2012.05.13. 09:44

Ezüstrangadó Fehérváron

A bajnoki álmokból felébredve már a második pozíció megszerzéséhez is bravúrra lesz szüksége a jelenleg harmadik Győri ETO FC-nek.

Az OTP Bank Liga előző (27.) fordulójában elszenvedett vereségével a Győri ETO FC matematikailag is elvesztette esélyét a bajnok cím elhódításra. Ráadásul a kiváló tavaszi hajrát produkáló Videoton Kecskeméten aratott győzelmével pontszámban utolérte és meg is előzte, így a bajnokság negyedik fordulója óta első alkalommal várhatja a harmadik helyről soros bajnokiját a zöld-fehér együttes, és a hátralévő három fordulóban – elsőként Fehérváron – foggal-körömmel kell harcolnia az ezüstéremért.

A bajnokság legfontosabb kérdése már szombaton, azaz tegnap eldőlt. A Pécs elleni főlényes (4-0) győzelmével a Debrecen hivatalosan is megszerezte a 2011/2012-es szezon bajnoki címét. Kondás Elemér együttese a város hatodik bajnoki serlegével ajándékozta meg a csapat szurkolóit.

A bajnokság hátsó felében is eldőltek a fontos kérdések. A Pápa hazai pályán legyőzte a Kecskemét csapatát, ezzel pedig a Pakson vereséget szenvedett Vasas csatlakozott az első osztálytól már korábban búcsúzott Zalaegerszeghez, így a tavalyi szezon után, az idei bajnokságban is találunk fővárosi csapatot a kiesők között.

Ezek után már csak egy eldöntendő kérdésre keressük a választ az NB I-ben: melyik csapat végez a második és a harmadik helyen? Az ezüstéremért a legerősebb tavaszt produkáló Videoton és a kisebb hullámvölgybe került – utolsó négy bajnokiján négy pontot szerzett – Győri ETO FC vívhat óriási csatát a hátralévő három fordulóban. Az ezüstharc első felvonása ígérkezik a legizgalmasabbnak, hiszen vasárnap 16.45-től Videoton-ETO mérkőzést rendeznek Fehérváron, ahol egy győzelemmel mindkét csapat három egységgel léphet meg riválisától. A második hely igazi tétje az Európa-liga indulás lehet, mert amíg az ezüstérmes csapatnak csak a második, a bronzérmesnek már az első körben csatlakoznia kell a második számú európai kupa selejtezőihez, és nem utolsó sorban a második helyezett csapat vívhatja a szezonnyitó Szuperkupa-döntőt a duplázó Debrecen ellenfeleként.

A mérkőzést Paulo Sousa együttese várhatja kedvezőbb pozícióból, hiszen az azonos pontszám (57) és az azonos mérleg (18-3-6) mellett jobb gólkülönbségüknek (+31 vs. +21) köszönhetően a fehérváriak megelőzik a táblázaton Pintér Attila együttesét. A második hely visszafoglalásához bravúrra és egy Sóstói Stadionban aratott győzelemre lesz szüksége a Győri ETO-nak, ami a hét mérkőzés óta veretlen Videoton otthonában nem ígérkezik könnyű feladatnak. Legutóbb a friss bajnok Debrecen tudta elhozni mindhárom pontot Fehérvárról (0-1).

A két csapat az idei szezonban már három alkalommal is találkozott egymással, a mérleg két győzelem és egy vereség a Videoton javára. A Magyar Kupában kettős győzelemmel búcsúztatta a Győrt a Videoton (5-1, 0-1) a bajnokság őszi felében viszont hazai pályán a Győr örülhetett a három pontnak (1-0), akkor még Csertő Auréllal a kispadon.

Ami a győri kezdőcsapat összeállítást illet, a már huzamosabb ideje sérült játékosok (Aleksidze, Simon, Szabó, Ji-Parana) mellett Djordje Kamber játéka került veszélybe. A győri középpálya motorja egy térdszalag sérülés miatt hagyhatja ki a találkozót. A balszélen is lesz egy hiányzó, Valentin Babic a DVSC elleni mérkőzésen begyűjtötte ötödik sárga lapját is, így eltiltás miatt kényszerül kihagyni a Videoton elleni mérkőzést.

A várható győri kezdőcsapat:

Stevanovic – Takács, Djordjevic, Stanisic, Völgyi – Fehér, Pátkai, Trajkovic – Varga R., Koltai, Strestik

A vasárnap 16:45-kor kezdődő Videoton FC – Győri ETO bajnoki mérkőzést a Magyar Televízió (m1) élőben közvetíti, a játékvezető Vad II István lesz.