2016.06.22. 23:00

Ezt is megcsináltuk! Magyarország-Portugália, az utolsó csoportmeccs: 3-3

Szerdán is rengetegen szurkoltak a Dunakapu téren felállított kivetítő előtt. A magyar labdarúgó-válogatott 3-3-as döntetlent ért el Portugália ellen, így öt pontjával csoportelsőként jutott a nyolcaddöntőbe a franciaországi Európa-bajnokságon. A nyolcaddöntőt vasárnap este 9 órakor a belga nemzeti tizenegy ellen vívjuk.

A négyes második helyén az izlandiak zártak, a harmadikak a portugálok lettek és még ők is továbbjutottak, míg az osztrákok befejezték szereplésüket.

19:19

Elirigyelték a duplázást a portugálok. Ronaldo góljával 3:3 az eredmény egyelőre.

19:12

Dzsudzsák újra gólszerző. 3:2 az állás a Magyarország – Portugália meccsen. Ezzel elmondhatjuk, hogy ez a 2016-os EB leggóldúsabb mérkőzése.

Dzsudzsák Balázs örül a második góljának a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság F csoportja harmadik fordulójában játszott Magyarország – Portugália mérkőzésen, Lyonban 2016. június 22-én. MTI Fotó: Illyés Tibor

19:06

Rondaldo egyenlített. 2:2

19:04

Dzsudzsák szabadlövése után 2:1-re vezet Magyarország Portugália ellen.

18:47

Az első félidő végén a portugálok pontszámban fölényben vannak, de a magyarok ebben az összetételben is kiválóan helyt állnak. Az állás változatlan, továbbra is 1:1.

18:42

Nani góljával egyenlített Portugália. Ezzel azonban Magyarország helyzete nem változott. Jelenlegi állás: 1:1

A portugál Nani (j) gólt lő, mellette Guzmics Richárd a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság F csoportja harmadik fordulójában játszott Magyarország – Portugália mérkőzésen, Lyonban 2016. június 22-én. MTI Fotó: Illyés Tibor

18:26

Csendesek a portugál szurkolók, Magyarországról közel 20 ezer ember érkezett, hogy szurkoljon a magyar válogatottnak.

Juhász Roland (b), valamint a portugál Cristiano Ronaldo (k) és Nani (b3) a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság F csoportja harmadik fordulójában játszott Magyarország – Portugália mérkőzésen, Lyonban 2016. június 22-én. MTI Fotó: Illyés Tibor

18:18

Gera Zoltán góljával Magyarország vezet a Portugália elleni meccsen. Jelenlegi állás: 1:0

A góllövő Gera Zoltán (k) és csapattársai a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság F csoportja harmadik fordulójában játszott Magyarország – Portugália mérkőzésen, Lyonban 2016. június 22-én. MTI Fotó: Illyés Tibor

Lyonban magyar szurkolók ezrei várják a mai meccset.

MTI Fotó: Illyés Tibor

Előretolt ékként ismét Szalai Ádám kezd a magyar labdarúgó-válogatottban a Portugália elleni, harmadik Európa-bajnoki csoportmérkőzésen.

Szalai a második összecsapáson annak ellenére csak csereként kapott lehetőséget, hogy az osztrákok elleni első találkozón hosszú idő után a kapuba talált.

Bernd Storck szövetségi kapitány egyúttal úgy döntött, a sárga lappal rendelkező négy játékos – Németh Krisztián, Kádár Tamás, Kleinheisler László és Nagy Ádám – nem kezd, azaz a szakvezető nem kockáztatta meg, hogy újabb büntetéssel a nyolcaddöntőben ne szerepelhessenek. Ugyanakkor a 37 éves Gera Zoltán harmadszor is a kezdő tizenegy tagja.

A magyar kaput ezúttal is Király Gábor fogja védeni, azaz immár 40 évesen és 82 naposan lesz minden idők legidősebb játékosa, aki pályára lép Eb-meccsen.

Ismét Király Gábor áll a magyar kapuban!

A magyar-portugál összecsapás 18 órakor az angol Martin Atkinson sípjelére kezdődik a Parc Olympique Lyonnais-ben. A magyarok már biztosan nyolcaddöntősök, csak az a kérdés, hogy első, második, vagy harmadik helyen lépnek tovább, míg a portugáloknak legalább döntetlent kell elérniük a legjobb 16 közé jutáshoz.

A várható kezdőcsapatok:

Magyarország:

Király Gábor – Lang Ádám, Juhász Roland, Guzmics Richárd, Korhut Mihály – Pintér Ádám, Elek Ákos – Lovrencsics Gergő, Gera Zoltán, Dzsudzsák Balázs – Szalai Ádám

Portugália:

Patrício – Vieirinha, Pepe, Carvalho, Eliseu – Mario, Moutinho, William Carvalho, Andre Gomes – Nani, Ronaldo

Korábban írtuk:

Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata a Nyárnyitó koncert napján, azaz június 18-án egyszer már kedvére tett a foci szerelmeseinek: a Rába-parton található szurkolói terasz mellett a Dunakapu téren felállított kivetítők előtt is lehetett szorítani a magyar válogatott sikeréért. Szerencsét hozott a helyszín, hiszen az eredmény 1-1 lett, bár az izlandi büntető jogosságáról még azóta is megy a vita. Mindenesetre nagyszerű mérkőzés és remek eredmény volt a nemzeti tizenegytől, akik így jelenleg csoportelsők.

Szerdán, este 6 órakor ismét kifutnak a pályára a magyar fiúk, most Portugália nemzeti tizenegye ellen kell megmutatni, mire is vagyunk képesek. S bár igaz, hogy Németország tegnapi győzelmével bebiztosította helyünket a nyolcaddöntőben, az még csak ma dől el, a csoportunk hányadik helyén jutunk be Európa legjobb tizenhat csapata közé.

A magyar csapat edzése a portugálok elleni mérkőzés előtti napon
(MTI Fotó: Illyés Tibor)

A városban már az előző két magyar meccs során is fantasztikus hangulatot varázsoltak a magyar szurkolók, így nem volt kérdés, hogy most is megteremtik nekik a több helyszínen való, kulturált drukkolás lehetőségét. A jól megszokott teraszon, a Rába-parton most is minden a megszokott szerint zajlik majd, tehát akik a vízparton szeretnének „Ria-Ria Hungáriázni,” azokat ide várják, de a Dunakapu téren felállított kivetítő elé is hívnak kicsiket és nagyokat egyaránt. Mert közösségben a legjobb szurkolni, mutassuk meg, hogy egységben az erő! Hajrá Magyarország!

A magyar csapat már a legjobb 16 között!  Erről bővebben ITT olvashat!