2017.06.11. 20:23

Evezős érmek itthonról

A nyár kezdetén is javában zajlik az evezősök szabadtéri versenyszezonja. A Győri Atlétikai Club evezős szakosztálya sorra járja a hazai és nemzetköz versenyeket. Az utóbbi időszakban az Európa-bajnokságon és a Csepel kupán is vitézkedtek városunk sportolói.

Május utolsó hétében rendezték meg a felnőtt Európa-bajnokságot, a Párga melletti Racicében. A kontinensviadalra rekordszámú induló mérte össze erejét, több mint 34 nemzet, közel 600 sportolója. A győri színeket négy evezős, valamint edzőjük képviselte. Férfi felnőtt kétpárban Papp Gergely Márton, Matheisz Józseffel (Mohácsi Torna Egylet 1888) ált rajthoz, valamint könnyűsúlyú kormányosnélküli négyesben Szabó Bence, Forrai Dávid, Szigeti Roland, Krpsics Péterrel (Tisza EE) küzdöttel a helyezésekért. A Papp-Matheisz duó a B döntő 4. helyén végzett, összesítésben a 10. lett. A kvartett pedig az ötödik helyen ért célba.

A négyes hajó felkészítő edzője a GYAC edzője Alföldi Zoltán.

A közelmúltban rendezték meg a hagyományos Csepel Kupát is, ahol a győriek rendre népes mezőnnyel szerepelnek. Ez most sem volt másként, ráadásul a GYAC-os evezősök kiválóan szerepeltek és rengeteg éremmel tértek haza.

FMini 12 éves 1x Gasztonyi Péter László

FS8+ Csiszár András-Király Kornél-Bajcsi Rajmund-Bakó Simon-Kaczur Márton-Benedek András-Józsa Márton-Vig Norbert korm: Oláh Máté

FT4x+ Nagyszokolyai Áron-Nagy Bendegúz-Shah Amir-Konczos József korm: Glázer Márió

Ezüstérmesek:

FT1x Konczos József

NS4x+ Nabi Sawmina-Bíró Kata-Salamon Krisztina-Csernák Csenge korm: Holpert Eszter