2015.06.20. 10:00

Érmekkel hangoltak az OB-re

Nemzetközi versenyeken szerzett érmekkel hangoltak a június 27-én kezdődő Országos Bajnokságra, és az augusztusi kazanyi vb-re a Győri Úszó SE versenyzői.

Az úszók hagyományos tavaszi nemzetközi pénzdíjas versenysorozatának, a Mare Nostrumnak az első állomása idén a franciaországi Canet-en-Roussillonban volt, itt a Győri Úszó SE versenyzői közül ketten is indultak, a 12 fős magyar válogatott tagjaként. Jakabos Zsuzsanna úgy lett bronzérmes 200 méter pillangón, hogy Szilágyi Liliánát és Hosszú Katinkát is megelőzte, később 400 méter pillangón nyolcadik helyen zárt. Takács Krisztián 50 méter pillangón hatodikként ért célba.

Jakabos Zsuzsanna ezután a római, Hét domb elnevezésű viadalon is remekelt. 200 méter pillangón és 400 vegyesen egyformán második lett, míg a 200 méteres vegyes úszás döntőjét megnyerte. Balog Gábor negyedikként végzett 200 méter háton. Augusztus elején az oroszországi Kazanyban már világbajnoki érmekért szállnak medencébe a válogatott úszók, így mindkét verseny kitűnő lehetőség annak felmérésére, hol tartanak a felkészülésben a leendő vb-főszereplők. A ráhangolódást az is segítheti, hogy rendkívül erős mezőny jön össze a Győri Aqua Sportközpontban június 27-én kezdődő Országos Bajnokságra, amelyen több külföldi csapat is indul, így lesznek versenyzők Dubaiból, Egyiptomból, de jönnek brit, ukrán és lengyel úszók is. Az OB-n pontosan lemodellezik a VB teljes programját, így a magyar válogatott tagjainak nem lesz újdonság a kazanyi lebonyolítási rend.