2018.10.13. 08:00

GYAC-os fiatalok a legjobbak között

Sikeres versenyidőszakon van túl a Győri Atlétikai Club judo szakosztálya.

Baján rendezték az U23-as korosztály magyar bajnokságát, ahol a győri, 2017-es Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon (EYOF) is induló Vida András ezüst, míg Gombás Bálint, Szilli Nóra és Farkas Szilvia bronzérmet szerzett. A klub fiatalabb cselgáncsozói Tatabányára utaztak egy 400 résztvevőt felvonultató rangsorversenyre. Ezen a viadalon Vikol Ádám arany, Körtvélyesi Botond és Posta Máté ezüst, Petróczki Dávid, Balogh Márton és Irmes Szuhai Örs bronzérmet szereztek. Madarász Marcell korosztályában és súlycsoportjában az ötödik, Körtvélyesi Jázmin a hetedik helyen végzett.

A GYAC birkózói az I-II. korcsoport területi szabadfogású diákolimpián léptek szőnyegre Tatabányán. A győriek 11 versenyzővel vettek részt a megmérettetésen, közülük tízen megszerezték a kvalifikációt az országos döntőkre. Almási Márton, Musitz Márk, Puska Zoltán, Sós László első, Hajdó István, Varga Márton és Tichi Attila második, Baradics Attila, Németh Bonifác, Kulcsár Ádám és Kovács Zétény pedig harmadik helyen zárta a bajnokságot. A serdülő birkózók mezőnye már az országos döntőknél tart. A fináléknak Püspökladány adott otthont.

A GYAC-os Gyurasits Máté három győzelem és egy vereséget követően, a dobogó harmadik fokára állhatott fel. A szlovákiai Nyitrán Horvátország, Szlovénia, Csehország, Szlovákia és Magyarország klubcsapatainak, 196 birkózója indult egy nagy hagyományokkal rendelkező nemzetközi viadalon. A GYAC versenyzői közül Décsei Dávid, Varga Márton, Süveges Bánk első, Pusztai Kata, Győri Borisz, Sós László, Konyári Dániel második, Horváth Péter harmadik, Baumann Berton ötödik, Sillai Hajnalka kilencedik helyen zárta a megmérettetést.