2011.11.05. 17:54

Görbe este Lundével, Lökével, Lekiccel és a többiekkel – 15 gólos győzelem!

A szünetben hét góllal vezettünk, a végeredmény 35-20 a dán Randers ellen, akiktől az első BL-mérkőzésen kikaptunk idegenben.

Ez már csapat, nemcsak remek játékosok összessége. Konkoly Csaba azt mondta a dán Randers elleni hazai mérkőzés előtt, hogy ha csapat leszünk, s nem egyénieskedünk, akkor biztosan győz a csapat.

És biztosan győzött a csapat. A Randers – melytől a BL első mérkőzésén idegenben hat góllal kikaptunk – a 15 perc (!) második felében dobta be a második gólját. A lövéseket hol a kapufa védte, hol Lunde. Leginkább a kapusunk.

Pálinger sérülése miatt nem tud játszani, ugyancsak e miatt hiányzik egy időre Vérten Orsi is.

Remek védekezés, Löke mindenkit eltakarított és még gólokat is dobott. Sokat. Energiabomba.

Lekic az új irányító vezéregyéniség, de úgy, hogy Görbicz is megtalálja szerepkörét. Balról is gyönyörű gólokat dobott. Igazi „Görbe” este volt a meccs.

Amorim néhány labdát elszór, de rengeteg, kiváló gólt dob. Bátor és megállíthatatlan.

Ana Gros elegáns találatokat ér el.

Az első félidőben héttel vezetünk.

A második elején szeleburdi a játék, ám az előnyünket növelni tudjuk. Orbán Adrienn is jó gólokkal mutatkozik be.

Kuruc Ivett – Löke mellett a másik szép szőke nő – irányító szerepet kap,jól él vele, s gólokat is dob. Radicevic beáll a jobb szélre. Hornyák nagyon hasznosan játszik.

Aztán újra Luinde, Lunde, Lunde. Hatalmas fütty, amikor a vendégek csatára véletlenül fejbe dobja őt. Utána viszont bemutatja a meccs védését. Briliáns.

Elhúzunk tizenegy góllal, aztán sokáig tartjuk a tíz különbséget.

A mellettünk ülő dán újságíró kollégánk rálegyintenek a bíróra, ugrálnak, integetnek, aztán jobb híján összecsukják a laptopot. Itt nincs mit tenni, gondolhatják.

Aztán a huszadik perc után némi zavar, visszaesés. Görbicz hetesből megerősíti a csapat önbizalmát. Radicevic viszont ziccerben a felső kapufára ejti a labdát. Aztán a második helyzetben magabiztos. Újra 11 gól a különbség.

Radicevic harmadszor! Ugyanúgy nagy gól.

A 27. percben megszólal a kórus: Álljatok föl!

A kapuban Pásztor, a z ellenfél kapujában meg a labda, Orbán jóvoltából.

Ana Gros benn. És a labda is, az ellenfél hálójában. 13 a különbség.

Fantasztikus támadás, Görbicz zseniális beadása, Radicevic pompás gólja.

A végeredmény: 34: 20.

De nem!!! Az utolsó másodpercben Radicevic kiváló gólja, óriási indiánüvöltéssel.