2015.10.20. 15:03

Éremhalmozó GYAC-osok

Továbbra sem pihennek a Győri Atlétikai Club atlétái, ráadásul sorra hozzák a fényes érmeket a versenyekről. Lássuk merre jártak a GYAC-osok az elmúlt időszakban.

VEDAC évadzáró

Október 17-én a GYAC súlylökői letudták Veszprémben a VEDAC Évadzárón az év utolsó versenyét, ahol remek eredmények, helyezések, és egyéni csúcsokat értek el a versenyzők. Ezzel túl vannak életük első diszkoszvető versenyén is. Atléták közül kiemelkedett Balogh Róbert, aki 3 egyéni csúcsot állított be, serdülő súlylökésben ráadásul 91 cm javított eddigi legjobb eredményén, és serdülőként megnyerte az ifjúsági súlylökést is. Mellette Luka Ádám 2 egyéni csúccsal, 4 kilós versenyszerrel 99 centis javítás az egyénijéhez képest. Edzőjük: Kiss Dániel

U11-ben és U13-ban is érmes a Győr csapata

A közelmúltban rendezték meg a Nyugat-Dunántúli régió mezei versenyét, aminek ezúttal Mosonmagyaróvár adott otthont. A versenytávokat a Lajta menti töltésen teljesítették a fiatalok. U11-es korosztályban nyert a házigazda Mosonmagyaróvár csapata, második lett Győr „A” csapata, a harmadik helyen pedig Zalaegerszeg végzett. A távot összesen 69 gyermek teljesítette. U13-as korosztályban az első és a második helyen azonos pontszámot szerzett két csapat közül Zalaegerszeg fiataljai szerezték meg az elsőbbséget a csapat 8. tagjának jobb helyezési száma miatt. Második lett Szombathely csapata, míg a bronzérmet a győriek legerősebb csapata vihette haza. Ebben a korosztályban 52-en versenyeztek a pontokért. Legnagyobb létszámmal a GYAC fiataljai érkeztek a versenyre, 44-en képviselték városukat. A régió idei utolsó állomása a győri teremverseny lesz december hatodikán.

Felkészítőik: Czimmerer-Ábrahám Edina, Tóth Mirella valamint Gallai Róbert

Budapest Bajnokság a Margitszigeten

Október 10-én Budapestre utazott 14 utánpótlás korú atléta, hogy megmérettesse magát a 2015. évi országos gyermek bajnokságon. A fiatalok közül többen csak szeptemberben ismerkedtek meg közelebbről az atlétikával, de már most szép eredményeket értek el. Második helyezést ért el Szabó Nóra 428-cm-es távolugrásával, míg 60 méteren a B döntőig jutott. Halász Ajsa 60 méteren A döntőbe került, ott kiválóan futva 5. lett. Keresztes Réka szintén B döntőt futott ezen a távon, míg távolugrásban 6. lett. A hosszabb futószámban, 600 méteren is kiválóan szerepeltek győri atléták, hisz Pintér-Horváth Mátyás 2., Bödők Lili és Bálint Barnabás 4. lett. Dászlál Bence is szerzett érmet 300 méteres síkfutásban, ahol másodikként ért célba. 60 méteren A döntőbe került, és ötödik helyet szerzett. Szamoránszky Gábor az utóbbi versenyszámban B döntőben szerepelt. Dalmai Márton a dobószámokat választotta, ahol turbo gerelyhajításban 2., kislabda hajításban 4. lett. A résztvevő egyesületeknek lehetőségük volt 4×200 méteres váltóban is indítani csapatukat, melyet a győriek ki is használtak. A fiúk csapata második, a lányoké negyedik helyezett lett.

Felkészítő: Czimmerer-Ábrahám Edina

Szenior atlétikai siker

A francia Nice város rendezte az Európai Masters Játékokat, ahol 27 sportágban körülbelül 10 ezer versenyző vett részt. Darázs Ádám képviselte országunkat súlylökésben, aki a második lett.

3 város viadala

Idén sem maradhatott el a már hagyományos mosonmagyaróvári három város viadala. A versenyen Győr, Sopron és Mosonmagyaróvár fiataljai mérték össze tudásukat. A GYAC atlétái nem csak kiváló teljesítményükkel, szuper eredményeikkel, hanem a nagy létszámukkal is kitűntek többi város közül. 60 fős csapatuknak sikerült elnyernie a városok közti viadalban az első helyezést, ahol második a házigazda Mosonmagyaróvár, harmadik Sopron lett. Több olyan atléta volt, aki kétszer is volt a dobogó valamelyik fokán. Minden korosztályban és mindkét nemben különdíjak kerültek kiosztásra, melyet a versenyen a legjobb eredményt elérők kaptak. Ezek közül U11-ben a lányoknál Keresztes Réka, serdülő lányoknál Erdélyi Katinka érdemelte ki a díjat.

Edzőik: Czimmerer-Ábrahám Edina, Tóth Mirella, Gallai Róbert, Búza László, Farkas Roland, Kiss Dániel és Németh Gyöngyi