Felkészült tanácsadók segítenek az igényfelmérőn
Az Aegon Biztosító tanácsadói, törvényi kötelezettségüknek eleget téve, egy igényfelmérő segítségével állapítják meg, és ajánlják a megfelelő biztosítási terméket.
Ez egy bizalmi beszélgetésen történik, az ügyfél által választott helyszínen és önkéntes válaszadásaival. Csak ezután, a felmerült valós igények megismerése és kiértékelése után történhet meg a termékajánlás. Heti rovatunkban most kifejezetten az Aegon Nyugdíjbiztosításra vonatkozó elemeket foglaljuk össze állandó szakértőnkkel, Zsidi Máriával.
Az Aegon tanácsadója a személyes találkozón megerősítésként megkérdezi, hogy milyen célból szeretne a leendő ügyfél biztosítást kötni. Fontos ugyanis tudnia, hogy a nyugdíjas évekre, rendkívüli eseményekre, gyermektaníttatásra vagy csupán előtakarékoskodási céllal történik majd a szerződéskötés. Amennyiben több cél is felmerül, akkor szükséges azokat sorrendbe állítani, így egyértelművé válik, melyik a legsürgetőbb az ügyfél számára. Az igényfelmérőn az is kiderül, hogy a szerződő félnek mekkora a kockázattűrő hajlandósága, még a garantált hozamú nyugdíjbiztosítási termék esetében is.
Kérdésünkre az Aegon Biztosító megyei igazgatója hangsúlyozza, a tanácsadó részéről azt is fontos megtudni, hogy van-e a leendő ügyfélnek élet- vagy egyéb haláleseti biztosítása. A válasz függvényében tudja ezt összevontan kezelni, és számolni a még hiányzó védelem vagy a megtakarítási összeg nagyságát.
Zsidi Mária, az Aegon Biztosító megyei igazgatója
Fontos azt is tisztázni, hogy mekkora összegre volna szüksége az ügyfél családjának, ha bekövetkezne egy haláleset a nyugdíjba vonulás előtt. Van-e erre vonatkozó tartalékuk, ha felmerül annak eshetősége, hogy ez kiemelt kockázat lehet. Az Aegon Biztosító tanácsadójának így az erre vonatkozó javaslatot is szükséges megtennie.
A tanácsadó a személyes találkozón azt is megtudja, hogy van-e már valamilyen nyugdíj célú megtakarítása, önkéntes nyugdíjpénztári tagsága vagy egyéb megtakarítása, és az mekkora összeg éves szinten. Szerződéskor fontos szempont az is, hogy az ügyfél az adókedvezmény mértékét mennyire tudja kihasználni. Nyugdíjbiztosítás után ez évi maximum 130 ezer forint, de ezen túl még az Önkéntes Nyugdíjpénztári és a NYESZ (Nyugdíj-Előtakarékossági Számla) megtakarítással együtt akár éves szinten 280 ezer forint adójóváírás vehető igénybe, ezzel is növelve az időskorra félretett összeget. Ez egy negyvenöt éves ügyfél esetében húsz év alatt 5 millió 600 ezer forint támogatást jelent, amelyről feltétlenül tájékoztatni kell az ügyfelet, nehogy ez az összeg bentmaradjon.
További részletek az alábbi linken érhetők el.
(x)