Gólnélküli döntetlen a Honvéd ellen

2012.11.04. 13:00

Idén először nem született gól az ETO Parkban, újabb egy pontjával az ETO három pontra növelte előnyét a tabella élén.

Nem élt a Győri ETO FC a nagy lehetőséggel, a Debrecen botlása után 0–0-s döntetlen játszott hazai pályán a Budapes Honvéd ellen, így “csak“ három pontra növelte előnyét a magyar bajnoki tabella élén. A zöld-fehérek a második forduló óta nem tudtak sorozatban két mérkőzésen három pontot szerezni.

Persze krízisről szó sincs, egy nagyon szervezett Honvéd látogatott vasárnap este az ETO Parkba. A helyszínen szurkoló, nagyjából 5000 néző ellentétes félidőket láthatott. Az első játékrészben Marco Rossi együttese meglepte az ETO-t, egész pályás letámadással sokszor kényszerítette hibára saját térfelén a hazai csapatokat. Igazi gólhelyzetet nem láthattunk az első 45 percben, mégis az volt az ember érzése, inkább a fővárosiak akarata érvényesült.

A második játékrészre aztán egy sokkal aktívabb és góléhesebb ETO érkezett a pályára, a Honvéd pedig az ellenfél térfele helyett a saját tizenhatosát szállta meg, úgy tűnt megelégednek az egy ponttal. Az ETO Koltai és Varga vezetésével mindent megpróbált, még egy lesgólt is szerzett, de ezúttal nem a cserék sem tudták eldönteni a három pont sorsát. A Honvéd az utolsó percekben hősiesen védte kapuját, ha nem a védők Kemese állította meg a zöld-fehér rohamokat, összességében igazságosnak mondható a pontosztozkodás.

A Győri ETO FC az egy megszerzett ponttal három egységnyire növelte előnyét a második Debrecennel és az MTK-val szemben a tabella  élén, a Budapest Honvéd feljött az ötödik helyre. A jövő hétvégén MTK-Győr rangadót rendeznek.

A mérkőzés legfontosabb történései:

Második félidő

90’+2 – Véget ért a mérkőzés, nem láthattak gólt az ETO Parkba kilátogató szurkolók, az ETO újabb egy pontjával bebiztosította vezető helyét a táblázaton.

90′ – Trajkovic 30 méteres beívelését Kemenes magabiztosan öleli magához, még egy perc a hosszabbításból.

88′ – Gólt lőtt az ETO, de les miatt érvénytelenítette Vad II játékvezető. Koltai passdzolt az alapvonaltól nagyszerűen Vargához, aki hatodik próbálkozásra nem hibázott, de a lesen tartózkodó Nicorec zavarta Kemenest a kilátásban.

88′ – Kamber hatalmas bedobása után a Honvéd nem tudott felszabadítani, Nicorec elé került a labda, de a nemrég beáltt középpályás túl nagy gólt akart lőni, fölé bombázott.

84′ – Varga ezúttal sem volt pontos, nem találta el Kemenes kapuját.

84′ – Nicorec harcol ki szabadrúgást 19 méterre a kispesti kaputól. Lovric reklamálásért kap sárgát.

80′ – Koltai teker okosan, belsővel a hosszú sarok felé. Mellé.

78′ – Varga Roland fegyelmezetlenségért, a labda eldobásáért kap sárga lapot Vad II-től. Hozzá ell tenni, a Honvéd kiválóan öli a játékot a második félidőben. Fogy a türelem?

77′ – Újabb kényszerű csere a Honvédnál: ezúttal Zivanovic dőlt ki a védelemből, Moga folytatja a helyén.

74′ – Andric beadását Kemenes öklözte középre, Svec ismételhetett volna, de elcselezte magát a tizenhatosnál.

72′ – Abass most nem csak cselez, de lő is…fölé.

70′ – Abass kevergetett a tizenhatoson belül, de Takács könnyedén leszerelte, közben Nicorec érkezett Pátkai helyére, nincs több cseréje a Győrnek.

64′ – Újabb csere a Győrnél: Strestík helyén Trajkovic folytatja.

63′ – Strestík visszarántásáért Hidi kap sárga lapot, percekkel utána Takács kétkezes lökésért kap hasonló büntetést.

59′ – Ivancsics 25 méterről elvégzett szabadrúgása a sorfal mellett még elment, Stevanovic azonban szögletre tornázta.

56′ – Cserél az ETO: Dudás helyett Andric a pályán.

55′ – Koltai éles bal oldali beadásáról Varga maradt le centikkel a hosszú oldalon.

53′ – King beadása lepattant Dinjar (leszorított) alkarjáról, a játékvezető nem ítélt büntetőt, jogosan.

51′ – Ismét szabadrúgás, ismét Varga Roland, ismét mellé. Sajnos. Nagyon nyom a Győr, sokkal aktívabban kezdte ezt a félidőt, mint az elsőt.

50′ – Ezúttal Koltai tekert középre, a félidő végén beállt King előzékenyen levette Strestíknek a labdát, a győri támadó azonnal kapura fordult, lőtt, de Kemenes bravúrral hárított.

48′ – Varga jobboldali szabadrúgása nagyszerűen tekeredett a kispesti kapu elé, több hazai játékos is érkezett a labdára, a legközelebb Kamber állt a gólszerzéshez, de végül az alapvonalon túlra pattant a játékszer.

46′ – A Kispest kezdte a második félidőt, mégis az ETO került helyzetbe alig 20 mp elteltével. Strestík gyors labdaszerzését követően jó 30 méteren vezette a labdát, kipasszolt Vargához, aki külsővel csúnyán fölé és mellé durrantott.

Első félidő

45’+2 – Vad II játékvezető 2 perc ráadás után lefújta az első félidőt. Kiegyenlített mérkőzést láthatunk, ahol inkább a küzdő, mint a játékos jelleg dominál, kevés helyzettel.

42′ – Kényszerű csere a vendégeknél: Johnson helyére Patrick George Ikenne-King állt be.

39′ – Ivancsics kap sárga lapot Takács buktatásáért.

38′ – Egy labdaszerzést követően négy a három elleni kontrát vezethetett az ETO, Kamber ekőször Vargához passzolt, aki Kemenesbe lőtte a labdát, a kipattanó Kamber elé került, a középpályás azonban sípcsonttal találta el a labdát, így az ismétlés a kaput sem találta el. Maradt a 0–0.

33′ – Pátkai nagyszerű cselek után okosan és finoman tálalt Varga elé, de a győri támadó nem találta el a labdát öt méterre a gólvonaltól. Nagy helyzet volt.

31′ – Délczeg életerős, de középre tartó lövését könnyedén fogta Stevanovic.

27′ – Dudás Ádám bal oldali szöglete a hosszú oldaon helyezkedő Strestíket találta meg, de már nem tudta kapura csúsztatni a labdát.

23′ – Egyelőre kiválóan működik a Honvéd és Marco Rossi taktikája, a piros-fejeték folyamatos letámadással zavarják az ETO labdakihozatalait, a hazaiak gyors passzokkal, hosszú indításokkal próbálnak áthatolni a középpályát megszálló Honvédon. Egyelőre komolyabb siker nélkül, de igazi gólhelyzete a vendégeknek sem volt még.

18′ – Pátkai passza után Koltai nevéhez fűződik az első győri kapuralövés, Kemenes nyújtózkodva tornázta ki a hosszú sarok felé tartó, lapos lövést.

16′ – Hidit saját csapattársa rúgta fejbe, eleredt az orra vére, rövid ápolás után visszatért a pályára.

14′ – Újabb szögletet végezhettek el e vendégek, egy csúsztatás után Lovrics vette célba a hosszú sarkot az ötös sarkáról, de nem találta el a kaput.

10′ – Ezúttal Délczeg húzott el a baloldadalon, mielőtt középre adhatott volna a hátrahúzodott Dudás tisztázott bedobásra.

7′ – Abass nagyszerű cselekkel iramodott meg a jobbszélen, Vécseit kereste centerezésével, Svec nagyot mentett az ötösön.

6′ – Kamber első hatalmas bedobása után sikerrel tisztáznak a fővárosi védők. Egyelőre.

5′ – Aktívabban kezd a Honvéd, Ivancsics beadását Lipták csúsztatta szögletre.

2′ – Djordje Kambert kell már a második percben ápolni, azaz a középpályás saját maga, kézrátétellel győgyítja meg derekát.

1′- Az ETO kezdte a találkozót.

– Dudás Ádám hosszú idő után kap ismét lehetőséget az ETO kezdőcsapatában.

– Kezdőcsapatok:

ETO: Stevanovic – Svec, Lipták, Takács, Dinjar – Kamber, Pátkai, Dudás – Varga, Strestík, Koltai (Pintér Attila)

Bp. Honvéd: Kemenes – Lovric, Ignjatovic, Tandia, Zivanovic – Hidi, Abass, Johnson, Ivancsics – Délczeg, Vécsei (Marco Rossi)

– A mérkőzés játékvezetője Vad II István lesz.

– Ismét szép számmal láthatunk szurkolókat az ETO Parkban, a csapatok már érkeznek a pályára, a Győr tiszta fehérben, a Honvéd piros-feketében játszik majd.

– A tavalyi szezonban a Honvéd 3–1-re nyerni tudott az ETO Parkban.

– Ha a Győr ma este legyőzi a Honvéd együttesét, öt pontra léphet meg a táblázat élén közvetlen üldözőitől, a Debrecen és az MTK csapataitól. Ha a Honvéd szerzi meg a győzelmet, feljöhet az ötödik helyre.

– A mai nap másik, korábban kezdődött mérkőzésén: Kaposvár hazai pályán kétgólos vereséget (0–2) vereséget szenvedett a Videotontól.

Beharangozó írásunkat itt elolvashatja

Az NB I 13. fordulójának záró mérkőzésén 18.30-tól a bajnoki listavezető Győri ETO FC a 8. Budapest Honvéd együttesét fogadja az ETO Parkban. A tabellán elfoglalt helyezés és a két együttes formája egyértelmű hazai győzelmet jósol a mérkőzésre, bár a Honvéd az utóbbi években kellemetlen vendégnek bizonyult Győrben.

Összegyűjtöttünk öt okot, ezúttal miért a zöld-fehérek nyerik a Győr és a Honvéd összecsapását.

1.) Mert ismét botlott a Debrecen

Óriási lehetőség előtt áll a Pintér-alakulat: mivel jelenleg az MTK-val holtversenyben második helyen álló Debrecen székesfehérvári vereségét (3–1) követően a Pakstól is kikapott (0–1), ha az ETO nyerni tud az NB I 13. fordulójának záró mérkőzésen a Honvéd ellen, öt pont előnyt kovácsolhat magának közvetlen üldözőivel szemben.

2.) Hazai veretlenség, a legtöbb rúgott gól

Az idei bajnokságban csak az MTK, a Kaposvár és a Győri ETO FC mondhatja el magáról, hogy hazai pályán még nem szenvedett vereséget. A fővárosi kék-fehérek szombaton a Ferencvárost győzték le 4–2-re, összesítésben öt győzelmet és két döntetlent számlálnak a Hungária körúton. A Kaposvár öt mérkőzést játszott otthon, de mindössze egy gólt kapott és ötöt rúgott (3 győzelem, 2 döntetlen). A Győr ETO FC hat mérkőzésen ötször tudott nyerni, csak a Haladás tudott pontot rabolni az ETO Parkból. Az győriek azonban ebből a listából is kiemelkednek, hiszen a legtöbb gólt rúgták hazai környezetben, meccsenként hármat. Vajon a Kispest hálóját hányszor terhelik meg Varga Rolandék?

3.) Pocsék formában érkezik a Bp. Honvéd

Nagyszerűen kezdték az őszt Marco Rossi irányításával a budapesti piros-feketék, az ötödik fordulóig a tabellát is vezették, az utóbbi hetekben azonban messze kerültek legjobb formájukról, legalábbis eredményeik és a tabellán lefoglalt helyezésük (8.) erről árulkodik. Utolsó hét bajnoki mérkőzésükön mindössze négy pontot gyűjtöttek, legutóbbi három idegenbeli mérkőzésükön (Debrecen, Kecskemét, Pápa) egyaránt vereséget szenvedtek.

4.) Tavaly három ponttal távoztak, van mit törleszteni

A 2011–2012-es szezon első hazai vereségét pont a Bp. Honvéd csapatától szenvedte el a Győri ETO, akkor egy nyolc hónapos veretlenségi sorozat szakadt meg a Kispest győzelme következtében. Akkor Danilo (2) és Ivancsics góljaira csak Ahjupera tudott válaszolni a 91. percben.

5.) Mert a szurkolók a csapat mellett állnak

A jó munka meghozza gyümölcsét, és ez a Győri ETO FC csapatára, idei teljesítményére is igaz. Lassan, de biztosan növekszik az ETO Park nézőszáma augusztus óta, ráadásul úgy, hogy igazi rangadót nem rendeztek ősszel a Rába-parton. A Haladás, a Kaposvár és a Kecskemét ellen 1000 körüli nézőszámot jegyezhettünk fel, a Pécs és a Pápa ellen már több mint 3000-en szurkoltak a győzelemért, az Újpest elleni mérkőzésen pedig 5500 fölött volt a (nem hivatalos) nézőszám. Reméljük, hogy vasárnap este, a Budapest Honvéd ellen is szép számmal kilátogatnak az ETO Parkba a Győri ETO FC szimpatizánsai és egy újabb győzelmet ünnepelhetnek a zöld-fehér lelátókon.