2016.06.18. 23:16

Euro 2016 – Magyarország továbbra is az élen

A labdarúgó Európa-bajnokság F csoportjának mindkét szombati mérkőzése döntetlennel ért véget, így a magyar válogatott továbbra is a kvartett élén áll. Az E csoportban Belgium kiütötte Írországot.

A nap első mérkőzésén Belgium és Írország mérkőzött meg, a két csapat pedig ellentétes előjelekkel várta a második játéknapot. Amíg a belgák gyenge játékkal vereséget szenvedtek az olaszoktól, addig az írek csak egy szerencsétlen öngól miatt nem verték meg a svédeket. A második fordulóra minden megváltozott, a belgák megtáltosodtak, az írek pedig nyomokban sem emlékeztettek korábbi önmagukra. Az első félidő még nem hozott gólt, de a térfélcsere után kinyílt a gólzsák. Lukaku duplázott, két találata között Witsel fejelt a kapuba, így Belgium 3-0-ra győzött. Ezzel az is eldőlt, hogy az olaszok csoportgyőztesként lépnek a tizenhat közé.

A nap számunkra legfontosabb mérkőzése Magyarország Izland elleni fellépése volt. Az izlandiak az első félidő hajrájában, teljesen értelmezhetetlen játékvezetői döntés után büntetőhöz jutottak, amit Sigurdsson értékesített is. A magyar válogatott az első félidőben is jobban futballozott ellenfelénél, a második játékrészben pedig valósággal felborította a pályát. A rohamok csak a 88. percben vezettek eredményre, amikor a csereként beállt Nikolics passzát a szintén csereként beállt Böde elől menteni akaró Saevarsson saját kapujába sodorta. A végeredmény 1-1 lett, válogatottunk rászolgált a pontra a szinte végig csak a rombolással foglalkozó izlandiak ellen.

A nap a Portugália–Ausztria mérkőzéssel zárult, melyen óriási meglepetésre nem láthattunk gólt. Hiába próbálkoztak huszonháromszor lövéssel a portugálok, egyszer sem tudták bevenni a remekül védő Almer kapuját. Szerencséjük is volt persze az egyetlen komoly helyzetet kidolgozó osztrákoknak, hiszen az első félidőben Nani fejese csattant a kapufán, majd a második félidőben Cristiano Ronaldo is azt találta el, amikor büntetőt rúghatott. A döntetlennel a magyar válogatott továbbra is vezeti a csoportot, és harmadiknál rosszabb már nem lehet Bernd Storck együttese. Az esély kifejezetten jó a tizenhat közé jutásra.

MTI Fotó: Illyés Tibor