez a látogatóknak.
A női lélek selyemre festve
Pellek Sándor orvos, fotóművész megnyitóbeszédében felidézte: a művésznő az eddigi képanyagaitól eltérően, kísérletet tesz újszerű anyagválasztásra, papírt és vásznat is használ a selymek mellett. Erzsébet ösztönös alkotónak tartja magát, festészetének eszenciáját egyesíti gazdag életútjával. A kínai festészet jegyeit is szívesen használja, a színek erőssége tükrözheti a művésznő lelki állapotát, amit a finom vonalak, és a színek harmóniája mutat.
Pellek Sándor méltatta az alkotó munkáit
Munkáin feltűnik az alkotó energiája, sokszor elsőleges célja a hangulat és az atmoszféra érzékeltetése. A képek egyéni technikával készültek, de jelentésük és képi ábrázolásuk a modernitással harmonizálnak, azonban nem tolakodóak. Egyes képek sms, mms és mail üzeneteket hordozhatnak a művész lelkiállapotától és mondanivalójától függően – emelte ki Pellek Sándor. A művész aktuális élményeit szeretné megosztani a közönséggel, a belső világától függően. Érdekli a város és az emberek, a fesztivál és a koncert élményei tükröződnek vissza művein. A női léleknek köszönhetően művei mentesek a kor agresszivitásának ábrázolásától.
Rengetegen voltak kíváncsiak a kiállításra
„A képeket szívesen látnám a madridi Prado múzeum, vagy a new yorki Guggenheim képtár termeiben, mert Csurák Erzsébet kozmopolita ábrázolásmódja ezt sugallja számomra” – fejezte be méltatását Peller Sándor.
A Csurák Erzsébettel készült beszélgetésünk ITT olvasható.
A tárlat március 3-ig, hétfő kivételével naponta 10 és 18 óra között látogatható a Nefelejcs köz 3. szám alatt.
Földvári Gabriella
fotó: Marcali Gábor